Sari la conținut

Prima mea iesire cu baietzii :D prin Bihor


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Mario5: foarte frumos! si iti urez sa te distrezi cu prietenii tai mult timp de acum incolo. :D

 

A pus omul niste poze pentru ca era entuziasmat si s-au scris 6 pagini de pareri/critici despre ce echipament trebuie si nu trebuie sa poarte cei care merg pe doua roti (trotineta, bicicleta, scuter, motocicleta). Daca sunt pantalonii lui tataie cu care coseste lucerna (sau ce zicea nu stiu cine) nu e bine, daca sunt D&G iar nu e bine. Dar lasati oamenii sa mearga in trening. Chiar nu inteleg de ce ii fute pe unii grija de izmenele altora. Chiar si de scuteristii cu gel in freza de care tot ziceti. Si daca isi sparge ala teasta, ce? V-a cerut cineva bani de inmormantare?

Fiecare merge pe barba lui si pana la urma doar casca e obligatorie prin lege (si sincer nici nu cred ca e vreo mare amenda daca mergi fara casca). Mai lasati discutiile astea cu dress-code la motociclisti pentru ca litera A in carnet nu este vreun titlu nobiliar. Astea cu echipamentul full-hard-titan-alpinspanac sunt (la unii doar, recunosc) niste basini pe care nu da nimeni 2 bani. Pune cate unul un combinezon pe el si deja viseaza ca e la calificari la sbk, ca deh, dupa echipament se cunoaste bikerul adevarat :D

Bine ca tineti voi teorie despre cum ar trebui sa isi cheltuiasca altcineva banii.

 

P.S. chiar zilele trecute am observat ca pe motor am vedere la glezne. eram un pic suparat pentru ca nu se vedea pe tenisi scris cK(am mai vorbit si in alt topic de tenisii astia).

la cati bani am dat pe ei (probabil cat jumatate din echipamentul de care tot vorbiti voi asa inversunati) era pacat sa nu se vada pe beller cand stau la semafor. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mario5: foarte frumos! si iti urez sa te distrezi cu prietenii tai mult timp de acum incolo. :D

 

A pus omul niste poze pentru ca era entuziasmat si s-au scris 6 pagini de pareri/critici despre ce echipament trebuie si nu trebuie sa poarte cei care merg pe doua roti (trotineta, bicicleta, scuter, motocicleta). Daca sunt pantalonii lui tataie cu care coseste lucerna (sau ce zicea nu stiu cine) nu e bine, daca sunt D&G iar nu e bine. Dar lasati oamenii sa mearga in trening. Chiar nu inteleg de ce ii fute pe unii grija de izmenele altora. Chiar si de scuteristii cu gel in freza de care tot ziceti. Si daca isi sparge ala teasta, ce? V-a cerut cineva bani de inmormantare?

Fiecare merge pe barba lui si pana la urma doar casca e obligatorie prin lege (si sincer nici nu cred ca e vreo mare amenda daca mergi fara casca). Mai lasati discutiile astea cu dress-code la motociclisti pentru ca litera A in carnet nu este vreun titlu nobiliar. Astea cu echipamentul full-hard-titan-alpinspanac sunt (la unii doar, recunosc) niste basini pe care nu da nimeni 2 bani. Pune cate unul un combinezon pe el si deja viseaza ca e la calificari la sbk, ca deh, dupa echipament se cunoaste bikerul adevarat :D

Bine ca tineti voi teorie despre cum ar trebui sa isi cheltuiasca altcineva banii.

 

P.S. chiar zilele trecute am observat ca pe motor am vedere la glezne. eram un pic suparat pentru ca nu se vedea pe tenisi scris cK(am mai vorbit si in alt topic de tenisii astia).

la cati bani am dat pe ei (probabil cat jumatate din echipamentul de care tot vorbiti voi asa inversunati) era pacat sa nu se vada pe beller cand stau la semafor. :crack:

 

ms in sf cineva care si-o dat seama unde vroiam sa ajung :* Ms mult

Ms la fel distractie si tzie

Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...ce sa zic ... am tot citit vreo 2 pagini din contradictiile voastre si ma tot gandeam sa nu apara careva pe ecran dandu-i in cap la altul...Ma rog, ce vreau eu sa zic este asa : Voi cei cu scuterele ,cine a postat anuntul nu l-ati pus in primul rand in sectiunea buna.Deci aici se pun poze de la intalniri moto oficiale(cel putin asa ar fi normal) apoi este sectiunea "Imagini din calatoriile pe 2 roti" , ei daca l-ati fi pus acolo era un pic mai bine .Asta nu o zic ca sa va critic ci va sfatuiesc de acum incolo.In al doilea rand marii motociclisti care s-au nascut pe motoare echipati deci cei care au inceput cu criticile ar trebui sa-si tina gura inchisa.E una sa faci o observatie cuiva si alta e sa iti bati joc de el.Deci si eu sunt motociclist de vreo 2 ani si ceva... dar aia nu inseamna ca daca am echipament de 1000 de euro toti ar trebui sa aiba la fel . La inceput si eu mergeam pe motor cu pantaloni si geaca moto de 100 de euro (impreuna).Aveam o pereche de adidasi normali si manusi de piele undeva la 40 euro si o casca mai de doamne ajuta .Deci eu cu toate ca m-as fi prezentat cu "echipament moto" adecvat asa ar fi fost doar la prima vedere si nu insemna ca alea imi si salvau viata.

Voi ati zis asa: Hai sa-mi bat joc eu de astia cu scutere ca-s niste "copchii" ce se cred mari bikeri. Ei ...ganditi-va pe viitor ce scoateti din gura ca vreau sa zic ca multi dintre ei erau chiar bine echipati pt un scuter.Eu nu cred ca voi v-ati fi luat haine de piele si alte accesorii pt un scuter 50cc.

P.S: Ptr cei cu scuterele aveti grija unde postati anumite chestii ca nu se cade sa le postati poate acolo(asta pe viitor)

Asfalt uscati si grija de voi in jungla asta urbana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Mario5 frate imi place de tn ca ai cat de cat echipament dar nici asa jumate , frate poarta echipamentul... niciunul dintre noi nu purtam echipament ca vrem il purtam de nevoie :| protejeazate in intregime daca o faci nu pe jumatate si nu conteaza ca ai scuter sau motor important e echipamentul crede-ma , asfalt uscat ... peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...