Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutari am si eu o suzuki gsx 600f daca se pune intru si eu an oala cu voi daca nu se pune ...tot intrupost-48887-1252136375_thumb.jpg

de ce ai stikarito cu haiabusa pe toata? :wacko:

oricum exista un topic dedicat motoarelor ca al tau la motociclete de strada<ti-o spun informativ nu ca sa te gonesc de aici> :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU recomand sa se pune adaptari pt crash paduri pt ca am vazut pe net niste poze cu motoare stricate de crash-paduri.Cine a pus becuri smd pe bord si e din Bucuresti?Mi-as dori sa pun si eu becuri cum are baiatul de la brasov,dar nu stiu de care sa pun....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat cineva, sau are montat deja indicator de trepta de viteza ?

( gsx 750 f )

M-ar interesa o chestie de-asta

 

Salut,

 

Am eu montat, si merge super. Daca vrei sa vezi ma gasesti la tel: 0741217076.

Nu stiu ce schema are knox, dar eu mi l-am facut cu microcontroler, ca nu mai exista circuite integrate ca in schema originala. Daca vrei sa ti-l faci, iti pot da sfaturi...

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Mesaj completat

Salut,

 

Are cineva cunostinta de unde imi fac rost de un semering de furca...cred ca s-a spart ca a inceput sa curga cate un pic, acum cam tare...si nu vreau sa stiu ce se intampla cand se duce tot uleiul din furca...

 

A schimbat cineva pana acum? E usor de schimbat?

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, prieteni!

Intrebare: daca schimb filtrul de aer cu un K&N si toba cu un Two Brothers, trebuie sa mai fac ceva in plus? Ma refer la vreo setare a calculatorului, ceva de genul asta. Va intreb asta ca am vazut ca unii ati schimbat toba stoc. Si inca o intrebare: dupa operatia asta se mai castiga vreo martoaga, un cal ceva in plus?

In rest, salutare si aveti grija de voi!

Shepard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti pui toba nu trebuie sa mai modifici nimic. Doar o scoti pe cea veche si o pui pe cea noua, si asta e tot. Cat despre filtrul K&N s-ar putea sa iti pierzi garantia daac iti pui d-asta sport. Si eu am vrut sa imi pun filtru d-asta si nu m-au lasat cei de la bs motors ca cica imi pierd garantia. Daca totusi tu poti sa iti pui fara sa pierzi garantia ti-l dau pe al meu daca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de oferta, dar deja le am cumparate. Astept doar sa ajung acasa sa le montez, ca sunt plecat in concediu. Cat despre garantie... mai am pana in martie 2010, am doar 10.000 km, ajung acasa in octombrie, asa ca nu mai fac 2000 ca vine iarna si nu mai prind revizia in garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, prieteni!

Intrebare: daca schimb filtrul de aer cu un K&N si toba cu un Two Brothers, trebuie sa mai fac ceva in plus? Ma refer la vreo setare a calculatorului, ceva de genul asta. Va intreb asta ca am vazut ca unii ati schimbat toba stoc. Si inca o intrebare: dupa operatia asta se mai castiga vreo martoaga, un cal ceva in plus?

In rest, salutare si aveti grija de voi!

Shepard

 

Eu am schimbat filtrul de aer cu unul sport si nu am pierdut nimic ... oricum garantia asta e o frectie ca nu prea are ce sa se strice la motor :blink: . De castigat castigi in primul rand un sunet foarte misto care o sa cam schimbe modul in care mergi cu moto pentru ca o sa-ti placa sa o mai turezi... cat despre putere nu ceva extraordinar probabil vreo 3 4 cai. Iti mai recomand sa iti pui si xenon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa xenoane nu prea ma omor, dar abia astept sa ajung acasa sa montez filtrul si toba. Am vazut pe youtube cum suna toba two bros pe mobra noastra si m-a fermecat. Cred ca asta e si motivul pentru care am ales two si nu altceva. Cel putin, mie m-a placut asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu TwoBros, sper ca ai si silencer, simpla e pur si simplu prea tare. Sincer, si cu silencer e prea mult pentru mine, sper ca esti mai rezistent sau ai dopuri. Vezi ca la Bandit cel putin cand se modifica toba originala se pierde ceva care tinea cricul central sa se loveasca de partea de sus si la gropi mai troncane. Evident, doar cand ai ambreiajul tras, altfel auzi doar toba.

Editat de RvsS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am silencer la ea. O sa vad cum merge asa si dupa aia mai vedem, dar am dopuri de urechi. Cat despre partea cu cricul central, e simplu: nu am, deci nu are ce troncani. Oricum, dupa ce o montez o sa fac un drum la arc, sa facem comparatie intre tobe. In rest, numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la arc si eu si duke. Data viitoare tre sa postam mai din timp. Azi nu m-am uitat eu aici pe topic ca sa iti raspund. Sheppard dupa ce montezi toba d-abia te asteptam sa vii sa vedem cum rage suzi :blink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la arc si eu si duke. Data viitoare tre sa postam mai din timp. Azi nu m-am uitat eu aici pe topic ca sa iti raspund. Sheppard dupa ce montezi toba d-abia te asteptam sa vii sa vedem cum rage suzi :) .

oky-duky :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la arc si eu si duke. Data viitoare tre sa postam mai din timp. Azi nu m-am uitat eu aici pe topic ca sa iti raspund. Sheppard dupa ce montezi toba d-abia te asteptam sa vii sa vedem cum rage suzi :) .

 

Ati plecat exact cand am ajuns si eu la arc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa dai un claxon ceva ca eu nu am plecat cu duke. El si cu alti baieti s-au dus in bikers, eu nu pt ca nu eram echipat coresp(aveam viziera fumurie si nu aveam geaca pe mine). Hai sa stabilim de acum pt noi ca ora de intalnire sa fie 7 jumate. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...