Sari la conținut

Am Gasit Un Voshod


Alex_83
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

un prieten vrea sa scape de un voshod care rugineste prin curte.

omul a zis ca vrea 3 milioane pe el.eu i-am zis ca ii dau 2 mil.

este relativ intreg.

ii lipseste bordul, maneta de acceleratie+ maneta frana fata, capacele de la aprindere si cel e la compartimentul pt scule...

are rugina destula pe la tobe, saua e mancata rau de rugina la rama, telescoapele si furca fata au rugina dar nu par mancate.

cadrul pare bun, motorul arata decent de afara, are actele in regula, itp ul expirat din 2002.

ma gandesc daca tot vine iarna si n-am ce face sa ma bag la o restaurare.

l-as putea face sa mearga dar intrebarea e daca merita?

face vreo 2 milioane asa ceva?

m-ar tenta sa ma bag la o restaurare mai ales ca imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu se preteaza la conceptul de "restaurare". Adica nu o sa aiba "valoare morala" prea mare. Doar ca o sa arate bine si o sa fie functional. Daca ai timp si acces la ateliere apuca-te mai bine de reconditionat un simson. Vindea cineva unul prin Rosiori de Vede, a fost anuntul pe bikeshop mult timp, nu stiu daca mai e valabil. Avea si un atas, arata cat de "impecabil" poate sa arate asa ceva dupa 45 de ani.

uite, am gasit link-ul

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ct=view&ID=3239

 

In Voshod nu cred ca merita sa investesti timp si bani, daca ai scopuri "estetice". Daca iti trebuie doar ceva care sa mearga si sa fie ieftin, atunci e cea mai buna alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Nu se preteaza la conceptul de "restaurare". Adica nu o sa aiba "valoare morala" prea mare. Doar ca o sa arate bine si o sa fie functional. Daca ai timp si acces la ateliere apuca-te mai bine de reconditionat un simson. Vindea cineva unul prin Rosiori de Vede, a fost anuntul pe bikeshop mult timp, nu stiu daca mai e valabil. Avea si un atas, arata cat de "impecabil" poate sa arate asa ceva dupa 45 de ani.

uite, am gasit link-ul

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ct=view&ID=3239

 

In Voshod nu cred ca merita sa investesti timp si bani, daca ai scopuri "estetice". Daca iti trebuie doar ceva care sa mearga si sa fie ieftin, atunci e cea mai buna alegere.

 

Simsonul ala e vandut de hahaaaaaa. E in Sibiu acuma'.

Te sfatuiesc si eu sa te ocupi de alt motor, adica de un Simson, MZ, o Jawa, un CZ, sau chiar si un IZH Festival, motoare pe care poti sa le gasesti la 3 mil, e drept ca varza, da daca tot ai chef de resaturare...

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus anunt la cumparari si sper sa gasesc ceva. la voshodul ala am renuntat pt ca proprietarul tinea la pretul de 3 milioane.si sincer 3 nu prea merita.mai trebuiau inca cel putin 10 de bagat in piese si vreo 5 in bere si tigari pana o terminam.

o sa mai caut motor.tot e iarna si cu minskul nu mai pot merge...am timp.

multumesc tuturor pt sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avantajul e ca bagi banii pe parcurs, nasol e ca bagi mult daca vrei sa restaurezi.

Cauta si tu macar ceva sa merite precum un MDaca stii asa ceva prin zona Galatiului sa-mi spui ,te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tre sa las masina acasa, sa-mi iau prietena de mana si sa ma plimb prin toate cartierele orasului in cautare de fiare. era intr-un timp intr-o parcare un simson cu atas dar nu l-am mai vazut.poate cine stie am noroc si gasesc ceva care sa merite.un M as vrea si eu ca sa fac Harley din el. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

un prieten vrea sa scape de un voshod care rugineste prin curte.

omul a zis ca vrea 3 milioane pe el.eu i-am zis ca ii dau 2 mil.

este relativ intreg.

ii lipseste bordul, maneta de acceleratie+ maneta frana fata, capacele de la aprindere si cel e la compartimentul pt scule...

are rugina destula pe la tobe, saua e mancata rau de rugina la rama, telescoapele si furca fata au rugina dar nu par mancate.

cadrul pare bun, motorul arata decent de afara, are actele in regula, itp ul expirat din 2002.

ma gandesc daca tot vine iarna si n-am ce face sa ma bag la o restaurare.

l-as putea face sa mearga dar intrebarea e daca merita?

face vreo 2 milioane asa ceva?

m-ar tenta sa ma bag la o restaurare mai ales ca imi place.

Zi lu prete-nu -to sa-l ieie

Daca baga ceva bani si ceva munca + un airbrash facut in alba o sa iese perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Hai sa scot la lumina topicul!

Azi am luat motorul! Chiar vroiam sa ma apuc de surubarit si asta era singura motocicleta pe care mi-o puteam permite momentan tinand cont ca o iau in rate! Pretenu asta a tinut la pretul de 3 mil si nici eu nu m-am tiganit! O sa atasez niste poze facute in seara asta plus doua ca sa va faceti o idee despre cum ar trebui sa iasa( ca aspect si culoare).

Daca o sa-mi iasa verdele mat pe care mi-l doresc o sa fie super!

post-7252-1147288179_thumb.jpg

post-7252-1147288254_thumb.jpg

post-7252-1147288344_thumb.jpg

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa o faci intai sa mearga si apoi sa bagi bani si timp pe partea estetica.

 

In al doilea rand nu te lasa inselat de alaturarea pozelor, indiferent de culoare tot a voshod o sa arate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam off-topic dar intreb si io intr'un topic mai nou: ce diferente sunt intre instalatia electrica de la voshod si cea de la minsk? stiu ca exista diferenta de putere a generatorului (75 si 90 de watti)... alte diferente (nu de alta dar in manualul de voshod de pe Coltul Comunistelor e mai complet (ca sa nu zic ca e "cel mai perfect" :blink: ) manualul de Voshod decat cel de Minsk)?? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kama3: as vrea sa-ti spun si eu "felicitari", dar nu-ti spun, pentru ca astept sa vad daca mai poti scoate ceva din motoru asta :blink:

cetateanul ala de la care l-ai cumparat ar trebui impuscat

cum a putut neglija in halul asta un obiect care are o anumita valoare, pe care ai dat un ban gramada, mai ales ca Voshod sunt mai noi decat Simsonurile si Jawele noastre B)

Editat de Nick61
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scot la lumina topicul!

Azi am luat motorul! Chiar vroiam sa ma apuc de surubarit si asta era singura motocicleta pe care mi-o puteam permite momentan tinand cont ca o iau in rate! Pretenu asta a tinut la pretul de 3 mil si nici eu nu m-am tiganit! O sa atasez niste poze facute in seara asta plus doua ca sa va faceti o idee despre cum ar trebui sa iasa( ca aspect si culoare).

Daca o sa-mi iasa verdele mat pe care mi-l doresc o sa fie super!

 

 

B)

 

 

eu cred ca un voshod nu merita restaurat, ca sa-l faci asa cum trebuie tre sa pui multi bani si nu gasasti nici piese originale *nu se mai fabrica, mai bine cumperi una in stare buna

 

numai bine, asfalt uscat

 

:blink:

post-3709-1147463628_thumb.jpg

post-3709-1147463670_thumb.jpg

Editat de jack2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a reclama!

CNA_uuuuuuuuuuuuuuuu!

piese se gasesc si imi place sa surubaresc(deocamdata).nu imi place cromul si nici luciul.o sa vopsesc cat mai multe piese care la origine au fost cromate. si o sa le vopsesc verde mat.daca vroiam una frumoasa si originala imi luam una frumoasa si originala.

daca aia din poze e a ta felicitari ca ai reusit s-o mentii asa cum arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...