Sari la conținut

EMA 2009


jumbo
 Share

Postări Recomandate

EMA este o organizatie care promoveaza spiritul liber si placerea motociclismului in natura.

Traseele sunt astfel marcate incat sa descoperi paduri, catune, manastiri, campii ale caror locatii de multe ori, nu pot fi descoperite folosind drumurile cunoscute.

Traseele sunt alese pe carari si drumeaguri existente, folosite de oamenii locului.

EMA respecta natura.

EMA. be out of time

www.enisalamotoadventure.ro

Editat de jumbo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv ! foarte frumoasa initiativa ! costuri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca e vorba de Europe Music Awards, ma miram sa mearga cineva pe moto acolo.

Sorry, trebuia sa precizez in titlul topicului ca e vorba de Enisala Moto Adventure

 

bv ! foarte frumoasa initiativa ! costuri ?

Pe site sunt toate detaliile, pentru fiecare din cele trei editii in parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
EMA este o organizatie care promoveaza spiritul liber si placerea motociclismului in natura.

Traseele sunt astfel marcate incat sa descoperi paduri, catune, manastiri, campii ale caror locatii de multe ori, nu pot fi descoperite folosind drumurile cunoscute.

Traseele sunt alese pe carari si drumeaguri existente, folosite de oamenii locului.

EMA respecta natura.

EMA. be out of time

www.enisalamotoadventure.ro

 

 

Traseele astea sunt accesibile cu un supermoto (KTM) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseele astea sunt accesibile cu un supermoto (KTM) ?

La editiile anterioare au fost si participanti cu SM. Traseele sunt soft asa ca un LC4 SM nu cred ca va avea mari probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-ati gandit sa faceti publice hartile/trackurile de la editiile anterioare? Chiar ne-ati facut curiosi de locurile alea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-ati gandit sa faceti publice hartile/trackurile de la editiile anterioare? Chiar ne-ati facut curiosi de locurile alea...

 

Locurile trebuiesc descoperite si respectate!

 

Nu se pot pune hartiile pe net,unde mai e aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locurile trebuiesc descoperite si respectate!

 

Nu se pot pune hartiile pe net,unde mai e aventura

 

Da mane, teoretic ai dreptate... da' problema practica e ca nu prea e timp de "descoperit" de unu' singur toate locurile interesante... ma cam "fac" aia 238.391 kmp pe care ar trebui sa-i bantui ca sa gasesc tot ce e interesant prin RO. Ma gandesc la faptul ca toti ati ajuns prin unele locuri si zone deosebite numai ptr. ca cineva v-a povestit de ele...

 

Mergand pe principiul enuntat de tine, probabil tot ceea ce inseamna know-haw ar trebui tinut undeva sub cheie... si fiecare dintre noi ar trebui sa descoperim incet-incet focul... roata etc samd... ptr. a le respecta mai mult... Da' nu mai continui "teoria exploratorului"...

Editat de A n d y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa nu stie toti ciocoflendarii locurile astea.......EMA nu e pentru oricine , chiar daca are BANI ... parerea mea... :rolleyes:

 

 

EMA nu e pe placul tuturor si ca sa participi trebuie sa ai un anumit spirit, e adevarat. Dar EMA e si un eveniment unde lumea se respecta si nimeni nu vorbeste ireverentios despre o alta persoana, fie ea participanta sau nu.

 

Multi au vrut hartile, pe cele de la prima editie le-am postat eu atunci pe topicul cu EMA.

 

mai bine sa nu stie toti ciocoflendarii locurile astea.......EMA nu e pentru oricine , chiar daca are BANI ... parerea mea... :laugh:

 

 

EMA nu e pe placul tuturor si ca sa participi trebuie sa ai un anumit spirit, e adevarat. Dar EMA e si un eveniment unde lumea se respecta si nimeni nu vorbeste ireverentios despre o alta persoana, fie ea participanta sau nu.

 

@ Andy: Multi au vrut hartile, pe cele de la prima editie le-am postat eu atunci pe topicul cu EMA.

 

/index.php?...&hl=Enisala

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@guy_ana : multzam bre pentru harti. Nu stiam de ele.

Pacat ca nu am cum sa ajung insa pentru sezonul asta banii deja au fost acontati. Nu cred ca mai pot stoarce ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...