Sari la conținut

Vreau Date Despre Gilera Dna 125


Supapa_Jr
 Share

Postări Recomandate

Asadar..vreau o poza cu bordul daca se poate si cat de multe informatii ... consum,viteza maxima atinsa de voi,kw,numarul de timpi...sau daca poate cineva sa scaneze cartea ei tehnica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai pe mine ma interesa sa imi zica un proprietar de DNA consumul si viteza ca asa caii stiam cati sunt...ms oricum :haha:

4l/100 km uneori si 5 daca nu e reglat cum trebuie sau forjat ,vit maxima cam pe la 130-135 daca prinzi zi buna..nu sunt propietar de dna dar am 6 prieteni cu dna 125... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4l/100 km uneori si 5 daca nu e reglat cum trebuie sau forjat ,vit maxima cam pe la 130-135 daca prinzi zi buna..nu sunt propietar de dna dar am 6 prieteni cu dna 125... :haha:

 

135 km/h pe dna?....eu zic ca mai mult de 120 nu merge eventual pe deal in jos prinzi 125...ma rog poate sti mai bine...dar am avut relatii destul de bune cu Piaggio pe cand mergea bine Paneuro...si am studiat si eu cartile tehnice si pliantele de prezentare la mai multe scutere da in orice caz nu scria la Dna de 125 ca prinde 135.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mah ce sa fac...am de ales...ori RS 125 ori DNA...si cu toate ca toata lumea zice ca e mai bun RS mie mi-e cam lene sa tot schimb la viteze in oras....si oricum mai mult de a 4-a nu-i dai ca nu ai unde...

Apropo...tata are masina cu o cutie de viteze automata...DNA-ul schimba viteze sau are doar una pe care merge???nu am apucat sa merg de aia intreb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mah ce sa fac...am de ales...ori RS 125 ori DNA...si cu toate ca toata lumea zice ca e mai bun RS mie mi-e cam lene sa tot schimb la viteze in oras....si oricum mai mult de a 4-a nu-i dai ca nu ai unde...

Apropo...tata are masina cu o cutie de viteze automata...DNA-ul schimba viteze sau are doar una pe care merge???nu am apucat sa merg de aia intreb...

Cumpara-ti frate Aprilia. Ala e motor nu scuter. Ti-e lene sa schimbi vitezele... lol atunci nu esti :haha:. Nu se compara un motor cu un scuter chiar daca prinde 120.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se referea la cum schimba cutia automata vitezele...adica are viteze dar nu necesita interventia soferului ca sa le schimbe...

@HIHI....tu stai in Bucuresti?Eu am mers in trafic si ma durea piciorul stang atunci cand am ajuns acasa...de aia vreau DNA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mah ce sa fac...am de ales...ori RS 125 ori DNA...si cu toate ca toata lumea zice ca e mai bun RS mie mi-e cam lene sa tot schimb la viteze in oras....si oricum mai mult de a 4-a nu-i dai ca nu ai unde...

Apropo...tata are masina cu o cutie de viteze automata...DNA-ul schimba viteze sau are doar una pe care merge???nu am apucat sa merg de aia intreb...

 

 

 

si eu as fii in aceiasi dilema..sa aleg intre dna si cbr....sau poate si yamaha xt 125... :lol:

 

 

 

 

 

:haha: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se referea la cum schimba cutia automata vitezele...adica are viteze dar nu necesita interventia soferului ca sa le schimbe...

@HIHI....tu stai in Bucuresti?Eu am mers in trafic si ma durea piciorul stang atunci cand am ajuns acasa...de aia vreau DNA...

 

Da... stau in Bucuresti, dar am moped :lol:. Atunci cand e aglomerat ma dor ambele maini de la frane :D... dar asta e, ce sa-i faci.

Oare cu Gilera DNA 125 poti face whellie ? :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu sunt probleme de genul banilor sau mai stiu eu ce si totul depinde de ce vrei tu, atunci alege-ti o MOTOCICLETA, chiar daca ea este de 125, tot motocicleta este, nu un gilera runner sau dna, care orice s-ar zice sunt SCUTERE. o sa vezi ca pana la urma te vei plictisii de scuter si iti vei dorii un motor, dar cu motorul, chiar daca este mai incomod prin oras, datorita schimbatul vitezelor, nu te vei plictisii de el, cel putin nu asa de usor, este mult mai placut de condus, si chiar daca te plictisesti, ii scoti limitarea si de la 15 ajunge la 30 cai :kiss: . desigur, acum faci ce vrei, alegerea e a ta, dar asta e sfatul meu, care am mers pe scuter (destul de mult, aproximativ 10 mii km) si pe motor (vreo 500 km :haha: :lol: ) si nu se compara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu sunt probleme de genul banilor sau mai stiu eu ce si totul depinde de ce vrei tu, atunci alege-ti o MOTOCICLETA, chiar daca ea este de 125, tot motocicleta este, nu un gilera sau dna, care orice s-ar zice sunt SCUTERE. o sa vezi ca pana la urma te vei plictisii de scuter si iti vei dorii un motor, dar cu motorul, chiar daca este mai incomod prin oras, datorita schimbatul vitezelor, nu te vei plictisii de el, cel putin nu asa de usor, este mult mai placut de condus, si chiar daca te plictisesti, ii scoti limitarea si de la 15 ajunge la 30 cai :kiss: . desigur, acum faci ce vrei, alegerea e a ta, dar asta e sfatul meu, care am mers pe scuter (destul de mult, aproximativ 10 mii km) si pe motor (vreo 500 km :haha: :lol: ) si nu se compara :D

 

Eu stiam ca Gilera DNA e ca si cum ai zice BMW M3. Deci e marca si model nu sunt 2 chestii diferite :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca Gilera DNA e ca si cum ai zice BMW M3. Deci e marca si model nu sunt 2 chestii diferite :D

 

 

scuze... vroiam sa zic gilera runner sau dna, m-am grabit :lol:

 

gata, am modificat :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum de Gilera RUNNER are top speed mai mare ca DNA ca este acelasi motor pe ele...si am citit eu bine???chiar are dna motor in 4t?

 

Au acelasi top speed sau parca DNA-u are vreo 2-3 Km/h in plus...diferenta e ca dna are acceleratie mai buna ca runneru. Da..dna are motor in 4t...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Deci prima data ai incercat sa faci din Minsk vitezana, apoi ai vrut sa faci din el enduro, iar acum il dai dreaq si iti iei scuter :friends:

 

Si toate astea la interval de 2 saptamani...

 

P.S. Vezi poate te lamureste studentu' care are un DNA tunat. La schimb de informatie poti sa-l edifici cum e cu tankbag-ul :friends:

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Deci prima data ai incercat sa faci din Minsk vitezana, apoi ai vrut sa faci din el enduro, iar acum il dai dreaq si iti iei scuter :friends:

 

Si toate astea la interval de 2 saptamani...

 

e inventiv si plin de idei baiatu...ce-ai cu el ? :friends:...cine stie pana la urma isi ia o bicicleta :friends:

Editat de Drake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evolutia se trage de la speranta ca pot sa fac ceva frumos din minsk...la cat aveam de bagat in minsk am preferat sa-l fac de enduro...cand....tata a venit cu o idee minunata..."ba ia da-l in p**a mea de minsk ca iti dau bani sa iti iei ceva mai calumea :friends:" tu ce te-ai fi asteptat??sa tin minskul sau sa imi iau ceva nou..din magazin?si bicicleta nu imi iau...

 

hmm...vad ca nu mai merge editat...vroiam sa va rog daca puteti sa filmati putin un DNA sa ii aud si eu motorul in ture si sa imi spuneti...130 limitat sau nelimitat...VA MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...vad ca nu mai merge editat...vroiam sa va rog daca puteti sa filmati putin un DNA sa ii aud si eu motorul in ture si sa imi spuneti...130 limitat sau nelimitat...VA MULTUMESC

 

Un DNA suna ca un scuter (poate e un pic mai zgomotoasa). Iti dai seama ca nelimitata... si nici nu cred ca prinde 130. Totusi, eu sunt de parere ca o aprilia e mult mai buna. Oare va face fata DNAul cand vei avea pasager ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...nu prea cred ca o sa am pasager de prea multe ori...si de ce nu ar prinde...multi cu runner zic de viteze de 150...nu stiu daca face fata Apriliei dar ca fiabilitate eu cred ca e mai buna...Aprilia se strica prea repede...Dna este un scuter cumotor in 4t si e mult mai fiabil...eu zic ca as face fata unui CBR 125...si mie imi place mai mult ca are cutie automata :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutie automata?.... si care mai e farmecul atunci? Parerea mea e ca un scuter ramane scuter indiferent de cum arata. Am mers cu Suzuki Burgman, e frumos, merge super, dar nu ma atrage nimic la el. O tura prin oras cu un AWO ma incanta mult mai mult :friends:

Daca te intereseaza sa circuli zilnic prin oras, ti-as recomanda un Yamaha XT125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si de ce nu ar prinde...multi cu runner zic de viteze de 150...

 

Doamne mah baieti...cum naiba sa prinzi 150 cu runner sau dna?? Poti sa-i faci ce vrei...sa-i scoti limitari, sa-i pui chip pe motor, sa ii gauresti toba, sa slabesti nust cate kile,sa meri pe deal in jos ca 150 tot nu prinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci...ROG SA POSTEZE UN DETINATOR DE GILERA DNA DE 125CC VITEZA MAXIMA....va rog frumos nu ma mai luati la misto ca eu sunt intr-o mare dilema....si CBR nu imi place...moped care a luat proteine :friends:...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...