Sari la conținut

Accident grav Tuzla !


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

Cred ca singurul lucru pe care-l mai poti face ,este sa spui ca iti pare rau de ce s-a intamplat,ca vei fi mai atent pe viitor si in rest sa vezi cum poti drege problema pe care o ai incercand sa fii om pana la capat.Du-te si tu sa vezi ce e cu femeia aia.

Din primul post reiese ca asta a si facut, aici chiar nu ai ce sa-i reprosezi, omul a fost super ok. 60 la ora pe bord in cazul lui e practic viteza legala. Pacat insa ca nu ne-am lamurit cine era vinovat daca ar fi fost viteza mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal,

nu am avut timp sa citesc toate paginile,insa eu sunt "stan patitul".am plecat de la semafor pe VERDE cu toate masinile si un nene beat turta sa hotarat sa tranverseze,viteza aveam cam 30-40 km/h abia plecasem.

Ce vreau eu sa atrag atentia este ca NU CONTEAZA DACA PERSOANA ACCIDENTATA ESTE SAU NU SUB INFLENTA BAUTURILOR ALCHOOLICE nici o lege de pe fata pamantului nu iti interzice ca pieton sa nu umbli beat ,deci partea cu era sau nu bauta nu conteaza pentru politie ,asta o stiu din experienta

 

daca ai luat nr de tel a celui care a oprit bine ai facut pentru ca il poti folosi ca martor in cazul unui proces intentat de acea persoana,daca nu ...teoretic esti absolvit de vina din punct de vedere rutier insa daca persoana vrea sa te dea in judecata o sa cam ai de tras cu tribunalele

 

in rest sanatate maxima tie si celei accidentate si mai multa atentie pe viitor,si dute pe la ea pe la spital si intreabo de sanatate are sa te ajute pe viitor

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce de oameni corecti care merg numai cu 50km pe ora, aproape toti soferi cu conduita preventiva, sigur o sa fiti si voi intr-o situatie asemanatoare la un moment dat, sa va vad si atunci cu ciocul mare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai aparatorii celor care trec strada prin loc nepermis ia fugiti repede la biserica d'aici!Omu' a spus ce i s-a intamplat si gata.Ce ati sarit asa repede de c** in sus?Trebuia sa o dea in judecata ca sa se sature de baut si apoi frecat menta pe drum.As vrea sa va vad in situatia asta.Dar nu...nu aveti cum pentru ca voi mergeti numai cu 50-80 iar in cazul in care mamaia lu' Gica sare'n fata cand treci trebuie protejata cu orice pret.

Mai discutam noi!Sezonul abia incepe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate dar cu cat se merge in localitati??? din cauza voastra tragem si noi:((

 

1. in localitati se merge cu cat se poate in functie de vizibilitate, trafic si probabilitatea de a lua un radar, o baba cu basma, un caine, o gaina scapata de sub control sau un biciclist. vei sti ca mergi prea tare doar atunci cand va fi nevoie sa franezi.

 

2. in caz de accident, ponoasele le trag: mamele celor accidentati, cei accidentati, politistii care trebuie sa se ridice de pe scaun. beneficiile le apartin exclusiv celor de la smurd care au pretextul legal sa dea blana pe soselele patriei. nu inteleg cum tragi tu din chestia asta, ori esti politist si te doare poponeata ori lucrezi la smurd si esti invidios ca nu esti sofer ori esti incepator si inca te mai supara faptul ca toata lumea spune ca motociclistii sunt dementi, ca sunt satanisti pe doua roti, donatori de organe, etc.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu discutam despre tine.

 

pai n-ai cum sa discuti despre mine ca eu nu ma bat cu pumnul in piept ca altii ca sunt un sfant la ghidon si am super mega extra hiper gica reflexe de pilot sbk (in postul meu era vorba de cei care se tot cacao pe ei ca sunt mari piloti si evita orice accident; eu daca e s-o incasez, asta e...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa dam vina pe el .ca aia era atat d beata incat nu isi controla picioarele.

ce plm cauta pe sosea(DN dak nu ma insel)??

cati dintre noi merg exact si nu mai mult cu 50 prin localitati??moralistilor :crack:

daca Doamne fereste patea ceva si nu mai apuca sa ne scrie,toata lumea dadea cu RIP ,ca era baiat bun si ca aia o nenorocita i-a luat viata

 

Dar daca femeia aia era o mama / o matusa / o bunica / o cunoscuta / parintele unui apropiat de`al tau ?

on topic : Man .. bine ca sunteti "bine" plasticele se chituiesc . coastele se pun la loc . Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unu' cu vesnica matusa/bunica/mamica....incep sa cred ca sunteti un clan.

Bai frate ... voi chiar le stiti pe toate ma . Numai Destepti si numai comici pe`aici . Orice se posteaza si orice se petrece voi aveti de adaugat ... de comentat .. de certat . Vedeti`va ma de lungul nasului ca o sa dea ghinionul si peste voi intr`o zi .. INTELEPTILOR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi nu eu dau cu matusa/bunica/mamica in fata....

Eu ma iau de cei care merg in jurul blocului,de cei care "merg" numai cu 50 si de cei care vorbesc fara sa fi trecut printr-un asemenea pericol.Cand ai o oarecare viteza si un gujbete iti sare in fata nu le mai iei apararea,dar de unde sa stiti voi.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au facut faza asemanatoare trei betivi, intre Campina si Ploiesti, sub un pod pietonal. Au inaintat pana in mijlocul drumului, au vazut politia mai incolo, le-a pierit cheful si au mers inapoi pe margine. Eu oprisem, coloana de masini in spate iar cand politaiul s-a intors m-a vazut doar pe mine, pe aia trei i-a ignorat. Cica de ce am oprit, discutii samd. Apoi s-a legat de kW, vechime carnet si tot asa. In final i-am atras atentia asupra unei babe care traversa tot pe sub pod si cica "pai ce sa le facem, fugim dupa ei sa le dam amenda 500.000 ?"

Daca ma facea afis ala din spate (doar este vorba de turbo-zone, acolo unde toti merg tare) in timp ce eu conduceam preventiv si franam de frica celor trei idioti, ce se intampla ?

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi nu eu dau cu matusa/bunica/mamica in fata....

Eu ma iau de cei care merg in jurul blocului,de cei care "merg" numai cu 50 si de cei care vorbesc fara sa fi trecut printr-un asemenea pericol.Cand ai o oarecare viteza si un gujbete iti sare in fata nu le mai iei apararea,dar de unde sa stiti voi.......

 

Man . Nu asta e de subliniat . De subliniat e ca e gresit atunci cand "tu" observi acel obstacol si reduci din 80 in 60.Poate fi oriCE orice orice * om/caine/pietroi/etc* Daca ai fi cu capul pe umeri si te`ai gandi cat e de costisitor... doar cand simti ceva ai redus la minim . Daca nu o fi asa inseamna ca am nevoie de`un control.

P.s : nu mi`o lua in nume de rau .. ca nu pun rautate in ce zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ina cati km ai pe moto pt a-ti putea da cu parerea intr-o astfel de situatie? Un pic de conduita preventiva nu-i strica,asta nu inseamna ca trebuie luat la 11 metri pt ca a indraznit sa mearga in localitate cu fenomenala viteza de 80kmh. My 2 cents :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit-o si eu cu o "doamna in varsta" care desi nu era beata, era surda si chioara(cred).

mergeam frumos si vad pe margine cum cineva se uita fix la mine(ma gandesc ca dreq m-a vazut si o sa astepte sa trec..mai ales ca eram foarte aproape..si dup-aia sa traverseze prin loc neregulamentar). De unde....se pune in mers...incep sa franez....ea tot cu privirea inainte mergea lejer, claxonez, din sens invers masini....nici un efect...si trec milimetric pe langa ea pana la urma(la fel ca la fotbal.....oare acu prin ce parte o ia??) cu noroc am ghicit si am evitat o tragedie mai ales ca eram si cu prietena in spate si daca ma arunca pe sens invers ne faceam clatite.

deci si la 50 la ora, cum a subliniat cineva mai devreme, daca iti sare in fata....ai belit-o!

 

 

 

Sanatate tie si "domnisoarei insetate"! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata treaba nu sta in viteza ,benzi ,motocicleta ci in miros.Sa mirosi un pic si sa-ti iei masuri,chiar daca esti sigur ca nu se va intampla ,pt. ca daca nu o faci ajungi sa-ti para rau ca nu ai redus,pastrat distanta,oprit .Faptul ca gandesti ce ar putea gandi si ce ar face cel pe care il ai in vizor ,te poate scapa de probleme de genul asta sau altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata treaba nu sta in viteza ,benzi ,motocicleta ci in miros.Sa mirosi un pic si sa-ti iei masuri,chiar daca esti sigur ca nu se va intampla ,pt. ca daca nu o faci ajungi sa-ti para rau ca nu ai redus,pastrat distanta,oprit .Faptul ca gandesti ce ar putea gandi si ce ar face cel pe care il ai in vizor ,te poate scapa de probleme de genul asta sau altele.

 

 

:crack: ExaCT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ExaCT !

 

 

da tu esti bine vad e dupa ce o sa faci ceva ani si kilometrii poate o sa intelegi ca ptr un motor 80 in loco nu e chiar mult ... asa ca sa fii si tu atent ca orice se poate intampla si oricui asa ca hai sa nu ne dam mari si tari ca daca condceai atent sau mai bine zis preventiv,puteai evita si bla bla bla bla asta a fost sa fie asa ca bafta !!!!!!!!!!!

 

 

 

ASTA PTR MOTOCICLISTUL DIN NEAMT CeZ Ro

Editat de moto28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica "asta a fost sa fie" ?ma gandeam ca poate bagi ceva la cutiuta dupa intamplarea asta.Bine ca nu sunt multi ca tine pt ca atunci chiar nu m-ar mai mira nimic.Bafta sa ai ,pt ca intr-adevar de asta ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-ai cum sa discuti despre mine ca eu nu ma bat cu pumnul in piept ca altii ca sunt un sfant la ghidon si am super mega extra hiper gica reflexe de pilot sbk (in postul meu era vorba de cei care se tot cacao pe ei ca sunt mari piloti si evita orice accident; eu daca e s-o incasez, asta e...)

 

 

Care e diferenta intre un motociclist care nu are mega reflexe pentru a evita un accident in conditii in care se putea evita (viteza relativ mica+drum cu 2 BENZI PE SENS) si un automobilist care nu are reflexe sau obisnuinta sa vada atunci cand un motociclist vine intr-o intersectie (sau nu isi da seama cu ce viteza vine motoristul si se baga crezand ca are loc si timp sa treaca)?

 

Cat despre cei care declara ca abia asteapta sa inceapa sezonul ca sa vada ei pe "marii piloti" cum o sa scape de accidente nu pot decat sa le spun sa aiba grija ce isi doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tu esti bine vad e dupa ce o sa faci ceva ani si kilometrii poate o sa intelegi ca ptr un motor 80 in loco nu e chiar mult ... asa ca sa fii si tu atent ca orice se poate intampla si oricui asa ca hai sa nu ne dam mari si tari ca daca condceai atent sau mai bine zis preventiv,puteai evita si bla bla bla bla asta a fost sa fie asa ca bafta !!!!!!!!!!!

 

 

 

ASTA PTR MOTOCICLISTUL DIN NEAMT CeZ Ro

 

 

Daca tu pui in socoteala ce spun eu cu restul ideilor si parerilor nemtenilor gresesti.Fiecare cum stie el si chiar sunt tanar printre cei de aici . Cum in 2 ani nu am o zgarietura nici eu cat nici buburuza mea e clar ca sunt cat de cat atent.Si mie mi`au iesit brusc in fata .. si eu am trecut peste obstacole dar uite ca sunt intreg. Salutari de la piatra neamt :crack:

 

Care e diferenta intre un motociclist care nu are mega reflexe pentru a evita un accident in conditii in care se putea evita (viteza relativ mica+drum cu 2 BENZI PE SENS) si un automobilist care nu are reflexe sau obisnuinta sa vada atunci cand un motociclist vine intr-o intersectie (sau nu isi da seama cu ce viteza vine motoristul si se baga crezand ca are loc si timp sa treaca)?

 

Cat despre cei care declara ca abia asteapta sa inceapa sezonul ca sa vada ei pe "marii piloti" cum o sa scape de accidente nu pot decat sa le spun sa aiba grija ce isi doresc.

 

Daca urmaresti rubrica Accidente ai sa vezi ca in acele 3 zile " calduroase " sunt 3 s`au 4 morti . Si totul la jumatatea lui februarie ! SA ne fereasca Dumnezeu de rele ! o sa iti amintesc despre ce vb`im acum cand se incheie sezonul 2009 .

Dupa cum ziceam GoD BleSS US !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu pui in socoteala ce spun eu cu restul ideilor si parerilor nemtenilor gresesti.Fiecare cum stie el si chiar sunt tanar printre cei de aici . Cum in 2 ani nu am o zgarietura nici eu cat nici buburuza mea e clar ca sunt cat de cat atent.Si mie mi`au iesit brusc in fata .. si eu am trecut peste obstacole dar uite ca sunt intreg. Salutari de la piatra neamt :crack:

 

 

 

Bv ca esti atent, dar cateodata nu poti fii destul de atent si intervine norocul.....cateodata il ai, altadata nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bv ca esti atent, dar cateodata nu poti fii destul de atent si intervine norocul.....cateodata il ai, altadata nu

 

 

Mare dreptate ai . Sincer pe mine ma oftica sprijinul din partea multora fata de cel in cauza . Ar trebui totusi " scuturat " putin nici de`cum laudat ori altele.Asta e singurul motiv pentru care vorbesc mult. ( pareri impartite deci .. no ofense and no comment :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeia este in aceeasi stare, nici mai bine nici mai rau! Cat despre posturile voastre sunt si de bine si de rau ...si e normal sa fie asa. Referitor tot la baba...am fost azi de 2 ori sa o vizitez , rudele ei nu au venit deloc in schimb am primit telefoane cum ca am facut'o vraiste si ca vad eu.... ! Din momentul asta nu imi mai pasa de ea... am de gand sa ii dau in judecata tot familionul si le cer daune morale si materiale pe care probabil o sa le suporte fisa din spania care comenteaza ca i'am omorat mamica desi aceasta este inca in spital . Vreau sa ma credeti ca nu am avut de gand sa accidentez un om , pt a'mi pune viata in pericol si a intra in belele , a fost pur si simplu ghinionul ... unii zic ca puteam evita, nu contest, insa eu in momentul acela am facut tot ce am stiut / putut pentru a nu iesi asa... ATAT AM PUTUT SA FAC, ATAT AM FACUT! restul... e can-can !

App... pentru cultura unora generala... femeia era cu spatele la mine , intoarsa putin spre contrasens , mie nici nu mi'a trecut prin cap ca ea acum trece pe sensul meu de mers , tot timpul m'am gandit ca a trecut deja... anyway... who cares!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene esti praf imi pare rau ca cei ca tine vor sa fie motocilisti .. cand tipam pe forum sa te lasi de tampeni si sa inveti franare de urgenta acum 2-3 luni cand nu aveai nici macar carnet si te ridicai pe o roata fericit.. fara casca in cap desigur imi pare rau pentru biata femeie ca daca erai in stare sa stapanesti cat de cat motoru ala nu o loveai si mie mi-a iesit in fata si femei si masini si cainii si am reusit sai evit .. de ce oare pentru ca am invatat in plm sa merg pe motor inainte si am bagat sfaturile la cap ... dar tu ai nenorocit un om nevoinovat. Lamurestema si pe mine carnet ai sau cand lai luat ca ultima data cand am auzit de tine nu aveai carnet..

 

A si personal vad ca esti si arogant aloo pustiu revino pe pamant daca o calcai pe mama de exemplu iti dadeam burnouturi pe cap pana crapai tu .. laso in plm mai moale cu claxonu ca deja ma enervezi .

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...