Sari la conținut

Honda Hornet albastru, B-50-WZK


GabiButon
 Share

Postări Recomandate

PS de accident nu se mai aude chiar nimic?

 

De accident nu se mai aude mare lucru dat fiind ca cel care l-a postat a fost luat la misto si la fel si cel care l-a vazut.

 

Dragi forumisti, dat fiind ca muti dintre voi ati simtit nevoia sa vedeti ce am cenzurat eu pe forumul asta inante sa aflu eu concret despre ce e vorba in accident (adica ca un bou cu Dacie veche a intors peste linia dubla continua fara sa semnalizeze) si care e starea motociclistului (din cate am inteles eu oarecum buna, mai putin la un genunchi) va pun la dispozitie ceea ce am cenzurat mai inainte de a afla lucrurile astea (lipsesc ceva emoticons de acolo, ca nu aveam voie sa postez asa de multe):

 

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 03:43 PM' post='1704029'}

Incredibil!!!! Sa dam foc la Dacii!! Sa-i spanzuram de oua pe toti toti conservarii. Huo! Ptiu!

{/quote}

{quote name='Gixxx'' date='Feb 14 2009, 03:48 PM' post='1704035'}

Vise taica...vise

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 03:51 PM' post='1704039'}

Si ala e tarfetu (pardon hornetu) implicat in coliziunea apocaliptica? Ori am chiorat eu, ori nu vad nici o strambeala la el.

{/quote}

{quote name='Gixxx'' date='Feb 14 2009, 03:53 PM' post='1704044'}

faru ,aripa,radiatoru...

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 04:02 PM' post='1704061'}

de la Dacie?

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 04:17 PM' post='1704084'}

Buton era in Dacia 1300. De aia era pe fuga.

{/quote}

{quote name='mirci' date='Feb 14 2009, 04:36 PM' post='1704119'}

4 posturi in 30 de minute si n-a zis nimic!

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 04:37 PM' post='1704122'}

Pai zi tu!

{/quote}

{quote name='mirci' date='Feb 14 2009, 04:48 PM' post='1704138'}

5 posturi in 35 de min si n-a zis nimic! Eu nu zic pt ca nu stiu nimic! ÂŞi nu scriu doar de dragul de a scrie, ca sa văd aolo la posts: 2248!!

Sau vrei să bag un "bine ca n-a fost mai rau, fierul se indreapta, insănătoÂşire grabnică" ?

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 05:05 PM' post='1704159'}

Bine ca n-a fost mai rau. Fieru se indreapta. Insanatosire grabnica!!

 

Asfalt uscat.

{/quote}

{quote name='fannyflint' date='Feb 14 2009, 05:08 PM' post='1704164'}

<3 ak

{/quote}

{quote name='Reverse' date='Feb 14 2009, 05:14 PM' post='1704180'}

Salutari cu faru` !

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 05:28 PM' post='1704210'}

"unde mai gasim stickere cu atentie, motociclisti in trafic".

{/quote}

{quote name='mirci' date='Feb 14 2009, 05:29 PM' post='1704212'}

Moarte conservarilor!!

Îl aÂşteptăm Âşi pe fratele SSSS cu un comment! E un pic plecat, dar sunt sigur ca avem susținerea lui!!

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 05:33 PM' post='1704224'}

Gabi comutator era pe fuga, nu a avut timp decat de trei poze. Pe urma a plecat sa ascunda Dacia criminala in subteran la hypergablonz Oshanu.

{/quote}

{quote name='mirci' date='Feb 14 2009, 05:36 PM' post='1704236'}

Sunt exagerări ale presei!! destul cu off topic-ul!

{/quote}

{quote name='mihai' date='Feb 14 2009, 05:37 PM' post='1704240'}

"dar totusi stie cineva ce s-a intamplat?"

{/quote}

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 14 2009, 05:43 PM' post='1704252'}

Se zice ca la volan era Tolea si pe bicla era Magda.

{/quote}

{quote name='mirci' date='Feb 14 2009, 05:45 PM' post='1704259'}

Nu sunt dovezi concrete in acest sens! Magda în timpul accidentului nu se afla la volanul motocicletei Iamaha, ci la ghidonul Daciei criminale!

{/quote}

{quote name='Kassu' date='Feb 14 2009, 05:47 PM' post='1704262'}

R{b}U{/b}P :crack:

 

Si rezervorul e bifat nitel...

{/quote}

{quote name='guy.til' date='Feb 14 2009, 06:25 PM' post='1704303'}

esti chior, du-te si preda permisul la politie...

{/quote}

{quote name='corleone' date='Feb 14 2009, 06:27 PM' post='1704306'}

Daca-ti vei da jos ochelarii de soare dolce & banana cred ca vei vedea si "strambalelile".

{/quote}

{quote name='pmoldovan' date='Feb 14 2009, 07:09 PM' post='1704377'}

Poate el e obisnuit sa mearga cu farul atarnat in sarme si cu maneta de frana sub forma de jumatate de covrig, asa ca nu i s-a parut nimic anormal... Va legati de oameni degeaba...

 

Dar apropos, stie cineva concret cum a avut loc accidentul asta si cine e cel implicat (adica daca e membru pe aici), sau asta e din nou topic de fun?

{/quote}

 

Exista si un penultim topic sters degeaba, dar dat fiind ca le-am sters pe celelalte asta nu-si mai avea rostul:

{quote name='switch' date='Feb 14 2009, 09:23 PM' post='1704511'}

Multumim, C.C., de lamuriri. Restu... n-am ce sa zic. Spam si offtopic.

{/quote}

 

Si acum vine cireasa de pe tort, ceva ce eu cred ca e o cerere in casatorie sau macar o invitatie la cofetarie:

{quote name='AK_Raptor' date='Feb 17 2009, 01:03 PM' post='1709419'}

Switch, wanna be my bitch?!

{/quote}

Sigur ca exista si o replica inteligenta la replica asta:

{quote name='gabimaty' date='Feb 17 2009, 01:28 PM' post='1709484'}

...

{/quote}

 

Daca va lipsesc rau tampenii de genul asta va rog sa faceti un poll sau ceva si sa spuneti ca va lipsesc rau replicile astea si eu imi dau demisia, ca oricum nu pierd nimic la salariu... Nu de alta dar dupa ce am incetat sa le mai sterg din simplul motiv ca nimeni nu a mai apasat pe butonul de "Report" (cam de 2 zile) e o atmosfera aici de genul ca "a fugit dictatorul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti, dat fiind ca muti dintre voi ati simtit nevoia sa vedeti ce am cenzurat eu pe forumul asta ...

 

afara ba ploua, ba ninge, ba amandoua, cui dracu ii pasa de Dacia care a intors caruta in drum? oricum topicurile de accidente (cu mici exceptii) sunt cele mai picante si hazlii. se mai leaga o bâză, o tovarasie, o caterinca, se mai sa o clanta. pe mine va distreaza teribil. la asta te-ai gandit cand ai sters posturile? si ca mine cred ca sunt destui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Da, imediat trebuie sa sifoneze lumea cu butonu de report. . .asa e la democratie. . .hai cu turnatoriaaaaa!!!

Oarecum Ontopic la OffTopic: Avem aici "Motociclisti in fiecare zi", avem si "Motociclisti in timpul liber", asa ca de ce ai vrea sa socializezi pe topicul de accidente unde de obicei fie cineva a murit deja fie e in ambulanta spre spital si nu stim inca cum iese de acolo? In cazul asta tu faceai bancuri gramada doar pentru ca nu iti place tipul motocicletei (Hornet = tarfet) desi ala plecase in ambulanta si inca nu se stia ce e cu el si nu era clar nici de ce a avut loc accidentul. Intre timp eu avand mai multa rabdare am aflat ca a dat intr-o Dacie tip ceaun condusa de un mos care merge dupa ureche si "nu l-a vazut", in special datorita faptului ca nu s-a uitat in oglinzi.

 

Absolut Offtopic: Daca folosesti sau nu butonul de "Report!" e o optiune personala, dar eu nu am timp sa citesc toate tampeniile postate pe aici asa ca astea cu "Report!" au prioaritate, pe cand mesajele personale sunt sub cele de busines si noile posturi pe un topic sunt doar pentru timpul meu liber.

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum Ontopic la OffTopic: Avem aici "Motociclisti in fiecare zi", avem si "Motociclisti in timpul liber", asa ca de ce ai vrea sa socializezi pe topicul de accidente unde de obicei fie cineva a murit deja fie e in ambulanta spre spital si nu stim inca cum iese de acolo? In cazul asta tu faceai bancuri gramada doar pentru ca nu iti place tipul motocicletei (Hornet = tarfet) desi ala plecase in ambulanta si inca nu se stia ce e cu el si nu era clar nici de ce a avut loc accidentul. Intre timp eu avand mai multa rabdare am aflat ca a dat intr-o Dacie tip ceaun condusa de un mos care merge dupa ureche si "nu l-a vazut", in special datorita faptului ca nu s-a uitat in oglinzi.

 

Absolut Offtopic: Daca folosesti sau nu butonul de "Report!" e o optiune personala, dar eu nu am timp sa citesc toate tampeniile postate pe aici asa ca astea cu "Report!" au prioaritate, pe cand mesajele personale sunt sub cele de busines si noile posturi pe un topic sunt doar pentru timpul meu liber.

 

Da vad ca ai avut timp suficient sa citesti toate tampeniile postate pe aici si sa le cenzurezi, ceea ce a dovedit un efort de moderator, pe cand asta cu report, desi iti este mai la indemana ca efort (precum turnatoriile la Securitate pe vremuri) nu te deranjeaza. . ca vorba aia, de ce sa imi fac griji despre spiritul de turnatori al romanilor, cand e mai comod asa. . . cu turnatoria. .dar imi pare bine ca prezentza mea pe topic te-a facut sa fii activ la cenzura, pe front, si nu doar in urma delatiunilor a tot felul de tristi. . . :rolleyes:

 

Hornet nu a fost tarfet pe topic decat in urma unui joc de cuvinte ocazional, cu prilejul in cauza. Asta nu reflecta opinia mea reala despre Hornet.

 

Baiatul am inteles ca nu a avut decat genunchii juliti. .protectii?! nu a fost cazul. .

 

ButonGabi a postat neortodox. A lansat stirea, poze, cu motor pe cric in parcare cu damage greu de vazut (ca nu am stat sa DL poze sa dau zoom) dupa care a disparut cateva zile. .

 

Sincer moshu cu Dacie nu m-a inspirat deloc in posturile mele.. .E deja old news. . .Se poate intampla si maine, cu alt mosh, cu alta Dacie. .

 

Azi am stat mai mult decat aveam nevoie la Intermoto sa avizez un biker mai incepator (tot pe Hornet) sa-si ia si vesta protectii, si cizme de touring nu de racing, Sidi, ca sunt obo dupa 3 ore pe deneuri, si genunchere. . pentru strada, mama, pentru strada. . . ca eu imi luam o cagula si un under-suit. Si nu m-a durut gura si nici nu am ignorat omul care vedeam ca nu stie. . Si avea "tarfet" adica Hornet, bre moderatoare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca iesea mai putin flame daca incepeau glumele dupa o runda de informatii concrete. nu mai dati vina pe moderatori daca n-aveti rabdare... :cheers:

 

ps cine si unde a dat si carje? :rolleyes:

Editat de Mongoose
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De accident nu se mai aude mare lucru dat fiind ca cel care l-a postat a fost luat la misto si la fel si cel care l-a vazut.

 

(...)

 

Daca va lipsesc rau tampenii de genul asta va rog sa faceti un poll sau ceva si sa spuneti ca va lipsesc rau replicile astea si eu imi dau demisia, ca oricum nu pierd nimic la salariu... Nu de alta dar dupa ce am incetat sa le mai sterg din simplul motiv ca nimeni nu a mai apasat pe butonul de "Report" (cam de 2 zile) e o atmosfera aici de genul ca "a fugit dictatorul"...

 

Eu zic sa-ti faci treaba linistit si sa ignori tipetele unor oameni care se simt lezati pentru ca li se sterg aberatiile. La urma urmei asta e sectiunea de accidente, nu caterinca. Cine are chef de altceva, exista alte sectiuni. Nu ar trebui penalizate cumva offtopicurile in general (la urma urmei si asta e offtopic si daca e nevoie, mi-l asum)?

 

Eventual facut un topic special pe care sa se discute serios eventualele nemultumiri legate de moderarea sectiunii. Sa vedem acolo cine e in stare sa discute cu argumente serioase despre subiectul asta.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...