Sari la conținut

enduro-maniaco-depresiv sibiu ed.IV(29-31mai)


atillas
 Share

Postări Recomandate

enduro clasic:se piloteaza dupa banda,indicatoare sau posturi cu arbitri de ghidare;

 

Asta nu e enduro clasic, enduro e altceva, cu probe speciale timpi de legatura etc. A, si inca ceva nu exista enduro clasic, este enduro si basta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asta nu e enduro clasic, enduro e altceva, cu probe speciale timpi de legatura etc. A, si inca ceva nu exista enduro clasic, este enduro si basta.

 

 

exista enduro si hard enduro si atita :)

din pacate in romania nu exista concursuri de hard enduro ptr ca organizatorii se tem ca anul viitor acei "profi" care n-or terminat traseul nu vor mai onora cu prezenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate in romania nu exista concursuri de hard enduro ptr ca organizatorii se tem ca anul viitor acei "profi" care n-or terminat traseul nu vor mai onora cu prezenta

 

Ia incearca sa vii sambata la endurocross la Tg Mures si dupa aceea sa vad daca itzi mai sustii declaratia. Traseul e super, abia astept sa vad cati ajung la finish.

Editat de aplesa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista enduro si hard enduro si atita :)

din pacate in romania nu exista concursuri de hard enduro ptr ca organizatorii se tem ca anul viitor acei "profi" care n-or terminat traseul nu vor mai onora cu prezenta

 

 

incearca traseul de la A care o sa fie in weekend-ul asta la E.M.D. sunt sigur ca o sa fie destul de HARD !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de maine dispar in teren..urc in creasta cu @ kleiny sa mituiesc ciobanii cu tigari si rachiu sa nu ne smulga marcajele(ba chiar sa aiba grija de ele sa nu treaca cineva sa le fure) :D ,vremea se indreapta incet,incet asa ca ramane sa ne vedem in tabara..am pus deja berea la rece si gratarul la incins..bafta si drum bun spre paltinis celor care ne onoreaza cu prezenta..

 

 

 

 

Ca si anul trecut, Iasul va fi prezent la aceasta organizare, unde cu siguranta ne vom simti bine. Bere si voie buna sa fie ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ne-a plouat in Curmatura, am ajuns pe Valea Caselor unde ne-am udat si mai tare, dupa ce ne-am plictisit de zona fara copaci am ajuns intr-un final in Paltinis unde .. SURPRIZAAAAA ne-a nins de zici ca eram in februarie ...

 

Poze de la Enduro Maniaco Depresiv Sibiu 2009

 

2-enduro-maniaco-depresiv-sibiu-2009-1414149528.jpg

 

2-enduro-maniaco-depresiv-sibiu-2009-207775280.jpg

 

2-enduro-maniaco-depresiv-sibiu-2009-1558900771.jpg

 

 

Sper ca in aprox o ora reusesc sa pun pe net si un filmulet scurt doar cu cateva faze mai tari :D .. si probabil maine, restul filmarii

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ciuda vremii , traseul a fost super , cheful la fel iar au m-am distrat copios de cei care au incercat sa urce panta aceea cu iarba si namol :D))) desi la ce frig am tras as fi preferat sa ma dau si eu :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot vedea clasamentul ? ( fotografiat , scanat , et c. )

 

Vreau sa aduc in atentie o problema grava:

un idiot cu numar de concurs 150 mergea pe contrasens pe traseu FULL GAS si s-a ciocnit frontal cu un coleg . nu trebuie sa va reamintesc despre aderenta "excelenta" din ziua concursului.

gasca lu 150 venea si ea, tot tare, pe contrasens. daca sunt atit de idioti si nu stiu ca trebuie sa mearga incet daca gresesc drumul, de ce participa la concursuri ?

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din motive "de federatie" nu putem publica nici un clasament ca sa zic asa oficial,dar ptr intrecerea prieteneasca pe care am avut-o va pot trimite tuturor clasamentul pe mail cu rugamintea sa nu cumva sa il puneti voi pe site..

stiu ca vremea nu a fost deloc de partea noastra dar un lucru e sigur..se pot face curse enduro si iarna :D (0,1 grade celsius,zapada de 10 cm,ploaie si vant non stop) ..o sa punem si noi poze din toate momentele sosire in tabara ,parc rece,traseu si chef,dar pe moment suntem foarte suparati din cauza faptului ca in ciuda pazei noastre si amenajarii parcului rece a fost furat un motor(am facut un topic separat tot pe coltul enduristilor,dar discutiile astea nu isi au locul aici)..

 

va multumim ca ati fost in numar asa mare alaturi de noi,de departe cea mai mare participare la o "prieteneasca"..48 profi,98 hobby,4 extrem..multumim inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva filmari de la start,cat am putut sa filmez de frig ce imi era ...

Filmarile de la After-Party nu le pun ca ma fac de rusine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Free2000alex

Daca am vedea nr. de concurs, poate s-ar afla a cui este... Pune si tu o poza la rezolutie mai mare, sa putem face zoom.

 

 

 

Vreau sa aduc in atentie o problema grava:

un idiot cu numar de concurs 150 mergea pe contrasens pe traseu FULL GAS si s-a ciocnit frontal cu un coleg . nu trebuie sa va reamintesc despre aderenta "excelenta" din ziua concursului.

gasca lu 150 venea si ea, tot tare, pe contrasens. daca sunt atit de idioti si nu stiu ca trebuie sa mearga incet daca gresesc drumul, de ce participa la concursuri ?

 

 

 

Cred ca trebuia sa povestesti chestia asta simbata, ca sa-i vada tot poporul pe respectivi... Acum e cam degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva poze de la noi..in afara de poze s-au filmat in total 14 ore de traseu..dvd-ul va fi gata in aproximativ o luna si din ce zic baietii va fii ceva super spectaculos..

post-15042-1243832521_thumb.jpgpost-15042-1243832565_thumb.jpg

post-15042-1243832835_thumb.jpgpost-15042-1243833542_thumb.jpg

post-15042-1243833153_thumb.jpgpost-15042-1243832920_thumb.jpg

post-15042-1243832956_thumb.jpgpost-15042-1243833275_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor pentru acest eveniment ! Noi ne-am simtit foarte bine, iar faptul ca a plouat si a nins, nu a facut decit sa fie mult mai frumos si sa ne faca pe toti sa nu uitam acest concurs.

 

 

Felicitari inca o data si la mai multe pe viitor !!!

 

 

Iasul va saluta !

 

 

 

P.S. "atillas'' Dane si noua te rugam clasamentul (mail: icozaur1@yahoo.com)

 

Multumim !

Editat de DanRC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...