Sari la conținut

[Sondaj] Aprilia rs125 vs Cagiva mito125


Ce ati alege  

147 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil ca a facut o numaratoare de toata isprava... s-a uitat pe net la performante... s-a intresat intr-un mod incredibil.... sau probabil ca a ales o numaratoare mai neortodoxa "Ala bala portocala" :lol:

 

Sau poate e vorba de gusturi. Si eu as prefera Mito , doar asa ca e Mito , nu prea ar conta restu` :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca a facut o numaratoare de toata isprava... s-a uitat pe net la performante... s-a intresat intr-un mod incredibil.... sau probabil ca a ales o numaratoare mai neortodoxa "Ala bala portocala" :lol:

 

nu.. nam facut nici o numaratoare de isprava :crack: mito imi place mai mult .. in plus am vazut pe forum-uri care e diferenta dintre-un mito si un rs... mie mi se pare cagiva mai faina si mai tare :crack: orcum pe viitor voi achizitiona una

 

 

app am si mers cu cagiva mito 125 din 1994 lucky strucky adus din italia si cu aprilia rs 125 2004 adus din germania limitat 8000rpm ( a mea ) si sincer mi-a placut mai mult mito ala pacat ca nam avut bani sa-l cumpar

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu.. nam facut nici o numaratoare de isprava :lol: mito imi place mai mult .. in plus am vazut pe forum-uri care e diferenta dintre-un mito si un rs... mie mi se pare cagiva mai faina si mai tare :crack: orcum pe viitor voi achizitiona una

 

 

Bravo :crack: .. dar uite si tu cat de frumos arata Mito din 2009 :P poate ti-o cumperi ... oricum bafta si numai bine

post-39767-1231973196_thumb.jpg

post-39767-1231973228_thumb.jpg

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata ca o musca mito cu vent-urile alea intre faruri. Nu cred ca s-au gandit prea mult aia de la Cagiva la faza asta, vartianta de curse parca e alt motor

 

Arata exact cum arata modelul de curse C593/C594. Este un fel de omagiu adus motocicletelor din seria MotoGP 500cc.

post-11711-1232035443_thumb.jpg

post-11711-1232035537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata exact cum arata modelul de curse C593/C594. Este un fel de omagiu adus motocicletelor din seria MotoGP 500cc.

mie imi palce asta nou...bine co modificat in sfarsit codita, ca arata ca naiba

 

mie imi palce asta nou...bine co modificat in sfarsit codita, ca arata ca naiba

hmmm...multi prefera mito ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi palce asta nou...bine co modificat in sfarsit codita, ca arata ca naiba

 

 

hmmm...multi prefera mito ...

 

 

 

Am mers cu mito din 2004 si nu prea imi place :crack: , imi place mai mult rs-u :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luativa voi mito si o sa aveti o gaura foarte mare in buget la 5600 euro sau 5400 euro cat e ea :yikes:

nu te pune nimeni so iei noua :kiss:... poti lua un sh la vreo 1500-2000 euro dupa 95 :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luativa voi mito si o sa aveti o gaura foarte mare in buget la 5600 euro sau 5400 euro cat e ea :yikes:

 

Nu e chiar adevarat. Desi dai mai multi bani pe ea ai o serie de avantaje. Mi s-a cam luat sa explic dar Mito e mai scumpa ca vine direct cu multe piese aftermarket. Pompe si etriere brembo , amortizor de directie ( ghidon ) , furca si amortizor spate sunt mazzorcchi , carburatoru dellorto , finala Arrow si inca cateva chestii minore. E gresita ideea ca Mito e scump si iti iei o mare teapa cand o cumperi , e vb de detalii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

As vota rs`u..Mai mult pentru ca piese..se gasesc mai peste tot,ar avea un aspect un pic mai placut decat "elefantelu" ,Dar in principal sunt niste motoare greu de intretinut,costisitoare ..chiar pot sa zic ca am unii "abonati " la piese pentru rs =)) :baldy: ;) :D :P

 

 

 

 

In rest..toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...