Sari la conținut

Care Ar Fi Cel Mai Bun Enduro


Postări Recomandate

M-am hotarat la KTM LC4 Adventure - mai potrivit pentru zone deschise, bun pe sarituri (pt. greutatea ei), puternic pe nisip si destul de fiabil. Japonezii nu au asa ceva.....

 

iti mai trebuie un set de supermoto si atunci ai totul intr-o motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Despre GasGas si despre Husqvarna nu a zis nimeni nimic. Chiar nu stie nimeni nimic despre ele? Eu nu pot sa zic nimic de Husqvarna mea (TE450) pentru ca nu am mers decat la doua curse cu ea. S-a comportat exceptional, nu am ce zice dar eu sunt incepator in enduro si nu as vrea sa-mi dau aiurea cu parerea.

 

Ce pot sa spun despre husqvarna este ca e foarte puternica (aproape 60 de cai) pe suspensii sta bine pe orice fel de drum - piatra, nisip, apa, noroi - are cam multe viteze pentru enduro (6 trepte) si e destul de inalta, mi se pare ca e putin mai inalta decat KTM-ul si Yamaha. Am trantit-o in toate felurile posibile, am scapat-o odata si intr-un pom si cu toate astea nu a are nici pe dreaq.

 

Pana la proba contrarie e cel mai bun motor din punctul meu de vedere (subiectiv vorbind :ok: )

 

Poate are cineva mai multa experienta pe husky sa ma lamureasca si pe mine daca am facut o alegere buna.

 

Salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sunt noi toate sunt bune.

Cred ca e f buna si Husqarna, mai ales daca ai luat-o la un pret bun :welcome: . Nu stiu insa daca va mai fi buna dupa 2-3 ani de tavaleli, cred ca sunt ceva probleme cu piese si optionale si mai cred ca se pierde mult la revanzare.

Una peste alta, la aceiasi bani cu KTM 450 EXC (http://www.unitedmotors.ro/marci.php?id_cat=4&id_subcat=13&id=38) nu prea vad cum ar reusi sa le vanda.

 

Ala mic al tau a ales o marca serioasa. Ia si tu exemplu :ok:

post-1160-1138086249_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io KTM as alege (dakarul spune tot :welcome: ) nu ca ma pricep cine stie ce la enduro...

BTW: dece nu ati inclus si suzuki drz-ul , Gas Gas-ul si Husqvarnaul??? Din cate stiu/am citit is enduroi f bune

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare, cand i-ai facut poza aia lu fimiu? Cat despre motor mie mi-ar placea un WR450.

 

Am facut poza la Buzau. Da-mi o adresa de e-mail unde poti primi poze mari si-ti trimit una mai mare.

WR450 e f bun. Pacat ca e prea scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...