Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai am si eu ceva piese de rf... vreo 2 cutii de viteze, 2 alternatoare, un starter, vreo 2 pompe de ulei, mai multe cacatzele :scratch:

Nu ai si vreo pedala de schimbator de viteze???? Te rog mult daca ai sa ma anunti,ca as avea nevoie mare de una! Mersii mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce manual aveti voi, dar eu il am pe ala naspa de 17Mb si uite asa cautand pe net am gasit unu de 45Mb. Pozele se vad super, chiar pot lucra acum dupa ele.

 

salut! te referi la manualul pt RF 600 sau RF 400 ?

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva ai si caneaua de la benzina?

 

nope, sorry!

 

Nu ai si vreo pedala de schimbator de viteze???? Te rog mult daca ai sa ma anunti,ca as avea nevoie mare de una! Mersii mult.

 

 

o pedala de katana (gsxf), ma duc la motor sa vad daca merge, ochiometric ar merge dar sa fiu sigura...b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am un RF400 si o problema...

 

garnitura de cauciuc a capacului de la culbutori. Stie cineva daca s-ar potrivi de RF600 ? sau de la orice alt model...care sa nu fie Japan only ?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuntama daca crezi k se potriveste cu totul c ma indoiesc ca ar merge.Mersii mult

 

 

 

o pedala de katana (gsxf), ma duc la motor sa vad daca merge, ochiometric ar merge dar sa fiu sigura...b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti.

 

Sunt posesor de RF400R. Ma poate ajuta cineva cu o carena stanga?:DSau poate mi-o poate remodela cineva. Si mai am nevoie de clapita de la buzunarul din stanga de sub ghidon. Mi-a fost furata zilele trecute.

 

 

P.S. Voi va intalniti vreodata? as vrea si eu sa vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am un RF400 si o problema...

 

garnitura de cauciuc a capacului de la culbutori. Stie cineva daca s-ar potrivi de RF600 ? sau de la orice alt model...care sa nu fie Japan only ?

 

multumesc

 

chiar nu stie nimeni nimic :bounce: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati avut careva din voi probleme cu lautul de la distributie?.Eu am un zgomot la motor si am fost la un mecanic si mi-a zis ca e de la lantul de distributie. Avei habar cat ar costa un lant si daca se merita schimbat sau facut vant la motor?

mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa fac azi un drum mai grabit Timisoara-Oradea si retur, iar motorul s-a comportat exemplar. O fi de la gumele schimbate, o fi ca o inteleg mai bine nu stiu dar parca a fost un vis. Merge nebuna de parca acum a iesit pe portile fabricii, iar consumul de 6,3 in conditiile in care viteza de croaziera a fost 140 iar pe unde apucam ii testam viteza maxima pot sa zic ca e incredibil. Daca mai pun la socoteala ca la incheierea drumului eram fresh de parca as fi stat la birou in timpul acela pot spun ca eu+RFa=love. :cheers:

 

P.S. Are 63.000km gagica.:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt invidios pe voi cand va mandriti k ”Rf-urile” voastre, eu sunt cam suăparat pe ”toporas” ca nu vrea sa mearga deloc cum ar trebui, am pus 10 l de benzina si n-am facut decat 82 de km :cheers: :banana: si nu are vlaga deloc trage numa in suturi parca vre-o 40 de ”caluti” ar fi morti, am zis ca e de la filtru de aer si l-am dat jos de tot (ca cei drept cam trebuie schimbat), am dat filtru d ebenzina jos am pus pe direct si tot la fel, m-am saturat nu vrea deloc sa mearca cum ar trebui sa merga sa pot spune si eu odata ca sunt mandru de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa fac azi un drum mai grabit Timisoara-Oradea si retur, iar motorul s-a comportat exemplar. O fi de la gumele schimbate, o fi ca o inteleg mai bine nu stiu dar parca a fost un vis. Merge nebuna de parca acum a iesit pe portile fabricii, iar consumul de 6,3 in conditiile in care viteza de croaziera a fost 140 iar pe unde apucam ii testam viteza maxima pot sa zic ca e incredibil. Daca mai pun la socoteala ca la incheierea drumului eram fresh de parca as fi stat la birou in timpul acela pot spun ca eu+RFa=love. :banana:

 

P.S. Are 63.000km gagica.:blbl:

 

Si a mea are tot 63.000 :friends: , merge ca noua ... mie tot mi se pare tare saua, ma doare curu dupa 100 km, in rest toate bune am scos consum si 5.5 :cheers:

Si eu trebuie sa schimba lantu de distributie, face zgomot cand sta la relanti ... nou tot kitu cu tot cu intinzatoare si toate smekeriile e in jur de 300 eur

O sa il scimb la iarna, intrebarea e a schimbat cineva se poate schimba fara sa dai jos chiulasa ? sau trebuie desfacut tot ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt invidios pe voi cand va mandriti k ”Rf-urile” voastre, eu sunt cam suăparat pe ”toporas” ca nu vrea sa mearga deloc cum ar trebui, am pus 10 l de benzina si n-am facut decat 82 de km :cheers: :banana: si nu are vlaga deloc trage numa in suturi parca vre-o 40 de ”caluti” ar fi morti, am zis ca e de la filtru de aer si l-am dat jos de tot (ca cei drept cam trebuie schimbat), am dat filtru d ebenzina jos am pus pe direct si tot la fel, m-am saturat nu vrea deloc sa mearca cum ar trebui sa merga sa pot spune si eu odata ca sunt mandru de el

La carburatoare te-ai uitat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La carburatoare te-ai uitat?

am cautat azi filtru de aer in bacau si nu am gasit si am zis sa pun filtru si apoi sa umblu la carburatoare, cate despre lantul de distributie am impresia ca e pe mijlocul motorului si atunci trebuie data jos chiuloasa, chiar azi am intrebat un tip care repara motoare in bacau si o zis ca daca e intr-o margine e usor de schimbat daca e pe mijloc o zis sa uit ca repara motoare...doar sa il intreb ce mai face....asa ca, cu lantul de la distributie o zis ca se mai poate merge asa k zornait sa vad carburatoarele ca se pare ca 90% deacolo e problema mea

apropo unde pot gasi un filtru de aer cineva care sa expedieze prin curier sau prin posta in tara nu stiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE.INTREBARE PT CEI CU RF 400.VREU SI EU UN FILTRU DE AER?CE FOLOSIUTI?SE POTRIVESTE SI DE LA RF 600?

MERCI.

 

salutare din cite stiu eu nu se potriveste dar in schimb se potriveste cel de la Banditul de 400 deci dak ai noroc sau ai un prieten ce poseda un bandit de 400 te-ai lipit de un filtru pt ca el te poate ajuta sau eventual iti sugerez sa intri pe pagina celor ce au banditi si sa ii intrebi pe posesorii de B4 ei de unde isi iau filtre . eu cam cu atit te-am putut ajuta . Salutare si sa iti rezolvi repede problema iti doresc . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati avut careva din voi probleme cu lautul de la distributie?.Eu am un zgomot la motor si am fost la un mecanic si mi-a zis ca e de la lantul de distributie. Avei habar cat ar costa un lant si daca se merita schimbat sau facut vant la motor?

mersi!

 

Ce mioritic. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...