Sari la conținut

Need help plss! Scuter pe moarte..:(


radhoo
 Share

Postări Recomandate

tot ce se poate!!!! huaaaaa . in general chinezariile. cand vad unu pe strada imi vine sa il arunc in sant sa il fac praf!!!!!!!!!!! cand ies cu xtul pe strada o sa ii calc !! hua huaaa!! :crack:) :blink:)

ce manifestari de stadion de fotbal aveti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce se poate!!!! huaaaaa . in general chinezariile. cand vad unu pe strada imi vine sa il arunc in sant sa il fac praf!!!!!!!!!!! cand ies cu xtul pe strada o sa ii calc !! hua huaaa!! :)) :D)

 

Tristi rau tare oameni, ce sa le faci, criza asta... are si efecte secundare :blink:

Ce treaba ai tu cu omul ce scuter are ? :crack: Daca stie mai bine sa mearga decat unul cu Yamaha ce treaba ai tu cu el ? :blink:

Cei care au chinezarii incurca traficul, din contra sunt motoare 4T merg mai lin

 

No coment...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tristi rau tare oameni, ce sa le faci, criza asta... are si efecte secundare :blink:

Ce treaba ai tu cu omul ce scuter are ? :crack: Daca stie mai bine sa mearga decat unul cu Yamaha ce treaba ai tu cu el ? :blink:

Cei care au chinezarii incurca traficul, din contra sunt motoare 4T merg mai lin

 

No coment...

Cand ala cu Yamaha merge ... el sta ... ca i se strica

Ce comparatie de rahar : yamaha vs. china ...

 

Sfat pt. toti ... BAIETI , CUMPARATI-VA CHINEZERII , ca sa aveti motiv sa va luati un scuter buna apoi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ala cu Yamaha merge ... el sta ... ca i se strica

Ce comparatie de rahar : yamaha vs. china ...

 

Sfat pt. toti ... BAIETI , CUMPARATI-VA CHINEZERII , ca sa aveti motiv sa va luati un scuter buna apoi !

Eu m-am referit ca scuteristul de pe yamaha poate sa mearga mai prost decat un scuterist care e pe un chinez, sa mearga mai bine pe strada.

Nu dau sfat sa isi ia chinezarii, fiecare isi ia ce poate si ce ii place, dar asta nu trebuie sa ii criticam pe alti ca nu sunt ca noi :crack: Poate sa isi ia si bicicleta cu motor, atata timp cand nu incurca traficul si merge legal si frumos. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un rex rs450 am 12000km (e din germania) cu el, si nu i-am schimbat decat de 2x cureaua si 4-5 bujii, i-am pus un distantier la ambreiaj si rupe pamantul acum la plecare, uleiul il schimb din 1000 in 1000, rodaj nu i-am facut decat de la 750km pana la 1000km. Prind 60km/h cu el limitat, cureaua nu-mi urca pana sus pe variator!

Editat de Tica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dau sfat sa isi ia chinezarii, fiecare isi ia ce poate si ce ii place, dar asta nu trebuie sa ii criticam pe alti ca nu sunt ca noi :crack: Poate sa isi ia si bicicleta cu motor, atata timp cand nu incurca traficul si merge legal si frumos. :blink:

Da , sa isi ia ce pot si ce vor.

Dar ironia consta in faptul ca isi cumpara scuter , sunt mandrii ca e NOU , ca au GARANTIE , se gandesc ei ca nu e forjat ( etc. ) iar dupa cateva mii de km incep sa apara problemele ... si ... vai ... pe "baietii cu garantia" ii doare in *** de problema lor .

Apoi intra aici pe forum si incep sa se vaite... Si culmea , ca dupa ce ca sunt proaste nici macar nu sunt ieftine ... un First-Bike costa peste 35 de mil ( lei vechi ) iar la banii astia iti iei un SH fff bun , asta daca stii sa alegi.

 

Bafta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, pe aria tehnica ar trebui sa fie banati cei care nu isi iau marci renumite, e clar ca au cautat cu lumanarea sa aiba probleme tehnice. Si ar mai trebui infiintat si un fond care sa il platim cu totii ca in caz ca pica vre-o scula renumita sau sa ii fie reparata instant din acel fond ca sa nu sufere din moment ce si-a ales o "scula brand".

Mars maaa cu trotineta ta superluminica cu tunning la sigla fata, lasa baiatul in pace!

Editat de Adydum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, pe aria tehnica ar trebui sa fie banati cei care nu isi iau marci renumite, e clar ca au cautat cu lumanarea sa aiba probleme tehnice. Si ar mai trebui infiintat si un fond care sa il platim cu totii ca in caz ca pica vre-o scula renumita sau sa ii fie reparata instant din acel fond ca sa nu sufere din moment ce si-a ales o "scula brand".

Mars maaa cu trotineta ta superluminica cu tunning la sigla fata, lasa baiatul in pace!

Vad ca nu ai inteles ...

 

Si tu ai scuteru` pe moarte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tot huliti mha chinezariile :crack: ca si eu am avut una si avea 20 000 km parca si am mai facut si eu vreo 4-5 mii si la cine lam vandut la segmentat si acum merge brici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA FRATILOR AM INTELES !!! nu sunt deloc bune cele chinezesti... dar in topicul asta eu am cerut ajutorul vostru, nu sondaje de opinie , certuri si misto-uri...va rog eu frumos...

Multumesc celor care intradevar mi-au dat sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai scuter chinezesc, cauta alte forumuri care sunt baieti care au scutere chinezesti si iti da sfaturi prieteneste :crack:

Dami pm daca vrei sa iti dau un forum ceva, sa nu fac reclama pe aicea :blink:

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

A inviat chinezul !!! :)

 

Multumita unor mecanici profesionisti si devotati :P am reusit sa aud cum toarce motorul dupa mult timp de plimbari cu tramvaiul :).

Treaba era mult mai complicata decat credeam : carburator infundat, filet surub culbutor nasolit ( deci pwla distanta la evacuare ), distributia am dat-o peste cap, patina lant distributie rupta...etc

Toate aceste probleme au fost rezolvate in 2 zile ( incredibil ! ) la service-ul din Sebastian unde va recomand sa apelati cand aveti nevoie. Pretul ... credeti-ma ca este ff mic, piesele vi le cumparati voi daca vreti, nu ca la alte service-uri unde ti le baga pe gat fara nici un fel de factura.

 

Apelati cu incredere si nu o sa regretati !

 

/index.php?...p;#entry1737636 :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...