Sari la conținut

Turul Europei Inventa 2006 - Program


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Nu gasesc nici un site cu informatzii despre feribot. Shtiu doar ca exista cursa Constanta - Volos. Poate sa ma ajute cineva cu o adresa pt ca "Googu" nu se descurca.

 

Doar articole de ziar:

Linia de ferryboat Constanta - Istanbul - Volos s-a deschis in aprilie

 

Astazi, din portul Constanta a plecat prima cursa de ferryboat pe linia Constanta - Istanbul (Turcia) - Volos (Grecia). Vasul "Arielle" va transporta nu doar turisti, ci si vehicule, pe toata durata anului. Frecventa plecarilor din Constanta este bisaptamanala. Calatoria dureaza 10 ore pana la Istanbul, plus 17 ore pana la Volos. Tarifele pleaca de la 55 euro/persoana pana la 150 euro/persoana, in functie de cabina (numar de paturi, fereastra, baie). La categoria lux, preturile sunt: 100 euro Constanta - Istanbul; 150 euro Constanta - Volos; 120 euro Istanbul - Volos. Copiii pana la 4 ani calatoresc gratuit. Pentru copiii cu varste intre 4 si 10 ani, se plateste jumatate de bilet. Studentii si batranii au reducere de pret de 10%. Daca pasagerul isi cumpara bilet dus-intors, il costa cu 20% mai putin. Discounturile nu se cumuleaza. Pentru vehicule, tarifele sunt cuprinse intre 20 euro (motocicleta) pana la 100 euro (vehicule mai mari de 6 metri). Capacitatea vasului este de 486 paturi si 260 garaje. "Arielle" este un mic oras plutitor: are restaurant, doua baruri, discoteca, magazine, spatii de masaj. In fiecare port, pasagerii au transport gratuit pana la destinatia finala. Serviciile sunt asigurate de firma Navlomar din Constanta prin partenerii sai din Bucuresti. Ferryboatul are pavilion Saint Vincent, iar armatorul sau este Nautical Sea Trade. Nava a fost preluata in sistem time-charter de firma romaneasca Med Lines.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCUZE ! SCUZE ! SCUZE !

 

PENTRU GRECIA ESTE VORBA DE LUNA MAI ( 14.05.2006-21.05.2006 )

-cred ca doresc sa vina cat mai repede excursia aceasta - de aceea

am gresit data .

 

P.S. IN ACEASTA PERIOADA NU ESTE NICI O INTRUNIRE PROGRAMATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere pt excursiile catre Vestul Europei: sa ducem motoarele pe platforma pina la arad, si in felul asta scapam de drumul Buc -Arad si mai ales de VAlea oltului.

 

Dl Costi, in ce oras din Belgia este prima excursie? Malmodi?

 

Am gasit. E Malmedy numele corect (nu il gaseam in autoroute)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COSTURILE:

 

Excursia 1 in Belgia ( Malmedy) cca 500 euro.

Excursia 3 in Germania ( Krumbach) cca 380 euro.

 

Pentru excursii in general contati cam pe 5 euro/ 100 km combustibilul si 20 euro/ noapte cazarea.

Variatii sunt la fiecare dupa cum merge ( viteza si marimea motorului) si confortul cerut la cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turul Europei INVENTA 2006 - Program revizuit 23. 01.06

 

Nr. 1. Motorrad - Fernreise - Treffen ( Intilnirea motociclistilor de cursa lunga), 21 - 23 Aprilie 2006, Belgia,

Organizator local: Bernd Tesch, editia a 28-a. Cazare in cort. Taxa inscriere ceruta de organizatorul local 30 euro. Plecarea din Bucuresti pe 18. 03. 06 si inapoierea pe 25. 03. 06.

Estimez ca ar trebui sa aveti cca 500 e alocati.

 

Nr.2. Germania + Anglia: Plecare din Bucuresti pe 16. 06. 06. sosire in Tirol seara pe 18. 06. 06.

Excursia Sud Tirol, 19 - 21 iunie 2006. Organizator Bergische Tourerfahrer, Germania. Cost cerut de organizatorul local 140 euro pentru 4 nopti cazare si mic dejun in camera dubla, plus excursii locale in fiecare zi. Patru zile cu nemtii prin pass - urile din Alpi ( zona este la sud de Insbruck).

Pe 22. 06. 06 plecare spre Anglia unde are loc UK Travellers, 22 - 25 iunie, Ripley, Derbyshire, UK. Organizator HU Motorcycle Travellers, editia a 6-a. Taxa inscriere ceruta de organizatorul local 30 lire. Detalii www.horizonsunlimited.com.

Estimez cca 600 e fara masa de prinz si seara.

Cine vrea poate sa se intoarca in tara dupa Sud - Tirol ( Alpi).

 

Nr. 3. 18 Internationales Moto-Camp. Krumbach/Sachsen, 7 - 9 iulie 2006, Germania de Est. Cazare in cort.

Detalii www.motorradfreunde-krumbach.de.

Plecare din Bucuresti pe 5. 07. 06 si inapoierea pe 11. 07. 06. Vizitare Austria.

Estimare cca 360 e fara masa.

post-4437-1138047467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ajungeti prin BARCELONA sunteti bine veniti si la mine.va pot indruma spre orce locatie de baruri moto,locatii turistice..si multe altele de prin zona si nu numai

 

telefonul meu este 0034-653581820

 

va salut si va astept la o bere rece pe aici

 

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr.2. Germania + Anglia: Plecare din Bucuresti pe 16. 06. 06. sosire in Tirol seara pe 18. 06. 06.

Excursia Sud Tirol, 19 - 21 iunie 2006. Organizator Bergische Tourerfahrer, Germania. Cost cerut de organizatorul local 140 euro pentru 4 nopti cazare si mic dejun in camera dubla, plus excursii locale in fiecare zi. Patru zile cu nemtii prin pass - urile din Alpi ( zona este la sud de Insbruck).

 

Se poate sa va insotzesc doar bucata asta iar pe 22 cand plecatzi catre UK eu sa plec catre tzara? Nu am zile de concediu sa fac shi Grecia, shi restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca de asemeni voi face numai prima parte, in Alpi. Decizia pt UK o voi lua mai in preajma.

Herr Kalle, oberul care organizeaza excursia in Sud Tirol si cu al carui grup am fost anul trecut 4 zile,

are anuntate 12 locuri din care sunt ocupate 6. Depinde citi suntem din RO si ne face un program special pt 4 zile ( ei stau 9 nopti). Ar trebui sa ne hotarim in Februarie.

Vreau sa aranjez o masina de insotire pina la "baza" nemtilor care sa mai transporte din bagaje. Sa vedem amatorii pt a ne organiza.

Exact: autoturismul de insotire nu ne costa ( INVENTA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Care ajungeti prin BARCELONA sunteti bine veniti si la mine.va pot indruma spre orce locatie de baruri moto,locatii turistice..si multe altele de prin zona si nu numai

 

telefonul meu este 0034-653581820

 

va salut si va astept la o bere rece pe aici

 

roby

:laugh: cum luam invitatii pentru iulie 2006 la Faro (portugal)? ai vreun contact acolo? max din resita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mai sunt doua saptamini pina la start in Turul Europei 2006.

Initial era urmatorul text:

Nr. 1. Motorrad - Fernreise - Treffen ( Intilnirea motociclistilor de cursa lunga), 21 - 23 Aprilie 2006, Belgia,

Organizator local: Bernd Tesch, editia a 28-a. Cazare in cort. Taxa inscriere ceruta de organizatorul local 30 euro. Plecarea din Bucuresti pe 18. 03. 06 si inapoierea pe 25. 03. 06.

Estimez ca ar trebui sa aveti cca 500 e alocati.

 

Avind in vedere distanta am decis plecarea mai devreme, simbata pe 15 . 04. 06 pentru a vizita si Brussel-ul

si Luxemburgul.

Inapoierea pe 25. 04. 06 in Bucuresti.

 

Nu a mai aparut nici un amator.

Ca si in 2005, probabil voi face singur traseul ( aceasta prima parte).

Astept inca!

 

Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...