Sari la conținut

provocare concurs


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

eu zic sa clarificam lucrurile intr-un topic separat ( sticky&closed) unde se pun informatii generale, ce ziceti?

 

clarificarile de care simt eu nevoia sunt:

 

1. Alegerea organizatorilor (pe baza de voluntariat )

2. Data exacta a finalizarii concursului.

3. Locatia.

4. Conditiile de participare clare . (sa nu transformam un "build contest" intr-un "BUY sh.it from the internet contest" )

 

 

Puteti sa ma treceti pe lista de participanti.

 

* corect. si sustin :laugh:

 

te inscri la participanti la concurs (builder) sau la particianti votanti?

 

cu singura mentiune ca ar trebui sa pastram pe topicul asta si discutiile si regulamentul si participantii (inscrierile), ca sa putem cauta mai usor orice informatie referitoare la acest proiect. cred ca daca toata lumea trateaza serios initiativa asta, va iesi ceva foarte misto si "curat". fara off-topicuri si magarii.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* sorry! man :blink:

 

tu esti al 5-lea! (singur? ...sau cu echipa?)

 

:crack:

 

 

 

* perfect de acord!

 

mai asteptam pana la sfarsitul lui februarie sa vedem cine se mai inscrie? dupa ce se va da startul, poate puneti si voi o lista cu niste "repere" ptr. cei care jurizeaza, dar si pentru participantii la concurs. ca sa stim ce se puncteaza. adica strict chestii tehnice, ...voi stiti mai bine.

 

o intrebare: ca sa strangem cei 1000 euro, ar trebui sa avem 100 de votanti, toti membrii in subforumul ata, da? ce as dori eu sa stiu este: avem 100 de membrii pe subforumul asta? si daca da, vor sa participe toti? ar fi neplacut sa ne trezim la concurs (la intrunire - Hunedoara, sa zicem) ca sunt doar 50 sau 30 de participanti si premiul se reduce brusc la suma stransa de la acestia. ...parerea mea.

 

 

Eu singur ..

Poate ar fi bine sa bagati si o limita a investitiei in chopperul respectiv ... pt ca daca apare cineva cu o motocicleta accesorizata cu niste piese cromate cumparate cu sute de bani ( pe care le aprecieza majoritatea ) il va neindreptati pe altul care nu a bagat atitia bani in moto dar muca lui a fost mult mai de calitate ...

 

Parerea mea este ca se pot vedea mult mai bine diferentele de dibacie ale constructorilor daca sunt toti limitati de un fond pe care sa il bage in moto ...altfel va lua premiul tot acela care are cei mai multi bani ...

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu singur ..

Poate ar fi bine sa bagati si o limita a investitiei in chopperul respectiv ... pt ca daca apare cineva cu o motocicleta accesorizata cu niste piese cromate cumparate cu sute de bani ( pe care le aprecieza majoritatea ) il va neindreptati pe altul care nu a bagat atitia bani in moto dar muca lui a fost mult mai de calitate ...

 

Parerea mea este ca se pot vedea mult mai bine diferentele de dibacie ale constructorilor daca sunt toti limitati de un fond pe care sa il bage in moto ...altfel va lua premiul tot acela care are cei mai multi bani ...

 

basty

 

* e foarte corect ce zici, basty. e bine sa plece toti de la un numitor comun, adica posibilitati echivalente. pe urma va trebui sa stabilim ce se puncteaza. poate asa va intelege fiecare participant, cu ce poate sa se prezinte, nu?

 

o singura nedumerire am: cum vom putea stabili marimea bugetelor pe care le-au bagat constructorii in "masinarie"?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* e foarte corect ce zici, basty. e bine sa plece toti de la un numitor comun, adica posibilitati echivalente. pe urma va trebui sa stabilim ce se puncteaza. poate asa va intelege fiecare participant, cu ce poate sa se prezinte, nu?

 

o singura nedumerire am: cum vom putea stabili marimea bugetelor pe care le-au bagat constructorii in "masinarie"?...

 

 

salut!mai oameni buni...eu nu sunt un tip foarte complicat...pentru mine e relativ simplu...poate veni cineva ,oricine cu un motor hd pe un cadru de ..ziceti voi,cu roti de ..ce vreti voi,poate chiar avion,rezervor de ozn si e cea mai frumoasa si castiga..ok!!!!si vine unu,oricare si zice iti ofer 1500 de euri pe bijuterie...eu,cu ce voi face i-o voi da...!!!!nutu ar fi de acord!!!!e?!!???cugetati la asta na!!!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu singur ..

Poate ar fi bine sa bagati si o limita a investitiei in chopperul respectiv ... pt ca daca apare cineva cu o motocicleta accesorizata cu niste piese cromate cumparate cu sute de bani ( pe care le aprecieza majoritatea ) il va neindreptati pe altul care nu a bagat atitia bani in moto dar muca lui a fost mult mai de calitate ...

 

Parerea mea este ca se pot vedea mult mai bine diferentele de dibacie ale constructorilor daca sunt toti limitati de un fond pe care sa il bage in moto ...altfel va lua premiul tot acela care are cei mai multi bani ...

 

basty

 

 

* e foarte corect ce zici, basty. e bine sa plece toti de la un numitor comun, adica posibilitati echivalente. pe urma va trebui sa stabilim ce se puncteaza. poate asa va intelege fiecare participant, cu ce poate sa se prezinte, nu?

 

o singura nedumerire am: cum vom putea stabili marimea bugetelor pe care le-au bagat constructorii in "masinarie"?...

 

 

ma,voi chiar sinteti turci.....pai nu am explicat clar mai inainte?

NU conteaza suma investita,conteaza ideea,design-ul,munca depusa,ingeniozitatea,solutiile adoptate etc.....astea se vor vedea la final si ASTEA se vor puncta,NU kilele de crom luate de pe ebay sau mai stiu eu ce bling bling....punct.

 

voi asa faceti...si aici citez un amic:" de ce simplu, cind se poate complicat?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,voi chiar sinteti turci.....pai nu am explicat clar mai inainte?

NU conteaza suma investita,conteaza ideea,design-ul,munca depusa,ingeniozitatea,solutiile adoptate etc.....astea se vor vedea la final si ASTEA se vor puncta,NU kilele de crom luate de pe ebay sau mai stiu eu ce bling bling....punct.

 

voi asa faceti...si aici citez un amic:" de ce simplu, cind se poate complicat?"

 

* hai ca nu e asa greu, m-am prins...! :blink:

tu si cu mine vom simplifica la maxim "procedura de participare si jurizare" (eu - voluntar). ar trebui, probabil, sa avem mai multa incredere in oamenii astia minunati si ...masinile lor zburatoare :crack: ba chiar in toti oamenii din subforumul asta (chopperisti) care vor avea cu totii in cap, cand vor vota, cele scrise de tine mai sus. ...bun, merge! realistic vorbind, pana acum s-au inscris 5 participanti (sau 6?) si dintre ei cred ca nu e nici unul care nu a inteles cum sa se prezinte cu fierul in concurs :blink:

 

mea culpa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se inscrie si Bistrita( eu si bn13hor) in concurs :crack: , cu o jawa 350 originala momentan , de maine incepe lucrul

cum spune partenerul meu suntem aici

cu o jawa 350 model 634 din 78 acte in regula momentan in stare originala

cu poze revenim maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt basty : nici ''build-off'' -urile (la care salivam noi pe discovery,torente,youtub si ce mai vrei tu) nu au o suma prestabilita pentru constructie ,ci doar un deadline . deci ! torta sus,imaginatia pe on si brandu tare :blink: (daca unu are mai mult crom tu trebuie sa ai mai multa imaginatie ca sa-l intreci...) salut :crack:

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma cum ramine cu provocarea asta ??? Nu de alta , dar daca tot m-am oferit sa platesc taxa , sa stiu si eu cum stau. Ca pina la urma nu am inteles mare lucru , iar ultimul punct de vedere e foarte adevarat. Si de aia intreb din nou. E concurs cu tematica ? Sau nu ? Si sincer , mai bine ar fi fara limita de investitie , dar cu limita de componente cumparate de pe net. De ce zic asta ? Ce ar fi daca un tip ar hotari sa construiasca aripi si rezervor din tabla de cupru si altul le-ar face din tabla de fier ? Si daca un tip ar baga o groaza de bani in vopsea sau altul in niste componente facute la strung sau freza si turnate din aluminiu , la o fabrica ? Care ar fi costurile ? Pai , daca e sa fie toti egali , hai sa modifice doar Simsonuri , de exemplu. Adica , cu cit creativitatea creste , cresc si costurile , asta daca nu te apuci sa faci un RAT sau un SURVIVAL(asa se scrie ???).

Daca gresesc cu ceva , scuze , ca personal, eu nu am apucat sa construiesc nimic pina acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am inteles nimica pana cuma doar ca ii un concurs de facut choppere , ca ii un premiu de 1000 euro , ii ? nu ii ? nu stiu , nustiu cand se da startul si nu stiu cand trebuie sa fie gata ... hotarativa odata si dati cate un pm la cei ce sa u inscris sa stie , nu poti sa zici la cineva sa faca un chopper intr-o luna trebe unpic de timp ... alti au lucrat si ani buni si inca nu ii gata ... sa stie lumea ce se intampla . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am inteles nimica pana cuma doar ca ii un concurs de facut choppere , ca ii un premiu de 1000 euro , ii ? nu ii ? nu stiu , nustiu cand se da startul si nu stiu cand trebuie sa fie gata ... hotarativa odata si dati cate un pm la cei ce sa u inscris sa stie , nu poti sa zici la cineva sa faca un chopper intr-o luna trebe unpic de timp ... alti au lucrat si ani buni si inca nu ii gata ... sa stie lumea ce se intampla . :crack:

 

 

mai oameni buni, din cate am citit eu de pe aici observ k e stabilit 95%, ce, cum, cand, unde si dc! insa se mai asteapta participanti

 

cititi bine toate posturile din acest topic ale celor implicati serios cum ar fii Blackrider,jethro_tull si inca cativa...

 

e pacat sa tot incurcati borcanele, noi toti astia pasionati ne asteptam sa iasa ceva super din treaba asta, asteptam de mult asa ceva!

 

sa aveti spor!

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Niku_Chopper - mi-ai luat vorba din gura!

 

asteptam inca inscrieri, cine s-a inscris pana acum, cred ca a inteles despre ce e vorba. dorinta majoritatii e sa simplificam, asa ca nu cereti si nu asteptati reguli multe ptr. acest concurs. s-a explicat si cum e cu premiul, si cum e cu bugetul ptr. construire motor, si cu perioada de lucru. s-a propus ca data de prezentare/intalnire/premiere o intreunire moto mai pe la sfarsitul verii, Hunedoara se pare ca va indeplinii toate conditiile :blink:

 

bafta! si ...spor.

 

P.S. Nikule, cred ca ai vrut sa scrii TheFatBob, ...nu Blackrider :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!

 

 

bine ca va venit ideea acum :crack: :blink: :blink: :) cand nu mai sunt pe acolo!!! la cate fiare si motociclete aveam pe acolo ma bagam fara sa stau pe gandurii!!! hai oameni bunii vreau sa vad ce iese pana in final!!! si cred ca ar fi bine sa tzinetzi concursul asta si in anii ce urmeaza!! o sa iasa ceva bun din asta.. baftaa!! si hai apucatziva de treaba!!!

 

 

 

 

salvee!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Nikule, cred ca ai vrut sa scrii TheFatBob, ...nu Blackrider :crack:

TheFatBob, Blackrider sunt una si aceiasi persoana

 

TheFatBob e idiul lui privat si Blackrider e idiul lui de moderator

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TheFatBob, Blackrider sunt una si aceiasi persoana

 

TheFatBob e idiul lui privat si Blackrider e idiul lui de moderator

 

:crack:

 

* aha! :blink:

 

good to know! ...thanks :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa particip si eu doar cu poze :D :scratch: , ca de venit in ro nu prea am cum e prea cale lunga si batuta :P

 

* ba da, poti participa si cu poze. atunci o sa te premiem la concursul de fotografiat :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ba da, poti participa si cu poze. atunci o sa te premiem la concursul de fotografiat :scratch: :lol:

Asa deci mai inteles gresit prezint chopperul pe forum, ce lucrez ,si cum lucrez la el.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa deci mai inteles gresit prezint chopperul pe forum, ce lucrez ,si cum lucrez la el.... :P

 

* ntz!

daca nu vi aici cu fieratania, la prezentarea "modelelor" adica, nu se pune :scratch:

 

eu iti doresc sa participi si sa iei premiul cel mare, ...dar sa stii ca celelalte echipe s-au apucat deja de treaba, ..cred eu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hola!

 

ia uite ca s-a luat deja startul la constructii! ..uraaaaa! bravo, bec! :scratch:

 

asa, acuma sa recapitulam, respectiv sa anuntam participantii (cei inscrisi pana acum):

 

1. jettro thull (a.k.a. echipa Marian & Nutu) - Oltenia

2. oldbiker johan - Iasi

3. Andrey832 & Co. - Iasi

4. bec - Bucuresti

5. Marcicasan Tudor - Cluj

6. Basty - Brason

7. satana pe mobra & bn13hor - Bistrita

 

avem olteni, moldoveni, ardeleni si un bucurestean. ....haaaa! da nici un banatean! cum asa?!

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...