Sari la conținut

Honda Nsr 125


carlos*
 Share

Postări Recomandate

Nu am dat detalii doar ptr motivul sa nu ocup prea mult spatiu pe forum.

 

In rest e o intreaga poveste. Motocicleta am luat-o din Buc. si singura posibilitate sa o aduc era sa o urc sus pe o Dacie ( pe portbagaj ). Problema nu era de greutate caci are vreo 115 kg ci de unde o apucam sa o punem sus. Eram 4 insi si ne-am cam chinuit sa nu aiba pct de sprijin pe frina, toba, schimbator etc. A, era sa uit ! Cind am facut ultima tura inainte sa o urcam pe masina am facut pana pe spate. Si nu am vrut sa ajung acasa cu roata bulita asa ca am fost la o vulcanizare si i-a pus un dop dupa care am stat sa ii reglam lantul si era un frig duminica seara in Buc. Dadusem carenele jos ca sa nu se crape si le-am pus in portbagaj.

Dupa ce am ancorat-o bine cu niste sfoara am plecat spre C-ta pe la 18 seara. Pina pe la Urziceni a nins si chiar a dat cu grindina dupa aia vremea a fost buna numai ca pe la vreo 50 km de C-ta era sa raminem fara gaz ( motorul a consumat mai mult fiind mai grea cu 115 kg ale motocicletei ). Noroc ca am gasit o benzinarie care avea si gaz. Si cind in sfirsit am ajuns la C-ta era vreo 22:30 iar noi eram obositi, stresati, inghetati, infometati etc. Dar tot am facut o tura prin jurul garajului, asta dupa ce am incarcat bateria care se descarcase pe drum

( vinzatorul o tinuse in casa pina am luat-o ). Cam asta e treaba pe scurt!

 

Peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am dreptate sau nu, dar parerea mea e ca toba nu se prea potriveste. In rest e super.

Nicole, asa arata o toba de la o motocicleta in 2 timpi. este chiar toba originala, prevazuta de fabricant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ptr aprecieri dar la toba chiar nu am de gind sa-i fac ceva. Ptr performantele ei asta e toba cea mai fiabila.

Doar sa lucrez putin la aspectul estetic, cred ca asta-i tot ce pot face.

Inchipuiti-va o toba mare care suna a motor in doi timpi. :P :D :)

 

Peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah cum sa schimbi sau sa tai toba, mai ales sa o schimbi cu una mare!!! Tobele astea sunt si ele gandite s icalculate ca altfel itzi punea o tzeava de la calorifer cu robinet pe ea... pe care scria Honda :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo... bine gandit, si pana la urma nu cred ca se merita sa arate mai bine si sa mearga mai prost!!! Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............... sau poti sa cumperi o toba mai bengoasa de la Leo Vince. S-ar putea sa mai castigi ceva putere. Bafta mare cu motoru' si vezi ca e al 'reacu - eu desi sant obisnuit cu motoare mari in 4 timpi am avut niste experiente tare naspa cu niste motoare in 2 timpi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...