Sari la conținut

limitare motocicleta


Postări Recomandate

Ba pe u te mananca in c** cu limitarea aia :friends: ce dracu nu intelegi??

1 limitarea e in creierul tau mic

2 pentru inceput poti sa iti ei un moto cu mai putini cp

3 Ce zici de un monster :lol:

 

Succesuri maxime :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa scoala de A1 si ia-ti un 125 de care te bucuri cel putin pana la 18 ani; termina cu ideile tale stupide de tinut la naftalina and shit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu te inteleg; preferi sa astepti 2 ani decat sa-ti cumperi ceva de 125 cu care se te tot plimbi in acest timp, sa mergi legal in primii 2 ani (kw) , sa acumulezi experienta??!?!?!?

 

pe urma vinzi 125-ul de care daca ai grija poti sa obtii un pret foarte apropiat cu cel de achizitie si iti iei 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistule, tu ai citit regulamentul? Ce scrie acolo? Nu ai ce cauta pe un motor de 600 atunci cand o sa implinesti 18 ani. Bine, ai ce cauta, insa o sa te gasim repede la rubrica ACCIDENTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi doar cu prima treapta de viteza :scratch:

dar e pacat de motor ca-l rupi

limitarea nu mi se pare ok , chiar si cu limitare la 100 tot poate ai chef de depasit pe linie continua.....deci mai tare te-ar incurca lipsa de gaz

asa ca mai chinuie-te cu ce poti pana faci varsta, iei carnetul, apoi spune un doamne ajuta, priveste cu respect motorul si o sa vezi ca e ok

 

daca limitezi asa drastic motorul, nu m-ar mira sa-ti intre limitarea mult dorita cand ai nevoie de gaz sa eviti ceva situatie neplacuta...

eu mi-am dat seama ca 80% din situatii le salvezi in primul rand din gaz, apoi manevre de evitare si abia apoi frana

e o parere nu un sfat :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru restul, case is closed...omu vreau de 600 sau 1000 carenat, are 18 ani si vitezana da mai bine la gagici si la preteni. Degeaba ii spunem noi, patiti sau nepatiti...dar stiti voi cum e...pana nu se da cu capul nu invata, ceea ce trebuie sa speram este sa nu o faca lata si atat. Mai incolo o sa vada pe parcurs cum este cand ii va veni mintea la cap.

 

agree !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 18 ani vreau sa-mi iau o motocicleta de 600 cmc ... pentru primii ani as vrea sa-i limitez viteza ... se poate ? dar acceleratie ? as sa am o viteza de maxim 100km/h

 

 

am eu 2 yamaha tzr de 125cmc, '99, 11kw, vmax. 80km/h, se poate conduce cu a1. se poate delimita la 30cp. tu ia-ti o vitezana de 600 si facem schimb, pana faci 18 ani :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...