Sari la conținut

21-22.03.2009 - Veliko Tarnovo season opening


ZMEI
 Share

Postări Recomandate

bun bun, poate cineva sa spuna ce si cum se intampla mai exact? e o petrecere (moto)? intrunire?

Da, bulgarii au obiceiul sa serbeze deschiderea sezonului la intalnirea din Veliko Tarnovo. Se aduna lumea, face ce mascari face acolo (acum in cazarma veche - habar n-am unde e aia), dupa care dupa-amiaza se da un tur prin centrul vechi cu motoarele baraind si se merge apoi la locul de cazare (care anul trecut a fost la Kilifarevo - la circa 18km - intr-un hotel de 4 stele cu piscina unde s-a platit pretul bulgaresc pentru hotel de 3 stele, adica circa 30 de Euro pentru 2 persoane cu mic dejun inclus). Totul e foarte apetisant, mai putin vremea nasoala, ca mie mi-au inghetat mainile azi la mirabolanta viteza de 50km/h cu 2 randuri de manusi (din alea de purtat pe sub manusi, plus din alea de iarna cu 3 degete de arata ca o copita de drac)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar aveam chef de plimbare, e aproape tare, dar... vreau sa propun sa se mai deschida si in alt weekend sezonul ca in asta ninge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua sau ninge cand plec de acasa, eu maine in jur de ora 9 sunt la benzinaria petrom de la CITTY MALL ... iar la 9:15 am plecat spre ruse

 

daca se mai baga careva OK daca nu ...asta e bike-037.gif

Editat de p.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...