Sari la conținut

Suzuki DR 650 SE 92-98


badogistu
 Share

Postări Recomandate

Momentan vad ca nu am decat o poza pe calc..facuta cu telefonul.

Mai fac altele daca este nevoie :laugh:

 

 

Asta e exemplarul de care imi povesteai? din 98? Asi vrea sa stiu cati km are ,de unde e adus , si cum pot sa ma intalnesc cu EL,unde locuieste?

 

Asta e exemplarul de care imi povesteai? din 98? Asi vrea sa stiu cati km are ,de unde e adus , si cum pot sa ma intalnesc cu EL,unde locuieste?

 

 

 

Si daca se poate o mica sedinta foto din mai multe unghiuri ar fi mai convingator.

 

 

As vrea parerea voastra despre siteul BIKEZ.COM , credeti ca datele din acel site sunt reale? cai putere, performante ,si restu ca mise par cam diferite pt anumite modele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea parerea voastra despre siteul BIKEZ.COM , credeti ca datele din acel site sunt reale? cai putere, performante ,si restu ca mise par cam diferite pt anumite modele .

 

Incearca si http://www.motoprofi.com

 

E misto rau DR-u ala din ce se vede in poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e exemplarul de care imi povesteai? din 98? Asi vrea sa stiu cati km are ,de unde e adus , si cum pot sa ma intalnesc cu EL,unde locuieste?

 

 

 

 

 

Si daca se poate o mica sedinta foto din mai multe unghiuri ar fi mai convingator.

 

Salut, este vorba de:

 

An fabricatie 1999, anvelope noi (mixte), baterie noua.

Km 26,041; ITP valabil pana in 15.04.2010; tinuta in garaj pe timpul iernii.

Pozele cerute diseara (proprietarul a fost plecat pana astazi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este vorba de:

 

An fabricatie 1999, anvelope noi (mixte), baterie noua.

Km 26,041; ITP valabil pana in 15.04.2010; tinuta in garaj pe timpul iernii.

Pozele cerute diseara (proprietarul a fost plecat pana astazi).

 

Te rog pozele si pe mail la (costel_priala@yahoo.com). Sunt tare curios . Daca ai si un pret info?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!am un DR 650 SE din'97.pot sa spun ca e un motor super....nu am avut nici o problema la el.il am de prin august 2007 am facut si drumuri mai lungi de munte cu bagaje cat incape si pasager,i-am pus si crampoane si am mers prin noroaie.....nu mi se pare greu,este foarte manevrabil,putere suficienta si inca de la o turatie foarte joasa.tot ce am facut la el a fost schimbul uleiului,placute de frana,kit de lant,uleiul din furca si un cablu de kilometraj(pe care l-am agatat si l-am rupt).

are racirea pe aer si ulei.....nu am reusit sa incing motoru....consumul e de maxim 4% la drum intins intre90-110km/h...in teren accidentat cu a I-a si aII-a ajungi pe la 5,5 - 6......rezervor de 13l si ceva rezerva.kg-le sunt undeva sunt pe la 147-150 cu toba originala care ii enorm de grea.eu am cumparat-o impreuna cu o toba CRD usoara si are un sunet grozav.cat despre starter...se aude un carait cateodata,dar nu m-a lasat pana acum....

o sa-l pun la vanzare curand pt ca vreau ceva strict hard enduro.

sper sa-ti fie de folos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un DR 650 RS din 1992 la care doar am schimbat filtru si uleiul, filtru de aer, bujii, si sint multumit de el...Am mers pe asfalt, dar si pe drumuri forestiere si m-am descurcat fara probleme...

 

Daca esti interesat, este de vinzare la un pret negociabil...

 

Ai poze cu motorul:

 

 

 

post-7547-1233301528_thumb.jpgpost-7547-1233301522_thumb.jpgpost-7547-1233301514_thumb.jpg

 

Daca te intereseaza un schimb cu un TICO cu AC, batem palma...

Contact 0744493113 andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

istoria modelului DR

 

Asta a fost prima mea chestie citita despre DR, atunci cand mi-am luat unu (DR 650 SE din '95. Arata ca unu R din 94 dar avea electric start).

 

 

http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR650.shtml

 

 

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce l-ai vandut? sincer

 

Sa-si ia KTM (probabil)! :crack:

 

Pai ce sa zic, la un mom dat mi se luase si vroiam ceva mai nou, mai bun si intentionam sa iau dr-ul din 97 fiind upgradat fata de al meu in ceea ce priveste motorul si amortizoarele, dar si greutatea. L-am vandut de pe o zi pe alta unui prieten, chiar nu stiam daca o sa gasesc modelul pe care-l vroiam. La un mom dat a aparut, tot asa de pe-o zi pe alta, ktm-ul de acum. Era nou (8000km), imi cam doream asa mai de demult modelul lc4 si nu am mai stat pe ganduri si l-am luat, cu toate ca in conceptia mea nu vroiam sa dau mai mult de 2000e pe motor, fara sa stau pe ganduri am luat lc4-ul care a fost dublu si ceva decat ce estimasem eu. Nu-mi pare rau, dar iarasi, dupa 2 ani mi s-a cam luat si de acesta si vreau sa-l dau, cu toate ca mai am de platit la el inca 2 ani.

 

Ce vreau in continuare, habar n-am, stiu ca vreau Africa Twin (o nebunie de a mea de a pleca de nebun peste tot) dar nici nu vreau sa renunt la ce faceam pana acum si vreau si un DRZ (asta asa ca dr-u a ramas acolo in mine).

Chiar si acum imi aduc aminte, ori de cate ori il vad, de cat m-a purtat dr-ul prin tara, prin munti, fara sa zica nimic, chiar si cu motorul lipit cu poxilina si bucatele de capac prin el, cu rugina in rezervor. A mers 20 si ceva de mii intr-un an fara sa ma lase o data (si avea deja 31 de mii cand l-am luat).

 

Oricum ideea e una. Si maine mi-as lua un DR 650 SE din '99 incoa. Imi place prea mult (chiar modelul din 2005 arata exact ca drz-ul :laugh: )

 

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 months later...
al meu are in jur de 127kg..pozele cu el in actiune tre sa le iau de la un prieten!asta e motorul! o sa pun si poze cu el in off road!!momentan le astept si eu!! bafta tuturor

fain lewa... am sa pun si eu poza cu al meu.. si eu am luat un dr 650 din 96 . dar am lucrat cv pe el... motor macelarit si pus la punct, ulei filtre , culbutori , curatat aranjat... + ca l-am usurat am aruncat toba, si tot ce era fier in plus...

o sa il cantaresc si va dau poze..acum una am cu el prima zii dupa ce l-am luat. :drink:

post-7368-1268945329_thumb.jpg

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut pe toata lumea !

Vreau si eu sa stiu daca piesele care pot fi gasite pe diverse site-uri de profil si care sunt recomandate pt modelele Suzuki DR650 fabricate dupa 1996, sunt similare sau compatibile cu modelele Suzuki DR 650 fabricate anterior anului 1996. Spre exemplu, suspensiile , kiturile de lant, diverse piese pt motor recomandate pt DR650 fabricat dupa 1996 se potrivesc pe un DR650 Dakar fabricat in 1991?

Multumesc anticipat celor care-mi vor raspunde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...