Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu tot aud zgomote ciudate la a mea , parca huruie ceva prin fata .... ce sa fie ?

 

Poate sa fie de la parbriz ... oricum e cam ciudata intrebarea asta pentru forum ... cand ne-om vedea poate facem schimb si pentru o a doua parere. Daca nu cand mergi la revizie te plangi la mecanic (dar slabe sanse sa te rezolve).

Eu astazi am facut revizia de 24000 km. Mi s-a parut foarte scumpa , dar asta e atata timp cat sunt in garantie indur si incerc sa nu ma uit la bani in detrimentul calitatii consumabilelor pe care le pun pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

claman - La ce turatie auzi zgomote? In orice ture sau pest 5000 ?

 

BigDuke - cat a fost mai exact? E facuta la BS Motors?

 

 

la orice turatie , bine deja peste 5 6000 se aude motorul mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie de la amortizoru fata care e mai de buget asa. Asta cand treci peste denivelari, hop-uri una alta. Si in al 2-lea caz(si sa nu te superi pe mine) poate sa fie paranoia, fiind motocicleta noua, tii la ea normal ca orice zgomot sa fie suspect. Nu-ti face griji la fel sunt si eu, dar nu cred si sper sa nu fie nimic. Daca veniti azi la arc vedem acolo ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie de la amortizoru fata care e mai de buget asa. Asta cand treci peste denivelari, hop-uri una alta. Si in al 2-lea caz(si sa nu te superi pe mine) poate sa fie paranoia, fiind motocicleta noua, tii la ea normal ca orice zgomot sa fie suspect. Nu-ti face griji la fel sunt si eu, dar nu cred si sper sa nu fie nimic. Daca veniti azi la arc vedem acolo ce si cum.

 

 

pai as veni la arc astazi insa eu ajung pe la 19.30 si deja la ora aia nu prea mai gasesc cunoscuti pe acolo .

daca stati si voi pana pe la opt atunci ne vedem cu totii acolo ....gsxf-istii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau iti dam un sms cu terasa unde ne ducem. Eu personal n-as mai vrea sa ma duc pana la bikers otopeni. Ramane varianta cu sms?

 

 

da , ok , vin la terasa unde mergeti voi si mai vb acolo . tel meu 0723 820 795

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,cine are o roata de spate pentru RA?,cu anvelopa de 150,o las pe a mea garantie, am cauciuc nou dar am 160 si ma respins la RAR,si acum nu am de unde face rost de o alta anvelopa,Multumesc!!

 

 

Din pacate a mea e tot de 160 ca te ajutam cu mare placere... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut revizia la Elfworkshop.

 

Baieti scuze ca nu am mai stat ... Eram chitit sa plec sa dau o tura mai sanatoasa si n-am mai stat. Oricum ne vedem, am putea sa alegem si o zi inafara celei de miercuri sau vineri . Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut revizia la Elfworkshop.

 

Baieti scuze ca nu am mai stat ... Eram chitit sa plec sa dau o tura mai sanatoasa si n-am mai stat. Oricum ne vedem, am putea sa alegem si o zi inafara celei de miercuri sau vineri . Numai bine !

 

 

o sa ne intalnim odata mai multi posesori de gsxf-uri sa facem o plimbare scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...voi ce presiune utilizati in pneuri?

 

 

trebuie sa scrie undeva pe sasiu sau pe aparatoarea de noroi a lantului , cica e bine sa fie un pic mai mica presiunea pe fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi mi-am curatat lantul . L-am spalat cu motorina, l-am sters , curatat cu spray de lant, si apoi spray de uns lantul . Mie imi place cum arata , luceste de zici ca e nou . Sper ca am facut o treaba buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai avea rost sa dai si cu motorina inainte. Eu folosesc doar spray de curatat si face minuni, si dupa ii dau cu spray-ul de uns si asta e, ca nou. Acuma fiecare cum prefera. Dam o tura azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi mi-am curatat lantul . L-am spalat cu motorina, l-am sters , curatat cu spray de lant, si apoi spray de uns lantul . Mie imi place cum arata , luceste de zici ca e nou . Sper ca am facut o treaba buna

 

in seara asta ma duc si eu la un garaj sa-mi curat lantul

 

Nu stiu daca mai avea rost sa dai si cu motorina inainte. Eu folosesc doar spray de curatat si face minuni, si dupa ii dau cu spray-ul de uns si asta e, ca nou. Acuma fiecare cum prefera. Dam o tura azi?

 

eu nu pot veni , merg sa-mi curat lantul apoi ma intalnesc cu un grup din cartier sa vedem care merge sambata pana la tg.mures cu intoarcere duminica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi venit, numai ca am deschis prea tarziu calculatorul, pentru ca am fost prin cartier sa dau o tura . Cu ce sa curat uleiul aruncat de pe lant ? un degresant, ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi venit, numai ca am deschis prea tarziu calculatorul, pentru ca am fost prin cartier sa dau o tura . Cu ce sa curat uleiul aruncat de pe lant ? un degresant, ceva ?

 

pe plastice cu servetele umede, pe partile metalice poti da linistit cu spray de frane sau de curatat lantul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de mult te va ajuta echipamentul de piele pe ploaie , daca nu e Goretex . Pana la urma , se va uda, acum depinde de cat mergi prin ploaie . Pe mine, ieri, m-a prins iarasi ploaia pe langa Pitesti , cand plecasem spre Bucuresti , si m-a facut fleasca , iar geaca de piele si manusile , se simteau ca sunt ude .

 

 

Astazi , mi-a facut frate-miu o bucurie , si mi-a culcat jucaria pe dreapta. Rezultatul , semnal spart , oglinda si toba putin zgariate , carena zgariata si ea in doua locuri , nimic care sa iti sara in ochi , numai daca te uiti foarte atent . Am zis ca asta sa fie tot ghinionul cu motorul , sa nu mai se intimple si altceva . Facea jaloane , s-a dezechilibrat si a facut buf ,asta sub directa mea supraveghere.

 

 

Man ...nu mai da informatii eronate . 1.nu erau jaloane ci sticle :angry: 2. nu am vrut sa le turtesc mai rau decat erau . si 3.cred ca am isbit frontal o musculita :cheers:

 

Dap , nasol...si acum am o durere sub coasta ...ca am incercat sa-l tin , dar m-a dovedit .E cam grea .

 

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ...nu mai da informatii eronate . 1.nu erau jaloane ci sticle :angry: 2. nu am vrut sa le turtesc mai rau decat erau . si 3.cred ca am isbit frontal o musculita :cheers:

 

Dap , nasol...si acum am o durere sub coasta ...ca am incercat sa-l tin , dar m-a dovedit .E cam grea .

 

Multa bafta!

 

 

da man , si erau sticle golite de altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-au inscris motocicleta cei de la leasing ...cred ca sunt singurul motor cu placuta de autoturism (dreptunghiulara) :polite: , am primit chiar 2 numere pentru spate si pt fata

acum caut un suport sa-l fixez si pe cel pe fata :unsure:

 

sper sa remedieze eroarea mai repede ca sunt penibil cu numarul ala lung si mare pe spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-au inscris motocicleta cei de la leasing ...cred ca sunt singurul motor cu placuta de autoturism (dreptunghiulara) :crack: , am primit chiar 2 numere pentru spate si pt fata

acum caut un suport sa-l fixez si pe cel pe fata :unsure:

 

sper sa remedieze eroarea mai repede ca sunt penibil cu numarul ala lung si mare pe spate

 

leaga-l pe celalalt de ghidon Nae :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: eu ma gandeam sa-l pun in parbriz indoit frumos dupa forma , eventual pus putin mai sus sa am protectie mai buna la vant ;)

 

pune-l pe ala de pe pe spate, pe verticala :polite: sau pe geaca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...