Sari la conținut

Gpz 305


PepsiMan
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone

eu am vazut ca isi face veacul mai mult pe forum. poate de asta are impresia ca o motocicleta intre 1982 si 1996 e the best fucking bike. oricum, puternica mobra, fac pariu ca va intelegeti de minune. spor la surubarit si forumizat !

 

Spre deosebire de fitzobaicari eu nu apreciez o mobra doar citind in specificatii ce putere are. Sunt multe chestii care pot fi apreciate la o mobra (pozitie, agrement, intretinere, consum, design, samd). Am avut scutere, comuniste, japoneze de 600 si mai mari, masini diverse ca sa nu mai zic de nenumaratele reparatii efectuate in f multi ani de mecanica (sunt mecanic), iar mecanica se face in viata reala, nu pe forum.

 

Pe forum doar ne spargem in figuri, asa ca tine. :grinbandit:

 

Bre pe unde-ti faci veacul? :unsure:

 

Prin zona, daca vrei ne intalnim o data la Arc sa o vezi.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aici tot un proprietar de EX305. O am de doua saptamani, se termina imediat sezonul pentru mine pentru o bag la bibilit si pregatit pentru urmatorul an.

Dar la anul putem face o plimbare sau pana atunci o bere si o poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Aici tot un proprietar de EX305. O am de doua saptamani, se termina imediat sezonul pentru mine pentru o bag la bibilit si pregatit pentru urmatorul an.

Dar la anul putem face o plimbare sau pana atunci o bere si o poveste.

 

Salut, gasesti aici cateva informatii despre acest model: http://www.gpz-305.de/English/index_english.html

 

Ce nu gasesti in link ma intrebi si iti spun eu ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

belea topicul asta :D nu prea-mi plac moto vechi (la aspect) dar asta parca are ceva deosebit.

 

misto dezbracata :)

 

cred ca stiu de ce-mi place: semnalele spate seamana destul de mult cu cele de la moto a mea - model 07 :laugh: o idee mai rotunjite, dar cred ca la fel de mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

belea topicul asta :D nu prea-mi plac moto vechi (la aspect) dar asta parca are ceva deosebit.

 

misto dezbracata :)

 

cred ca stiu de ce-mi place: semnalele spate seamana destul de mult cu cele de la moto a mea - model 07 :laugh: o idee mai rotunjite, dar cred ca la fel de mari

 

Si probabil la vel de vizibile, cand ii vad pe unii ca-si pun chinezarii pe led-uri care abia se vad imi vine sa-i bat.

 

Stiam de site, mersi. Iarna asta o sa ma distrez un pic cand o voi demonta, tacane ceva la ambreiaj si carburatorul cred ca e infundat.

Daca o sa intampin probleme clar am sa apelez la cunostintele tale!

 

Ce probleme iti face? De fapt sunt doua carburatoare. Iar la ambreiaj ce fel de tacanit are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am desfacut acum 2 saptamani carburatorul si nu era infundat, doar o membrana putin mai rigida. Dar mizeria din rezervor e multa si cred ca se blocheaza robinetul.

Iar la ambreiaj se aude un tacanit care scade in intensitate cand trag maneta, deci probabil e rulmentul, dar voi vedea exact cand il desfac.

Editat de dagosh88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salutare baieti,

 

Eu astazi am avut parte de o surpriza neplacuta, am lasat motocicleta peste weekend in parcarea de la munca iar astazi dormea pe o parte... X-(

 

Va trebuie sa imi schimb maneta de la ambreiaj, sa imi sudez la loc oglinda, sa imi aerisesc franele, prinderea de la far si semnalizator e indoita...

 

Cunoasteti dezmembrari prin Bucuresti sa ma bazez pe sfantul Google?

 

Multumesc.

post-10982-0-99668200-1374470986_thumb.jpg

Editat de dagosh88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...