Sari la conținut

Chopper 50cm3


Robbie
 Share

Chopper  

50 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Dupa cum spune si titlul ma intereseaza un chopper de 49cm3. Problema ar fi ca am vazut poze multe dar n-am avut oportunitatea de a vedea cu ochii mei o "bestie" dinaceasta.

Alta problema ar fi ca nu prea se gasesc oameni care aduc asa ceva la noi in tara (presupun ca in Romania sunt mai rare).

A vazut careva un chooper dinacesta cu ochii lui? (sau probat, detinut, etc - incat sa fie in masura sa imi zica un v-max si alte detalii sau pareri)?

Exista cineva pe aici care aduce/poate aduce asa ceva in tara si in ce bani?

 

Imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere sau exprimare si pentru sumedenia de intrebari, dar curiozitatea este mare iar ceasul indica 1:30, deci orice este posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuter am votat pentru cele de 49cc! Alea de 110cc cred-ca se pune altfel problema! Oricum sunt tare ciudate si nu stiu cat timp te poti plimba cu ele! Bandesc ca calitatea lasa de dorit!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci... eo zic asa : daca vrei sa te dai in gradina sau pe strada ta sa faci impresie printre copilashi ia-ti un ''mini chopper'' ;o sa mergi la sigur. daca vrei sa inveti cum sa mergi pe motor ,sa mergi mai mult decat pana ''la magazin'' , sa te inveti cu traficu , sa inveti regulile de circulatie etc ia-ti scuter . acum la mine e 13:31 ,deci tot e posibil si la mine. gandeste rational si cum trebe man ce draq ?! ;)

 

 

un pic off : si acum imi aduc aminte ca in carteru meu era un (tembel) de pusti cu un ciopar cum a pus ''satana pe mobra'' in ultima poza ... ah ...si-acu il injur pe pustiu ala ! de invidie :blink: ! ''ca calitatea'' (cum zice IceLord ... kiddin buddy :) ) nu ma interesa !

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci... eo zic asa : daca vrei sa te dai in gradina sau pe strada ta sa faci impresie printre copilashi ia-ti un ''mini chopper'' ;o sa mergi la sigur. daca vrei sa inveti cum sa mergi pe motor ,sa mergi mai mult decat pana ''la magazin'' , sa te inveti cu traficu , sa inveti regulile de circulatie etc ia-ti scuter . acum la mine e 13:31 ,deci tot e posibil si la mine. gandeste rational si cum trebe man ce draq ?! ;)

 

 

un pic off : si acum imi aduc aminte ca in carteru meu era un (tembel) de pusti cu un ciopar cum a pus ''satana pe mobra'' in ultima poza ... ah ...si-acu il injur pe pustiu ala ! de invidie :blink: ! ''ca calitatea'' (cum zice IceLord ... kiddin buddy :) ) nu ma interesa !

 

 

Am mers mai mult decat pana "la magazin" am invatat cum sta treaba cu traficul pentru ca scuter am deja.

Acum aprilia red rose sau clasic arata bine, doar ca inafara de poze, a vazut cineva in realitate?

Eu mi-as dori un mini chopper (dar cand spun mini, nu ma gandesc la chinezariile acelea pentru copii ci la o copie dupa un chopper adevarat doar ca la o marime si o capacitate cilindrica un pic mai mica), care poate transporta 2 persoane la o viteza decenta si care nu are rezervor de 2L(sau cum am mai vazut pe alte site-rui, incat te plimbi 100km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers mai mult decat pana "la magazin" am invatat cum sta treaba cu traficul pentru ca scuter am deja.

Acum aprilia red rose sau clasic arata bine, doar ca inafara de poze, a vazut cineva in realitate?

Eu mi-as dori un mini chopper (dar cand spun mini, nu ma gandesc la chinezariile acelea pentru copii ci la o copie dupa un chopper adevarat doar ca la o marime si o capacitate cilindrica un pic mai mica), care poate transporta 2 persoane la o viteza decenta si care nu are rezervor de 2L(sau cum am mai vazut pe alte site-rui, incat te plimbi 100km)

 

omule,fi realist,chopper de 50cm cubi si sa transporte 2 persoane la o viteza decenta?nu ti se pare ca suna cel putin ciudat?eventual cumparati un cruiser de 250 cm3,dar iti zic sigur ca si ala "o sa iti fie mic" f repede.bafta la cautat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa intelegem ca tu nu ai A sau A1 ? si vrei ceva chopper de 49 cmc , poi lasa ca i bun scuterul ce il ai mai asteapta , si apoi iti iei ceva calumea parerea mea :blink:

Perfect de acord cu tine! :)

Uite ceva pentru tine @Robbie:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...007-167995.html

;)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati sa stati la subiect , eu zic ca i foarte clar si pt @Robbie , ai destule informatii cat sa tragi o concluzie , eu zic ca nu mai are rost sa comentam aiurea (parerea mea)

Editat de Blackrider
s-a dublat postul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tras niste concluzii...dar tot au ramas cateva intrebari:

Chiar nu a avut/incercat nimeni un chopper dinacesta? (eveantual un 49cc in acte dar cu kyt 70-80)?

As vrea mult sa vad unul cu ochii mei, poate asa as putea da crezare la tot ce ati spus voi mai sus, dar in orice caz pare un pic mai mare si spatios decat ce am eu actual (Malaguti F10)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu nu pricepi din ce s-a scris/votat,ca-s niste pirtiitoare alea,man?cine dracu sa-si ia asa ceva?

auzi la el,de 49cc cu kit de 80...da ce-i ala,custom?buahahaha

lasa baiete,date tu cu scooter-ul si cind ai bani si te hotarasti,iti iei direct macar unu de 500cc.

succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut odata ceva ce cauta Robbie......erau cu motoare de 125 in 4 timpi si aratau exact ca niste choppere old school.......cu ambreaj la picior si chestii de astea....coarne inalte si cauciucuri cu linii albe....erau facute in USA....dar nu erau chiar ieftine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc in cunostinta de cauza...Chopper cu motor mai mititel, inregistrat ca scuter...Sau un scuter cu aiura de chopper :blink: Pastreaza la aspect dimensiune de motocicleta...

Am testat o astfel de jucarie acum un an, o Aprilia de 50, asta dupa ce am reparat-o, si am constatat ca micuta "bestie" deja iesea din tiparele scuterelor obisnuite...Din ce imi amintesc, are cutie de viteze in 4 trepte, si fuge la putin peste 100 km/h, deci daca ai permis poti sa mergi fara greturi, dar cu acel curs de legislatie valabil doar pt scutere, e cam riscant ;)

 

Tot din ce-mi amintesc, motorul e de RS parca...daca gresesc, imi cer scuze...

 

Per total, un motoras dragut, o bazaitoare care e construita exact la marimea unei motociclete de acelasi gen(doar ca detine mult plastic pe ea, pt a fi mai usoara, ca pana la urma o propulseaza un barzaune de motor)

 

Si nu e un pocket bike :)

 

Defapt vad ca ti-a recomandat-o si Kama3...

 

PS: iar daca ai permis si iti permiti sa mergi si mai tare, si motorul chiar e de RS, atunci precum se stie, se pot pune alte seturi mai mari...SI asta fara prea multe greutati

 

pai tu nu pricepi din ce s-a scris/votat,ca-s niste pirtiitoare alea,man?cine dracu sa-si ia asa ceva?

auzi la el,de 49cc cu kit de 80...da ce-i ala,custom?buahahaha

lasa baiete,date tu cu scooter-ul si cind ai bani si te hotarasti,iti iei direct macar unu de 500cc.

succes.

Sincer sa fiu, cam ai dreptate....Eu de exemplu daca ar fi, as prefera un scuter normal in locul unui scuter chopper...Are avantajul spatiului ala bun de depozitare de sub sa, si paravanul la genunchi, si pe langa asta, in oras e mult mai usor de manevrat...Asta comparand un chopper scuter si un scuter normal :)

 

Dar e fun Chopperelu ala, e dragut pt amuzament, si merge foarte bine chiar si la drum lung :P

 

@Initiator: daca te gandesti sa faci manevra asta din lipsa de fonduri, mai asteapta, diferenta dintre un d-asta de iti surade tie si o motocicleta SH decenta, nu e mare, sa stii :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robbie , tu nu citesti ? nu vezi mai sus ca am pus poze , eu am avut si mai aduc la comanda , mam si dat pe asa ceva dca am avut , merg 70km/h 4timpi 4 viteze mno nu is chiar asa mici ,uitate mai sus ca am pus poze , daca vrei pot sa iti aduc , uite pun un video sa vezi cum arata cum suna , ok :blink: si sper ca ai inteles chopper 49cc

 

 

49cc

Editat de satana pe mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu nu pricepi din ce s-a scris/votat,ca-s niste pirtiitoare alea,man?cine dracu sa-si ia asa ceva?

auzi la el,de 49cc cu kit de 80...da ce-i ala,custom?buahahaha

lasa baiete,date tu cu scooter-ul si cind ai bani si te hotarasti,iti iei direct macar unu de 500cc.

succes.

 

 

De ce esti, mai, atit de vehement? Sa nu-ti plesneasca v-o vena, p-undeva...

 

Nu toti isi masoara barbatia in ccm, sau hp, asa ca lasa baiatu' sa viseze si sa intrebe. Ce, plm?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba citesc. Si mersi pentru clip-uri.

Suna tentant,dar chiar imi pare rau ca nu gasesc pe undeva sa pot si incerca, sa vad cum sta treaba cu pozitia, cum merge, tot.... ca din clip-uri si poze nu poti fi atat de incantat incat sa dai si bani.

 

Iar diferenta dintre un chopper dinacesta si un motor SH stiu ca nu e mare, dar momentan varsta nu permite ceva mai mare de atat asa ca ma comformez

(iar pt cei care citesc, stiu si eu ca exista A1, dar pentru 1 an de zile nu merita sa dau atatia bani, sa fac scoala, etc- parerea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa gasesti o Gilera Eaglet. Motor de 50, aspect si marime de motocicleta normala, design placut si calitate buna. Odata am mers cu asa ceva, mi-a placut (evident, stiind ca are numai 50 ccm). Google it. Bafta!

 

Una bucata Eaglet, modificata:

post-1539-1237995048_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is legale , le inmatriculezi (daca vrei) la primarie ca pe un scuter , is ca si niste poketbikeuri , crezi ca politzai stau dupa tine ca umbli cu drujba sub tine ? nu au ei treaba , dar parca trebe sa porti casca si la astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is legale , le inmatriculezi (daca vrei) la primarie ca pe un scuter , is ca si niste poketbikeuri , crezi ca politzai stau dupa tine ca umbli cu drujba sub tine ? nu au ei treaba , dar parca trebe sa porti casca si la astea

 

 

Strange shit!

 

La nemti n-ai voie cu pocket bikes pe sosele publice. La rumani sta altfel?

 

Banuiesc ca se inscriu, totusi, ca scutere.

 

 

 

 

 

bine ma si tu amu , trebe sa te bagi repede :scratch::))

 

 

Musca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...