Sari la conținut

provocare concurs


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

man,tu esti turc sau ce?aaa,poate ungur?

cria a zis clar,ca adunam cash,ca sa nu ne mai complicam cu bancile.

eu intru cu 100lei DAR:

daca constructorii/concurentii nu se prezinta cu poze din timpul constructiei,asa cum am stabilit la inceput,eu ies din treaba asta.

howgh!

Colega de forum nu stiu ce te-a facut sa ai asa alergie la vorbele mele, dar daca ai ceva cu mine exista PM-ul iar exprimarile tare rasiste iti aduc vreun castig?

Daca ai ceva concret si constructiv de zis pe tema rasei mele te rog sa o faci prin PM, nu murdarii topicul cu faze rasiste!

Imi cer scuze de off topic!

:D

 

...sunt convins ca a inteles clar treaba asta, de aceea a si mentionat:

 

 

Daca omul vrea sa-i trimita cash, poate are prieteni care sa-i aduca, poate ii trimite Criei in plic... sau imi transfera mie in cont si-i dau eu Criei cash pentru el...

Ahoi! Multumesc de sustinere @Philip_HD noi o sa vb pe mess! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* ufffff! :D

 

ce bine ar fi daca am putea sa trecem peste vorbele de prisos (alea rele)!...

 

personal, n-am nimic impotriva nici unei forme de a transfera banii catre mine sau oricine vreti voi, numa' ca profitam de ocazie sa ne si cunoastem, sa stiti cui ati dat banii, s.a.m.d. Evident, cei care nu sunt in Bucuresti, vor gasi o alta modalitate decat sa mi-i inmaneze personal...

intai sa vedem ce buget se prefigureaza, deci lista:

 

1. cria - 40 lei

2. IceLord - 100 lei

3. FatBob - 100 lei

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ufffff! :D

 

ce bine ar fi daca am putea sa trecem peste vorbele de prisos (alea rele)!...

 

personal, n-am nimic impotriva nici unei forme de a transfera banii catre mine sau oricine vreti voi, numa' ca profitam de ocazie sa ne si cunoastem, sa stiti cui ati dat banii, s.a.m.d. Evident, cei care nu sunt in Bucuresti, vor gasi o alta modalitate decat sa mi-i inmaneze personal...

intai sa vedem ce buget se prefigureaza, deci lista:

 

1. cria - 40 lei

2. IceLord - 100 lei

3. FatBob - 100 lei

...

 

Si eu am zis ca ma bag cu 100.(ron)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin,daca constructorii nu posteaza poze cu lucrarea pina la 1 mai,indiferent in ce faza se afla ea,asa dupa cum am stabilit cu ceva timp in urma(si vad ca pina acum nimeni nu s-a tinut de reguli)eu ies din treaba asta....nu ca ar conta f mult participarea mea,dar m-am saturat de neseriozitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin,daca constructorii nu posteaza poze cu lucrarea pina la 1 mai,indiferent in ce faza se afla ea,asa dupa cum am stabilit cu ceva timp in urma(si vad ca pina acum nimeni nu s-a tinut de reguli)eu ies din treaba asta....nu ca ar conta f mult participarea mea,dar m-am saturat de neseriozitate...

 

Ar trebui ca un organizator sa aduna nr. de telefon de la fiecare participant, ptr. ca nu sunt sigur ca fiecare verifica forumul zilnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ufffff! :D

 

ce bine ar fi daca am putea sa trecem peste vorbele de prisos (alea rele)!...

 

personal, n-am nimic impotriva nici unei forme de a transfera banii catre mine sau oricine vreti voi, numa' ca profitam de ocazie sa ne si cunoastem, sa stiti cui ati dat banii, s.a.m.d. Evident, cei care nu sunt in Bucuresti, vor gasi o alta modalitate decat sa mi-i inmaneze personal...

intai sa vedem ce buget se prefigureaza, deci lista:

 

1. cria - 40 lei

2. IceLord - 100 lei

3. FatBob - 100 lei

...

4.jethro tull-100 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up-date:

 

....

 

deja 5!

 

1. cria - 40 lei

2. IceLord - 100 lei

3. FatBob - 100 lei

4. Phoenix27 - 100 lei

5. Jethro Tull - 100 lei

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

* mie imi place! mai ales cadrul. abia astept sa vad saua. ...hai c fug la munc, mai intru si mai studiez cnd ajung.. :P

 

P.S. excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu daca mai ajuta la ceva...dar daca tot e sa primesc injuraturi...cam pe aici stam noi in oltenia...dupa vopsea,si toate celelalte vom mai vedea....

musai roata de masina?

restul promite, sincer!

da roata aceea de masina :P

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

musai roata de masina?

restul promite, sincer!

da roata aceea de masina :P

 

 

iarasi povestea rotii de masina? :) sa stii k guma aia chiar pare destul de rotunjita, va merge ok...

 

spor la treaba Mariane!!!

 

 

 

 

ah, aku vad ca te referi la aspectul jentii de masina(plina) si nu la guma, guma este chiar moto din cate vad...

 

mii de scuze!!! :laugh:

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* personal, cred ca roata aia de masina merge foarte bine cu bascula pe care a folosit-o Jethtro Tull, n-ar fi mers o roata cu spite la asa bascula(!) Mi-ar placea sa fie vopsita negru mat (roata si bascula), da' nu-i musai. oricum, design-ul e la latitudinea constructorului si noi putem sa apreciem sau nu. ...intervine gustul.

cel mai important e sa mearga si sa ajunga cu ea la concurs! deocamdata... vad ca nu are cu cine concura olteanu'! :laugh:

 

 

P.S. sunt curioasa cum o sa faca comenzile. aici o sa vedem cum "armonizeaza" partea din spate cu cea din fatza :P ...oricum, la anvelopa aia Pirelli, merge o gagica cum are basty in poza. asa ca face-ti-va rost, tovarasi, si ...o sa vedeti apoi comentarii pozitive, hehehe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate, noi renuntam la concurs. O sa lucram la fier..dar o sa il facem doar sa vedem ce ne poate capu' sau pentru un eventual concurs viitor.

andrey_832 & klaus_gas - out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarasi povestea rotii de masina? :) sa stii k guma aia chiar pare destul de rotunjita, va merge ok...

 

spor la treaba Mariane!!!

 

 

 

 

ah, aku vad ca te referi la aspectul jentii de masina(plina) si nu la guma, guma este chiar moto din cate vad...

 

mii de scuze!!! :P

 

salut

cauciucul spate este de la rotile pe rezerva este rotund ca si cel moto si are balonaj f mare ...

 

eu nu stiu cum dracu o sa mai termin si motoreta mea ca la fiecare lucrare cind aproape apuc sa termin mai apare alta si eu nu apuc sa misc nimic poate ma va ajuta criza asta sa ma mai ocup si de ale mele :D ... as putea sa inscriu vre-o motocicleta pe care o voi incepe de acum incolo dar este a unui client ? Dar facuta de mine ?

 

felicitari pt munca depusa ! pt cei care au facut ceva pina acum ...

basty

 

 

...nu stiu daca mai ajuta la ceva...dar daca tot e sa primesc injuraturi...cam pe aici stam noi in oltenia...dupa vopsea,si toate celelalte vom mai vedea....

aa.. si grija la gaterul ala din spate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

* haideti, tovarasi, puneti osu´la treaba! e abia inceputul verii, aveti timp de indoit fiare si pus spite la roti, nu va fofilati!

Andrei & Klaus, cum sa iesiti din concurs? ...nici n-ati intrat inca! :D haide sa vedem intai ce ati lucrat, inceputul... Pe urma decideti daca veti continua cu noi sau de capul vostru :)

 

Basty, cred ca orice motoreta lucrata de tine e buna de concurs. Nu conteaza cine o primeste la sfarsit. Conditia era sa nu fie, totusi, un custom cu "pretentii" (adica cu piese d-alea scumpe...), ci unul facut cu forte si capacitati autohtone :drink:

 

Cand vine toamna, cati dintre voi or sa aiba ce "culege"?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca raman pe baricade,trebuie sa mai caut niste repere si incep lucrarea,bafta.

 

* asa sa fie! domnu' biker ...old :D

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

* ce se mai aude dinspre "magazia de fiare"? pune cineva si poze, sa vedem cati raman in concurs, pana la urma?

 

pana acum avem un oltean (Jethro tull), un moldovean (johan) si un ardelean (basty) in cursa. mai trebuie ...un american, un rus si e gata "tacamul" :laugh:

 

eu am vazut ca se poate, ca exista oameni pasionati de munca asta si si mai multi pasionati de rezultatele ei, adica motoarele facute "in casa".

 

personal, n-am mijloace si nici resurse (timp, etc.) sa fac un motor custom, dar cred ca in viitor voi achizitiona unul. As vrea sa fie facut de unul dintre voi. daca se poate..., daca nu, asta e!

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare!pai,ar fi cam asa...am vazut la predeal,mai intai prin geamul lateral al microbuzului apoi expusa,bijuteria lui basty!!!!ceea ce stiu eu acum,este ca ce am inceput noi,e pistol cu apa pe langa sculptura adusa de basty!!!!mie personal mi-au dat lacrimile,la propriu cand am vazut-o...si am privit minute in sir si am inghitit cu greu nodurile ce mi se puneau in gat...basty,esti genial!!!!!ar trebui sa fii protejat de o lege!!!!am facut ca olteanul la gradina zoologica..:asa ceva nu sa ezigsta"

felicitari basty,imi scot palaria si promit sa nu mai tai fiare nicicand!!!!ii las pe cei care stiu!!din respect!!!!

 

ps. propun sa strangem dracu banii aia de premiu si sa-i dam lui basty!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!pai,ar fi cam asa...am vazut la predeal,mai intai prin geamul lateral al microbuzului apoi expusa,bijuteria lui basty!!!!ceea ce stiu eu acum,este ca ce am inceput noi,e pistol cu apa pe langa sculptura adusa de basty!!!!mie personal mi-au dat lacrimile,la propriu cand am vazut-o...si am privit minute in sir si am inghitit cu greu nodurile ce mi se puneau in gat...basty,esti genial!!!!!ar trebui sa fii protejat de o lege!!!!am facut ca olteanul la gradina zoologica..:asa ceva nu sa ezigsta"

felicitari basty,imi scot palaria si promit sa nu mai tai fiare nicicand!!!!ii las pe cei care stiu!!din respect!!!!

 

ps. propun sa strangem dracu banii aia de premiu si sa-i dam lui basty!!!

Eu zic ca trebuie stimulata ideea, poate iasa mai multe motoare faine, nu numai a lui Basty! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* sunt in "agre(e)mentul" lui IceLord, ..adica vreau sa vad mai multe motoare "sculptate" in casa. E drept ca Basty merita toate premiile, da' sa ne descurajeze asta? oare? ..io cand l-am vazut la Predeal acolo, mi-a venit un gand: sa caut sa vad ce scule mai are taica-miu prin magazie :D

 

 

eu imi scot palaria in fata oricui incearca sa faca ceva cu mainile lui, cu forte propri si ...nu renunta :angryfire:

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, dupa cat vad eu nu se mai tine concursul anul acesta,sau daca da nu am vazut nici o propunere de modificare a "regulamentului.Criza bato grija,eu totusi m-am apucat de fieratania asta:

 

 

http://dl.fisier.ro/files/k5brfolo47ahbrp/...9_1652.jpg.html

 

http://dl.fisier.ro/files/ngdfhmfl8iejec1/...9_1653.jpg.html

 

http://dl.fisier.ro/files/mff54djo4ia1a1e/...9_1654.jpg.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...