Sari la conținut

Vreau Date Despre Gilera Dna 125


Supapa_Jr
 Share

Postări Recomandate

Pai atunci...ROG SA POSTEZE UN DETINATOR DE GILERA DNA DE 125CC VITEZA MAXIMA....va rog frumos nu ma mai luati la misto ca eu sunt intr-o mare dilema....si CBR nu imi place...moped care a luat proteine :friends:...

:friends: :friends: Urat din partea TA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai...nu prea cred ca o sa am pasager de prea multe ori...si de ce nu ar prinde...multi cu runner zic de viteze de 150...nu stiu daca face fata Apriliei dar ca fiabilitate eu cred ca e mai buna...Aprilia se strica prea repede...Dna este un scuter cumotor in 4t si e mult mai fiabil...eu zic ca as face fata unui CBR 125...si mie imi place mai mult ca are cutie automata :friends:

 

 

daca ejti baiat dejtept t uiti si u un pic in poza aia d la avatar d la tine si vezi c fel d toba are p ea si iti dai seama in cati timpi e moto

din cate vad eu e in 2 timpi

si nu cred ca prinde 150 runnerul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...nu prea cred ca o sa am pasager de prea multe ori...si de ce nu ar prinde...multi cu runner zic de viteze de 150...nu stiu daca face fata Apriliei dar ca fiabilitate eu cred ca e mai buna...Aprilia se strica prea repede...Dna este un scuter cumotor in 4t si e mult mai fiabil...eu zic ca as face fata unui CBR 125...si mie imi place mai mult ca are cutie automata :friends:

 

 

ok ok, asa o fi cum zici tu, dar nu inteleg de ce te limitezi la rs(care nu-ti place ca se trica repede) si cbr[ care nu-ti place ca e "un moped care a luat proteine" (cu toate ca nu sunt de acord cu asta)]??? gandeste-te si la alte posibilitati de motoare. cagiva mito (ca si asa vroiai minsk sportiv), sau yamaha xt (ca si asa vroiai minsk enduro) sau poate crei ceva mai spre chopper (kawasaki eliminator de 125 e de nota 10 dupa parerea mea). oricum, cert este ca, intr-un final, TE VEI PLICTISI DE SCUTER si iti vei dori ceva cu schimbator. crede-ma!

 

uite un link cu discutii despre motoare 125, nu stiu daca l-ai mai citit... poate iti va fii de folos: /index.php?showtopic=26957

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai MITO are acelasi motor cu cel de RS...Xt-ul nu stiu....si ce sa zic...eu am mers cu CBR si nu e cine stie ce la capitolul performante...cati bani ai dat tu pe cbr-ul tau cobraart?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai MITO are acelasi motor cu cel de RS...Xt-ul nu stiu....si ce sa zic...eu am mers cu CBR si nu e cine stie ce la capitolul performante...cati bani ai dat tu pe cbr-ul tau cobraart?

 

 

cum sa aiba mito acelasi motor cu rs?!?!? eu nu am auzit de asa ceava. (e adevarat ca ambele sunt in 2 timpi, au 15 cai... :friends: ) poate ai dreptate, nu stiu exact dar mi se pare imposibil. mito are acelasi motor care il are raptor-ul care are acelasi cu planet :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR nu e nust ce la capitolu performante? E mai rapid decat RSu si nu e asa sensibil...rsu daca ii dai umpic in freza daca il iei nou poti sa ai probleme mai incolo. Si iti zic din propria experientza ca o sa vrei motor cu viteze in prima sau a doua luna de folosire a scuterului.

Nu stiu de ce va place asa mult DNAu...mie mi se pare nasol din mai multe motive:

1.da-i in jur de 3000 euro daca il iei nou...de bani aia iti iei ceva ca lumea la sh

2.e scuter

3.performante jalnice pe langa celelalte motoare

4.are un sunet de motocicleta...nu

5.e de rahat faza cu fake gas tank adica ii deschizi unde tre sa fie rezervor si ai loc de o casca sau ceva de genu.

Treaba ta...eu in locu tau mi-as lua ori un CBR 125...ori un Derbi Gpr :friends:...ori un RS...dar in nici un caz dna.

Editat de Drake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Mito nu are motor de Rs,dar are aceleasi performante

2.Runner si DNA sunt in 4T !!!! si nu prinde nici unu mai mult de 135 iar Runneru` face la acceleratie DNA`u (garantat)

3.Poate omul nu vrea sa schimbe viteze etc ,asa ca ptr oras ii este mai lejer pe un DNA...si pe DNA te plac colegele de liceu mai mult ca pe Runner ptr ca seamana a motor :friends: .... :friends:

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Mito nu are motor de Rs,dar are aceleasi performante

2.Runner si DNA sunt in 4T !!!! si nu prinde nici unu mai mult de 135 iar Runneru` face la acceleratie DNA`u (garantat)

3.Poate omul nu vrea sa schimbe viteze etc ,asa ca ptr oras ii este mai lejer pe un DNA...si pe DNA te plac colegele de liceu mai mult ca pe Runner ptr ca seamana a motor :friends: .... :friends:

Bai paule bai urat din partea ta :friends: :baldy: Pana la urma fiecare cu ce ii place.......daca vrei DNA iti iei DNA.......daca vrei Rs iti iei Rs...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Stimabile...Vezi ca e al dracu' de periculos cu ORICE scuter sa fugi cu mai mult de 120/h...Sunt prea usoare! Risti sa zbori cu el cu tot! Era s-o patzesc cu 70/h pe Aviatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Cred ca se referea la cum schimba cutia automata vitezele...adica are viteze dar nu necesita interventia soferului ca sa le schimbe...

@HIHI....tu stai in Bucuresti?Eu am mers in trafic si ma durea piciorul stang atunci cand am ajuns acasa...de aia vreau DNA...

 

 

te obisnuiesti cu vitezele.. io la inceput am avut febra musculara la antebrate si la piciorul stang la tibie! ghici ce! dupa 2 saptamani mi-a trecut! :laugh: si nici n-a mai revenit :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te obisnuiesti cu vitezele.. io la inceput am avut febra musculara la antebrate si la piciorul stang la tibie! ghici ce! dupa 2 saptamani mi-a trecut! :) si nici n-a mai revenit :cheers:

in prima zi cand mi`am luat motorul am mers ca prostu vreo 300 km cred un plin intreg am mancat la tzr si noaptea mi se misa picioru stang :( ...schimbam viteza in somn ....ma durut cateva zile piciorul dar acuma mi se pare ceva normal schimbatul :cheers: ....si am cateva mii de km facuti in bucuresti pe 50cc cu viteze..am schimbat cred ca mai multe viteze decat au schimbat jumate cu motoare mari toata viata lor...cine a avut 50cc cu viteze stie la ce ma refer :laugh: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene

io am dna de 180. e super de oras, mai ales de bucuresti. consuma cam mult (4-5%) da e destul de vioaie si manevrabila. cam adevarat ce s-a mai scris pe aici (e in 4t ca si cea de 125, e sa zicem usoara 137kg la gol adik se simte la viteza de peste 110km/h ca sa cam ridica la denivelari. io am prins cu a mea 126km/h adica atat imi arata vitezometru desi aia de la piaggio ziceau ca prinde cam 130-135 da peste 120 nu iti mai arata corect vitezometru). cu un lucru nu sunt de acord. oricat de scuter ar fi dna si oricat de motor ar fi rs-ul la sunet dna ii da rusine lu rs urat de tot.

 

asphalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene

deci dna 180 ii da rusine la S-U-N-E-T la rs de 50 sau 125 la orice ora. probabil nu ai auzit cum suna un dna 180 ca altfel nu imi explic ce nu intelegi.

 

asphalt uscat

pai nu am auzit ca atunci cand ai tu 135 si eu trec cu 160-170 pe langa tine nu prea mai aud sunetu tau,doar al meu ca intra powervalva si face taaaaaaareeee zgomot.... :laugh: :(

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar voi ce faceti? va atarnati pietre de schimbator sau ce? :(

 

glumeam si eu :laugh:

 

 

nu am avut probleme de genul durerilor musculare din cauza schimbatul vitezelor si am mers mult. nu trebuie sa le schimbi cu ura, eu le schimb usor si finut :moto:

 

doar dupa ce am mers cateva ore bune cu minskul (la care trebuia sa misti tot piciorul in sus, inclusiv coapsa, ca sa fi sigur ca intra in viteza) am avut un mic discomfort in picior dar trecator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...