Sari la conținut

Disperare...


Postări Recomandate

Sintem disperati...la Buzau cod galben de ploaie, la Breaza si Comarnic e zapada, la Campina e prea usor...

Unde iesiti? Ce alte zone apropiate de Buc mai stiti?

 

In afara de buzau nu prea ai variante. mai sus e zapada. chiar si la buzau e zapada daca urci suficient.

antrenament pe ploaie la buzau e f bun :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comuna Mehedinta. Noi am plecat sambata cu intentia de a ne opri in comuna Plopu(langa Ploiesti) dar cautand dealuri calumea ne am indepartat putin si am ajuns in aceasta comuna. Am lasat masina si remorca in curtea unei ferme si totul a fost foarte bine mai ales ca sambata in zona aceea a fost vreme superba. Din Buc pana acolo am facut 1.5 h aprox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comuna Plopu(langa Ploiesti)

 

e "moale" pe-acolo pentru enduro. nu ai de munca.

am fost cu bicicleta in zona aia anul trecut. De bicicleta e ok. Daca ai motor sub tine ... e boring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit tarziu in decembrie o zona noua intre Breaza si Sinaia, mai sus de Comarnic, cu urcari grele si lungi. 3 munti pe care nu i-am bagat in sema pana acuma. Din pacate de atunci tot vizes sa ne intoarcem in zona, dar vremea e cum vrea ea :cheers:

La Buzau am merge, mai ales ca eu personal am absentat la ultimul concurs si am auzit lucruri frumoase despre noile trasee. Cat despre coclau...probabil e o varianta, insa muntele e munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb si cu vali ptr sinbata sa facem o iesire,o sa fie noroi dar mergem in zone cu frunze lemne gauri fara drumuri am iesit dupa ploaie in zona si am invatat pe unde merge (exclus spre releu).spre izvorani de la mine.numai sa nu ploua!dati un tel la mine sinbata la 7-8 dimineata sa va spun cum e vremea.teo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb si cu vali ptr sinbata sa facem o iesire,o sa fie noroi dar mergem in zone cu frunze lemne gauri fara drumuri am iesit dupa ploaie in zona si am invatat pe unde merge (exclus spre releu).spre izvorani de la mine.numai sa nu ploua!dati un tel la mine sinbata la 7-8 dimineata sa va spun cum e vremea.teo

 

 

TRABANTISTI FITI PREGATITI :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand iesi din comarnic (pe partea stanga cum mergi spre sinaia) urci pe drumul forestier si gasesti asta:

post-27737-1236289689_thumb.jpg

(nu e raul dintre comarnic si talea)

 

urcarea devine treptat mai dificila, nu stiu ce lungime are insa cel putin 2h poti sa te joci, plus 30-45 minute coborare daca o sa mai ai chef se poate si mai mult

post-27737-1236290394_thumb.jpg

pozele sunt din noiembrie 08, nu stiu cum arata acum, daca te intereseaza locatia vb cu razvan, poate sa-ti explice cu mai multa exactitate

PS iti recomand sa ai o sticluta goala sau cu antigel :cheers:

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRABANTISTI FITI PREGATITI :cheers:

 

Eu ti-am zis profesore - antreneaza-i pe baietzii tai cu generatoarele ca incepe sezonul si in afara de tine nu o sa scoata nici unul capul pe la curse.

;)

Pune biciu' pe ei ca e pacat de motoretele alea. :ok:

 

 

Seba,

Eu o sa fiu la pitesti cu familia in weekend si iau si motorul - Florin zice ca are 2 ture misto de cate 50km. Daca te intereseaza, suna!

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... la Pitesti mere, dar vremea nu o sa fie nici aici prea buna. este extrem de moale prin padure dar ne descurcam. traseul merge in aceasta perioada, apoi o sa ne mutam la c-lung.

 

ploua rau.. noi o sa fim in zona, cred ca iesim indiferent de vreme.

 

@ionut, sa nu-ti uiti motorul acasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am zis profesore - antreneaza-i pe baietzii tai cu generatoarele ca incepe sezonul si in afara de tine nu o sa scoata nici unul capul pe la curse.

:ok:

Pune biciu' pe ei ca e pacat de motoretele alea. :cheers:

 

 

Seba,

Eu o sa fiu la pitesti cu familia in weekend si iau si motorul - Florin zice ca are 2 ture misto de cate 50km. Daca te intereseaza, suna!

 

 

 

MOMENTAN SANTETI TRABANTISTI SCOATETI PREA MULT FUM

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan raman la capitolul motocross, la munte e intradevar altceva dar acum e prea moale si muncesti juma de zi sa urci un cacao de deal. eu mai astept un pic, mai lucrez la "sala" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urcarea devine treptat mai dificila, nu stiu ce lungime are insa ...

 

 

pozele alea mozule nu spun mare lucru.

urcarea pe paraul ala plin cu piatra e criminala!

 

poate data viitoare reusim sa-i gasim izvorul. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am fost la Campina si am avut noroc de soare (cu exceptia unei jumate de ora de grindina). Acum ma bucur de febra musculara care-mi aduce aminte de enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...