Sari la conținut

kit-uri de lant


Postări Recomandate

pentru cele fara O_ring este un alt tratament si anume ceara pe care am pus-o in link se pune pe foc si arunci lantul la prajit.

in timp ce firebe ceara se curata si lubrifieaza lantul.

 

cine respecta procedura este multumit de rezultate, oricum majoritatea se dau mx.

corect dar sa nu bagati si lanturile oring la fiert :crack: ceara am pe stoc pt cine doreste

cip

 

revin cu amanunte..am avut pe motor regina cu z-ring si l-am folosit 1 sezon si jumatate(aprox.3500 de km)si l-am facut varza..acum am luat un regina cu o-ring(super pret de achizitie..220 lei)si sunt curios cat va tine..pana acum am avut pe motor doar regina pe exc-uri iar pe lc4 am folosit DID..asta tinea mult mai mult dar si solicitarile erau mai mici..

salut. data viitoare poti sa incerci si un lant Renthal R1 works chain sau R1 Oring. Te anunt ca este mult mai scump dar platesti calitatea. parerea mea.

hai la multi km

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CZ sunt lanturi facute in cehia (Motozloch), am folosit placute de frana de la ei dar au fost foarte slabe(si pretul era mic).

Lanturile de la ei sunt foarte ieftine fata de restul producatorilor, In jur de 60-70 Euro X`ring.

Pentru mai multe detalii: www.motozloch.cz (site`ul oficial )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...