Sari la conținut

Vama Veche


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Se anunta vreme frumoasa,asadar fortez sezonul estival cu o plimbarica pana in Vama prin Lehliu,Ostrov,Adamclisi,Topraisar,Vama Veche.Cine doreste sa ni se alature,ora 09:00 benzinaria Rompetrol imediat dupa magazinul Cora.Toata cele bune :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa nu fie ceata doar sa nu mearga bacul

stii cum a fost acum 2ani...................

asta asa e,dam si noi un telefon de dimineata inainte sa plecam din benzinarie sa stim pe ce parte stam,si intre noi fie mie mi-a placut si atunci :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e intoarcerea ? cred ca ma bag si eu la prima tura mai lunga pe anul acesta ! - viteza mea de croaziera (la care ma simt foarte bine) 80-90km /h - unii stiu problema :crack: MHN Ratte

Voi anunta vineri seara prezenta 100%

o saptamana excelenta all !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e intoarcerea ? cred ca ma bag si eu la prima tura mai lunga pe anul acesta ! - viteza mea de croaziera (la care ma simt foarte bine) 80-90km /h - unii stiu problema :crack: MHN Ratte

Voi anunta vineri seara prezenta 100%

o saptamana excelenta all !

 

 

merge incet dar ajunge unde trebuie safe. n-avem probleme. Cu frigu sa te vad cum stai!

 

sa nu fie ceata doar sa nu mearga bacul

stii cum a fost acum 2ani...................

 

 

cat $ face bacul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e intoarcerea ? cred ca ma bag si eu la prima tura mai lunga pe anul acesta ! - viteza mea de croaziera (la care ma simt foarte bine) 80-90km /h - unii stiu problema :blink: MHN Ratte

Voi anunta vineri seara prezenta 100%

o saptamana excelenta all !

 

I'm with you :crack:.

Mihnea a dat Viroaga, deci o sa ne rada in nas cu endurachele lui.

 

Sper sa ne intoarcem duminica seara, ca eu una am serviciu luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e intoarcerea ? cred ca ma bag si eu la prima tura mai lunga pe anul acesta ! - viteza mea de croaziera (la care ma simt foarte bine) 80-90km /h - unii stiu problema :blink: MHN Ratte

Voi anunta vineri seara prezenta 100%

o saptamana excelenta all !

 

nu e problema cu viteza pentru ca pana la bac unde drumul e bun daca cineva merge mai tare ne asteapta iar dupa bac nici nu prea ai cum sa mergi peste 90

merge incet dar ajunge unde trebuie safe. n-avem probleme. Cu frigu sa te vad cum stai!

 

 

 

 

cat $ face bacul?

bacul anul trecut in primavara era 11 lei pentru moto

 

 

I'm with you :crack:.

Mihnea a dat Viroaga, deci o sa ne rada in nas cu endurachele lui.

 

Sper sa ne intoarcem duminica seara, ca eu una am serviciu luni.

nu cred ca avem dc sa ne intoarcem duminica seara pentru ca plecam sambata :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bacul anul trecut in primavara era 11 lei pentru moto

eu nu am platit niciodata bacul la ostrov - dar trebuie asezata mobra in asa fel incat sa nu ocupe locul pentru parcarea masinilor :crack:

 

asta asa e,dam si noi un telefon de dimineata inainte sa plecam din benzinarie sa stim pe ce parte stam,si intre noi fie mie mi-a placut si atunci :blink:

0246-225878 - eu l-am folosit pe asta ultima data cand am dat telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face ca duminica trecuta sa fi facut traseul aproape identic cu masina. Daca am vazut eu bine, parca pt motoare bacul era 7.5 lei. Poate au facut reducere de iarna ?!? Pt masina a fost 25 de lei, asa ca nu are cum sa fie pt motor 20 de lei... Cat despre drum, dupa ce treci cu bacul e super naspa. Poate cu BMW-ul sa mergi cu 90. Eu estimez ca pe prima bucata mai degraba maxim 60 pt motoare care nu-s enduro. Si nici peisajul nu e mare lucru in perioada asta a anului.

In Vama rugati-va sa fie soare. Eu am prins super inorat, nu avea nici un farmec. Am stat 5 minute si am plecat.

 

Asa ca vin si eu cu o intrebare... O alta varianta de trecere a Dunarii mai spre nord nu exista ? Recunosc ca in afara de tren si autostrada nu am mai ajuns la mare altfel...

Ma gandeam ca mai bine mergem mai spre nordul Dobrogei, undeva spre lacuri sau spre delta. Cred ca acuma ar fi mai multe de vazut pe-acolo decat in Vama. Si putem atinge marea pe la Corbu sau la Vadu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cati dintre voi au mai mers pe drumul asta

 

dupa cum am spus in primul post e cam de spart oollee

 

in functie de vreme si de cum arata carosabilul 90 e cam putin

 

EU unul ma intorc pe autostrada sambata seara

 

daca plecarea e undeva la 9 se va ajunge in vama in jur de 13.30 mancare cred ca bagam la 2 mai sau in constanta

 

aseara am fost pe autostrada A2 pana la calarasi

era o super CEATA

 

deci aviz celor cu faruri gen lumanare

 

datorita celor aprox 650 de km nu e drum de INCEPATORI sau de moto ....... cu probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal omule cand vreti sa plecati si cand vreti sa ajungeti? despre cati koko e vorba poate la iesirea urmatoare ajung si eu

 

a raspuns Ianachim deja,sunt in jur de 650 de km plecam la 09:00 ajungem cand ajungem

Intamplarea face ca duminica trecuta sa fi facut traseul aproape identic cu masina. Daca am vazut eu bine, parca pt motoare bacul era 7.5 lei. Poate au facut reducere de iarna ?!? Pt masina a fost 25 de lei, asa ca nu are cum sa fie pt motor 20 de lei... Cat despre drum, dupa ce treci cu bacul e super naspa. Poate cu BMW-ul sa mergi cu 90. Eu estimez ca pe prima bucata mai degraba maxim 60 pt motoare care nu-s enduro. Si nici peisajul nu e mare lucru in perioada asta a anului.

In Vama rugati-va sa fie soare. Eu am prins super inorat, nu avea nici un farmec. Am stat 5 minute si am plecat.

 

Asa ca vin si eu cu o intrebare... O alta varianta de trecere a Dunarii mai spre nord nu exista ? Recunosc ca in afara de tren si autostrada nu am mai ajuns la mare altfel...

Ma gandeam ca mai bine mergem mai spre nordul Dobrogei, undeva spre lacuri sau spre delta. Cred ca acuma ar fi mai multe de vazut pe-acolo decat in Vama. Si putem atinge marea pe la Corbu sau la Vadu.

 

eu si pentru asta sunt pro,daca ne hotaram toti sa mergem undeva acolo mergem,nu e musai in Vama

Si deci, cand e plecarea si de unde, si cand e intoarcerea?
cum am mai spus,09:00 Rompetrol Cora Pantelimon,sosirea habar nu am
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt Traseu - Spre Mahmudia, e foarte frumos !

Scufita Rosie nu vine !

post-39515-1233840505_thumb.jpg

post-39515-1233840528_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii...vorbim de un drum pana in Vama Veche, nu de unul pana la Capul Bunei Sperante :crack:

 

Daca ajungem la Vama Veche...si avem timp... ce ati spune sa mancam la Balcik? Ca e aproape, si se papa mult mai bun si mai ieftin?

 

Doar o propunere...merg unde decide organizatorul grupului. Kidule, ai cuvantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...