Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mada, nu uita, anul asta s-a vindut una din 1994 cu doar ~10.000 km (nu mai retin exact, dar ceva pe-aproape), si crede-ma ca si acum se vede cit de reali erau (motocicleta a fost si in seara asta pe la poarta mea, in plimbare)! Si tot eu am pus anuntul aici, cu toate ca posesorul era din Pitesti, avea cont aici si se si pricepea la fiare! Am mina buna la caprele astea! :peace:

Cea de la nea' Liche nu stiu exact citi kilometri a avut la cumparare, dar cert este ca omul nu a reusit sa faca nici macar 5.000 km cu ea, fiindca este scund, nu ajunge bine la comenzi, este batrin si destul de bolnav, mai are o Jawa 350 cu atas si o masinuta cu care se plimba pe la intruniri. Ma mir cum de nu a vindut-o pina acum, fiindca avrea ginduri din astea de vreo un an sau doi!

Oricum, caprita este in firea ei!

Cred ca e o problema la modelele astea. Eu am venit acum doua zile de la o plimbare de weekend in Grecia si pe drum trebuia sa se schimbe din 80 in 90.000. Am asteptat momentul sa-i fac pozasi cand sa schimbe zecile de mii m-am trezit cu kilometrajul la 80.000. minunat. Acum am doar 80.500. Incepe sa-mi placa.Poate la 100.000 o ia dela 30.000. :))

» Post actualizat in 08 Jul 2014 19:32

Ajutoooor!

M-a lasat frana spate si am venit fara ea din Grecia. Nashpa. Asa ca, daca are cineva de vanzare, noua sau sh, sa ma contacteze negresit.

Din pacate am gasit doar la un magazin online din Timisoara, la 350 de lei,, dar nu reusesc sa dau de ei.

0730.660.418 - Madalin

» Post actualizat in 08 Jul 2014 19:32

Cred ca e o problema la modelele astea. Eu am venit acum doua zile de la o plimbare de weekend in Grecia si pe drum trebuia sa se schimbe din 80 in 90.000. Am asteptat momentul sa-i fac pozasi cand sa schimbe zecile de mii m-am trezit cu kilometrajul la 80.000. minunat. Acum am doar 80.500. Incepe sa-mi placa.Poate la 100.000 o ia dela 30.000. :))

» Post actualizat in 08 Jul 2014 19:32

Ajutoooor!

M-a lasat pompa frana spate si am venit fara ea din Grecia. Nashpa. Asa ca, daca are cineva de vanzare, noua sau sh, sa ma contacteze negresit.

Din pacate am gasit doar la un magazin online din Timisoara, la 350 de lei,, dar nu reusesc sa dau de ei.

0730.660.418 - Madalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor! Am postat aici deoarece intentionez sa devin posesor de F 650 dar inainte de asta as vrea sa il incerc putin, macar si static, sa vad cum ajung cu picioarele pe sol, si alte caracteristici pe care mi le'ar putea impartasi un proprietar. M'am tot informat pe forumuri si e ceea ce imi doresc, raportat la buget, asadar daca cineva este dispus sa imi ofere din timpul sau in legatura cu cele mentionate i'as fi recunoscator si nu doar cu vorba! Sa auzim de bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Am postat aici deoarece intentionez sa devin posesor de F 650 dar inainte de asta as vrea sa il incerc putin, macar si static, sa vad cum ajung cu picioarele pe sol, si alte caracteristici pe care mi le'ar putea impartasi un proprietar. M'am tot informat pe forumuri si e ceea ce imi doresc, raportat la buget, asadar daca cineva este dispus sa imi ofere din timpul sau in legatura cu cele mentionate i'as fi recunoscator si nu doar cu vorba! Sa auzim de bine si asfalt uscat!

Salut!

Daca esti din Bucuresti, poti sa-l vezi pe al meu. In legatura cu bugetul, eu zic sa te mai gandesti. Unu la mana, daca iei un moto ieftin, la 1.000 de euro, cu 30.000 km, gandeste-te deja la o mare teapa. Nu exista moto din 95-98 cu kilometri astia. Piesele care in carte se dau ca si consumabile la 40.000 km costa o groaza de bani. Aici ma refer la frei-wheel (450 lei), lant (550 lei) etc. Faptul ca merge nu e de ajuns.

Doi la mana, daca iei una de pe mobile.de poti sa ai garantia kilometrilor facuti in Germania si o carte de service. Aici insa preturile sunt cele reale, peste 2.000 de euro petru o moto intretinuta cu 100.000 lm la bord. Se adauga inmatriculatul, cam 1.000 de lei si transportul, cam 200 de euro.

In amandoua variantele trebuie sa iei in considerare cauciucurile care sunt cam 1.000 de lei, noi, cu montare inclusa. Ar mai fi si bateria, 200 de lei.

Acum, depinde la ce buget te referi.

Daca vrei, da-mi un semn si ne vedem, Madalin 0730.660.418.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cine ma poate ajuta cu o pompa de ulei de tur ( pompa superioara ) pentru un BMW F650 din '98?

Sau chiar doar cu axul de la pompa de ulei rezolv treaba daca e in stare ok. Poate se potriveste si de la GS, am piesa mea care trebuie schimbata si pot sa o compar.

Multumesc BMW-istilor :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am inlocuit radiatorul original BMW cu unul mai mare de pe un CBR f, nici nu se compara.

 

Mi se incingea de numai la semafoare , acuma nu mai am probleme.

 

Recomand .

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai facut poze ca m'am grabit sa-l pun ca plecam la drum cu el . A trebuit sa improvizez ceva prinderi pentru ca nu se potriveau ,

 

In iarna oricum desfac motocicleta pentru schimbat rulmenti ..etc si atunci o sa fac poze.

 

Se simte diferenta mare intre radiatoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Unii deschid sau intretin topicuri cu reparatii si intretinere pentru motoare, iar astia de-aici cred ca se plimba mereu, motiv pentru care topicul stationeaza!

Asta am facut si io azi, liber fiind si fara bani in punga am ales varianta ieftina, adica plimbare prin padurile limitrofe...cale de vreo 50 km.

Fiindca vremea se juca alternind ploaia cu soarele, am hotarit sa plec cu BMW-ul, fiindca CZ-ul este curatel si nu merita sa-l umplu iarasi cu noroi!

Am gasit ciuperci, brinduse care au inflorit (iar),...am descoperit locuri amenajate in care se pot tine intruniri fara sa deranjeze pe cineva zgomotul si am facut miscare atit io cit si capra, incit ajunsi acasa amindoi aratam ca porcii!

Delectati-va si voi!

https://plus.google.com/photos/115535409735507317956/albums/6058946624569104033/6058946629594130866?banner=pwa&pid=6058946629594130866&oid=115535409735507317956

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutor!!!!ulei in airbox...motorul (bmw f 650 din 95)functioneaza bine...dar picura...aproape curge cind functineaza si cind il opresc...ajutor va rog!!am inteles ca e ceva semering undeva in motor....0766251664 un tel va rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de releu...mereu probleme....si la mine s-a dus :eek: ...asa ca am ales varianta mai ieftina...un releu universal pt moto (80 lei de la magazin de piese auto nu moto....) e adevarat ca are doar 5 fire si nu 6 cit are ala ,,original" dar se poate ,,folosi" si asa ...pus sus si merge...adica functioneaza....succes!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati incercat sa mutati releul de incarcare sub aripa dreapta (langa rezervorul de antigel)? Mutarea e relativ usoara, o descriere si poze gasiti pe faq.f650.com. Temperatura este foarte mare sub sa iar ventilatia este nula, Un releu de incarcare in plus am eu, dar trebuie sa il probez, sa vad ca merge.

Editat de sorin.iasi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati incercat sa mutati releul de incarcare sub aripa dreapta (langa rezervorul de antigel)? Mutarea e relativ usoara, o descriere si poze gasiti faq.f650.com. Temperatura este foarte mare sub sa iar ventilatia este nula, Un releu de incarcare in plus am eu, dar trebuie sa il probez, sa vad ca merge.

Mi-ai fi de mare ajutor cu releul ala. La mine e pus afara, exact cum ai spus, sub rezervorul de antigel. Daca merge, da-mi un semn si vorbim.

Madalin 0730.660.418

» Post actualizat in 02 Oct 2014 19:29

de releu...mereu probleme....si la mine s-a dus :eek: ...asa ca am ales varianta mai ieftina...un releu universal pt moto (80 lei de la magazin de piese auto nu moto....) e adevarat ca are doar 5 fire si nu 6 cit are ala ,,original" dar se poate ,,folosi" si asa ...pus sus si merge...adica functioneaza....succes!!!

Ok, am inteles, magazin auto. Si ce cer? Releu universal? Si cu firele alea 5 ce fac, pe care il las in aer? Merci de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare. Caut un ghidon original pt motorul meu din 96. Eu folosesc unul aftermarket mai inalt (eu am 192 cm inaltimea). De anul viitor motorul va fi folosit si de sotia mea si e mainusor pt ea cu un ghidon mai jos.

Asa ca, daca stiti vreun ghidon de vazare sau vreti un schimb cu cel mai inalt, va rog anuntati-ma.

Multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...