Sari la conținut

Nivelul Lichidului De Racire


unnamed
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

..Uita-te atent,in mod normal trebuie sa aiba semne de minim si maxim.Daca nu,umple cam jumatate si asigura-te ca lichidul sta cam tot timpul acolo.In nici un caz nu-l umple ochi,surplusul de lichid de racire din instalatie este recirculat inclusiv in vas.De aia ii spune vas de expansiune.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Uita-te atent,in mod normal trebuie sa aiba semne de minim si maxim.Daca nu,umple cam jumatate si asigura-te ca lichidul sta cam tot timpul acolo.In nici un caz nu-l umple ochi,surplusul de lichid de racire din instalatie este recirculat inclusiv in vas.De aia ii spune vas de expansiune.

Luigi Vicol

 

 

da, o sa ma uit mai atent, e adevarat ca atunci cand m-am uitat era noapte si eram la lumina unui bec chiorat, dar ce sa inteleg din asta: "When renewing the coolant, warm engine up to eliminate air bubbles from the cooling circuit. Check the level and top up if necessary. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ies toate bulele de aer, in caz de nevoie reumple bidonul ( dar doar pana la semnul de maxim). Oricum vasul de expansiune are fie o supapa fie un furtun de supraplin, asa ca nu e vital, dar e f indicat sa nu il umpli mai mult de nivelul full! daca n-ai semne, lasa cam jumate cum zicea mai sus , ca e OK..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa fac rost de un manual si am citit acolo ca bidonul are intr-adevar semne de min-max dar ca sa le vezi trebuie sa desurubez si sa scot un fel de "scut" care este sub rezervorul de benzina si desupra bidoanelor de ulei, lichid de racire (rezervoare pe care le acopera de pe la jumate in jos) si ce mai e pe acolo si asa am aflat ca are suficient lichid, plus ca am aflat ca sub rezervor pot sa-mi tin casca :friends: , si in mod surprinzator chiar imi incape casca neintegrala a pasagerului, nu mai trebuie sa o car in ghiozdan :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...