Sari la conținut

Raliul Olteniei (reloaded)


lupu' shui
 Share

Postări Recomandate

Multumesc Dane!

Simbata am facut o tura de verificare pina la Polovragi si pusca bine ce-am scris in road-book, iar traseul a fost asa cum imi doream. Omul care a fost cu mine, nu vrea in ruptul capului sa renunte la cutioaele de bagaj, dar acu' a vazut cam ce trebuie facut...

Am mai primit confirmari de la 4-rotisti. Timpul se scurteaza, asa ca va astept!

post-14141-1240396404_thumb.jpg

post-14141-1240396464_thumb.jpg

post-14141-1240396511_thumb.jpg

post-14141-1240396612_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

Prima sesiune de antrenamente pentru Raliul Olteniei tocmai a luat sfarsit:

 

/index.php?...t&p=1846663

 

W-e urmator coechipierul meu pleaca cateva zile la EnduRoMania.

Speram sa facem figura buna acolo, domnu` C.!

Urmeaza si perechea de crampoane serioase (rare si mici) si "alles gut" !

Craiova, pazea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez ceva important si imi cer scuze. In taxa de participare, intra roadbook, tricou, benzina de realimentare in traseu, nr. concurs. Din cauza lipsei de sponsori n-am cum sa ofer tot ce as fi dorit... Datile viitoare sper sa nu mai fie asa strinsa punga.

 

Pina la urma, citi sinteti? Citi prieteni sint la pus umarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ti-am scris in P.M. de ce ma dau cu C12. In plus erau niste zone cam lungi, unde nu stiam daca s-a uscat bine. Daca era noroi si aveam ceva gen E 09, sau altele, cam dormeam noaptea in padure....

 

 

Daca tot m-am apucat de postat, vreau sa va anunt ca o sa amin raliul asta pina pe 19 iunie, adica la doua saptamini dupa E.M.D. si Raliul Banatului, ca sa poata oamenii sa-si traga sufletul si sa repare eventualele stricaciuni. In plus, cei care se dau in campionat, nu vor mai avea asa pauza mare intre Banat si Transcarpatic.

In week-endul ce tocmai a trecut am fost la Trofeul Dobrogei, unde am testat navigatia cu roadbook-ul prins pe ghidon. A fost ok, dupa cum spusesem intr-un comentariu mai vechi.

Va astept, in continuare, cu vesti bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In week-endul ce tocmai a trecut am fost la Trofeul Dobrogei, unde am testat navigatia cu roadbook-ul prins pe ghidon. A fost ok, dupa cum spusesem intr-un comentariu mai vechi.

 

cum adica "a fost ok"? Ca nu te vad in lista de participanti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica "a fost ok"? Ca nu te vad in lista de participanti

 

Adica am luat un roadbook, l-am prins pe cross-bar si am plecat pe traseu, impreuna cu Jumba (pina cind s-a pierdut de mine). Dupa ce plecasera toti concurentii. IN AFARA CONCURSULUI. Tu te-ai fi inscris in etapa de campionat fara scule corespunzatoare, ca sa-i faci pe arbitri sa te astepte pina poimiine? Am vrut sa verific ca se poate naviga si fara derulator. Adu-ti aminte despre discutia asta, pentru ca ai participat la ea si anul trecut pe topicul de atunci.

Deci, "a fost ok" se refera la faptul ca se poate naviga si fara derulator si am vrut sa stie asta cei care se gindeau ca nu pot veni la Craiova, pentru ca nu au derulatoare. Diferenta este ca vor fi un pic mai lenti decit cei care au derulatoare.

Tot acolo, cu un ATV Kawasaki, a fost un constantean, care avea carnetelul prins cu plasa elastica, pe sa. Omul era la debutanti (sau asa ceva) si a iesit pe locul 2. Mihai Nu Stiu Cum, barbos, imbracat in costum de camuflaj. A avut nr. 99.

Care va sa zica se poate, totul este sa vrei...

 

P.S.: Intrebarea ta cred ca putea fi trimisa cu P.M., ca sa nu incarcam topicul asta cu chestii nelegate de subiectul din titlu. Sper sa nu te superi pentru remarca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e bine ca ai clarificat. Eu nu aveam nevoie de clarificari, pentru ca am vazut la curse oameni care mergeau cu roadbook in brate. Asa ca detaliile au valoare tocmai pentru cei care citeau postul tau anterior.

 

si ca sa nu dezinformam populatia - la dobrogea, nr 99 (Tomescu) a iesit pe 2 la clasa lui (ATV) din 2 (doua) atv-uri participante la acea clasa :wacko: la o distanta de vreo 3 ore fata de Irimescu si Pauliner ( cu quaduri, bilute si derulatoare) si de 2ore si jumatate dupa celalalt ATV.

 

Edit - eu nu scrisesem bilute ci c _ _ ie (bilutele alea diintre picioarele riderului) :moto:

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

S-a incheiat si Raliul Olteniei..

Sau daca tot e vorba de olteni.. fuse si se duse

 

Pe scurt :

 

- traseu superb pe toate trei specialele

- Road-book foarte bine facut (era loc si de perfect dar mai vin editii..)

- echipa de organizare de nota 10 (baietii de la Oltenia Bikers)

- fair play si atmosfera foarte buna atat pe traseu cat si seara la palavre, fara discriminari si ura de clasa (auto/moto) :rolleyes:

- autoritati foarte cooperante. Multumiri speciale politiei Dolj!

- vreme insorita

- fara accidentari serioase in ciuda unor sectiuni destul de dificile ca de ex speciala alpina, pe alocuri cu nuante de enduro

 

Intr-un cuvant un eveniment reusit pentru care organizatorul Cristi(Lupul Sui) & Echipa merita toate felicitarile.

O mentiune speciala pentru perseverenta. Eu personal am avut cateva momente, in ultimele luni , in care am crezut ca ...se mai amana un an. N-a fost asa si-a iesit bine!

 

BRAVO CRISTI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a incheiat si Raliul Olteniei..

Sau daca tot e vorba de olteni.. fuse si se duse

 

Pe scurt :

 

- traseu superb pe toate trei specialele

- Road-book foarte bine facut (era loc si de perfect dar mai vin editii..)

- echipa de organizare de nota 10 (baietii de la Oltenia Bikers)

- fair play si atmosfera foarte buna atat pe traseu cat si seara la palavre, fara discriminari si ura de clasa (auto/moto) :)

- autoritati foarte cooperante. Multumiri speciale politiei Dolj!

- vreme insorita

- fara accidentari serioase in ciuda unor sectiuni destul de dificile ca de ex speciala alpina, pe alocuri cu nuante de enduro

 

Intr-un cuvant un eveniment reusit pentru care organizatorul Cristi(Lupul Sui) & Echipa merita toate felicitarile.

O mentiune speciala pentru perseverenta. Eu personal am avut cateva momente, in ultimele luni , in care am crezut ca ...se mai amana un an. N-a fost asa si-a iesit bine!

 

BRAVO CRISTI !

 

 

"Echipa de organizare" este, de fapt, echipa care a asigurat traseul in cele doua zile de concurs. Cei citiva prieteni de la O.B. [Oltenia Bikers - nu va ginditi aiurea :) ] au facut citeva C.P.-uri, iar in afara lor au mai fost echipele de interventie in traseu, alimentare si foto, care au raspuns fara sa clipeasca si fara pretentii la rugamintea de a face ca zilele acestea doua sa decurga cit mai bine.

Lor le multumesc pentru ajutorul dat inaintea si in timpul concursului, iar voua, celor care v-ati inscris, pentru increderea pe care ati avut-o in mine si in ceea ce v-am pregatit. Nu in ultimul rind, trebuie sa multumesc echipei de filmare, care a alergat pe unde mi-a trasnit mie sa pun traseul, ca sa scoata niste cadre faine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam organizatorul + echipa (organizare + suport)

 

spre satisfactia mea , am putut vedea ca daca pui suflet ca sa realizezi un lucru ai mari sanse sa reusesti ,

Asta s-a intamplat si cu Cristi .... a pus suflet si a reusit , in ciuda tuturor problemelor ...RESPECT !

Participantii, putini (dupa asteptarile mele) , dar inimosi :) ...eu , cu frustrarile de rigoare ca urmare a abandonului de natura tehnica, pot spune ca m-am simtit bine. Avand in vedere ca este primul astfel de eveniment la care particip, m-a mobilizat sa continui : repar drujba si-i dau drumul mai departe ..

Felicitari concurentilor care au reusit sa termine toate cele trei etape atat cei de la moto cat si cei de la auto , multumiri invingatorului (stie el de ce :) ) ...

 

ref la traseu a fost OK ,

 

ref la road-book nu ma pot pronunta avand in vedere erorile mele de trip+navigatie . totusi avand in vedere ca am reusit sa revin pe traseu dupa vreo 4 parasiri cred ca a fost destul de clar si de usor de urmat .. (aici Rotila ma poate contrazice) ....

 

ref la echipa de filmare (cea feminina ) : nu stiu ce camera aveau , dar fetele pareau OK :)

 

Avand in vedere ca acest raliu a fost pt mine o competitie impotriva lui Rotila , trebuie sa ma declar invins , dar nu nemultumit .. ma bucur c-am abandonat , pt ca altfel satisfactia lui ar fi fost mai mare daca ma batea ... totusi avand in vedere busola interna a lui Rotila care are vreo 520 de grade ( gradele in plus vin de la alcoolul consumat de-a lungul timpului ) , existau sanse ca la a treia etapa ( mai tehnica , mai enduro ) desi in avantaj , Rotila sa se rataceasca ( ceea ce s-a si intamplat :) ) si sa-l pot bate ...

 

Acum dupa raliu trebuie sa fiu de acord cu Rotila : vreau si eu clasamentele la CP -uri ....

Multumesc MaBitch (asistentza mea) pt suport si recuperare !

Multumesc tuturor inca o data si lui Dan in mod special ca mi-a ascultat rugamintea !

 

STIMA !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erata:

 

Clubul organizator a fost cel al lui Cristi adica Dracones Rhabon care a facut mare parte din efortul organizatoric si financiar. Dar in zilele de concurs au pus serios umarul si baietii simpatici de la Oltenia Bikers.

 

 

@motorus

 

ultima speciala, cea alpina tocmai pentru c-a fost ceva mai tehnica, a pus probleme doar la pilotajul propriu -zis si aproape deloc la navigatie pentru ca de fapt s-a navigat "in canal" majoritatea timpului. In afara de urcarea la 40 grd pe grohotis, coborarea pe terase si smocuri gen piramida si coborarile un pic mai "in cap" pe curbe stranse, langa prapastie, problema cea mai mare era sa reusesti sa tii un tempo sustinut pe pistele cu stanci si bolovani mari. Acolo se castigau/pierdeau minute bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu doresc pe aceasta cale sa multumesc Organizatorului/ilor.

A fost ceva de vis, nu ma vedeam sa particip la un Raliu, mai ales cu mobra din dotare, dar multumita Coechipierului si echipei organizatorilor am reusit.

A fost o premiera pentru mine si mi-am dovedit ca se poate.

Foarte fain traseul, peisajele, roadbookul bine detaliat si chiar in stilul 'rupe foaia' ne-am putut mentine pe traseu, desigur cu mici erori din cauza noastra.

Asteptam si noi poze , filmari si impresii de la alti participanti!!!! Sper sa puna si 'Dl. Popescu' cit mai repede niste poze acompaniate si de povestiri.

 

Inca o data multumiri LupuShui, Oltenia Bikers, baietii care au stat la CP-uri(mersi pt. berea rece), echipa de filmare.

 

Cu stima

Zoli

TM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe multumiri din partea MC Oltenia Bikers pentru vorbele de bine. Va asteptam si la anu.

Toate cele bune.

Editat de cretescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@motorus

 

ultima speciala, cea alpina tocmai pentru c-a fost ceva mai tehnica, a pus probleme doar la pilotajul propriu -zis si aproape deloc la navigatie pentru ca de fapt s-a navigat "in canal" majoritatea timpului. In afara de urcarea la 40 grd pe grohotis, coborarea pe terase si smocuri gen piramida si coborarile un pic mai "in cap" pe curbe stranse, langa prapastie, problema cea mai mare era sa reusesti sa tii un tempo sustinut pe pistele cu stanci si bolovani mari. Acolo se castigau/pierdeau minute bune...

 

Tipul de teren il banuiam, si mi-e era frica oarecum , eu fiind iepure de camp ... Cunoscand aptitudinile oponentului meu ( Rotila ) , imi dorisem ca strategie sa iau ceva avans in primele etape .... si sa sper la o minune in cea de-a treia.. lucru care s-a si intamplat ( minunea) , numai ca eu nu mai eram acolo....:) ... cat despre avans .....nici atat..

Toate bune si ne auzim maine ..... pana atunci Rotila poate deveni tatic ( de fata) ...va tin la curent ! ..

I-ar putea pune numele DOINA ....sa-i aduca aminte de clasarea la raliu :))))...

 

PS: daca stiam ce camera au fetele de la echipa de filmare ......da' n-am stiut......

Editat de motorus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul de teren il banuiam, si mi-e era frica oarecum , eu fiind iepure de camp ... Cunoscand aptitudinile oponentului meu ( Rotila ) , imi dorisem ca strategie sa iau ceva avans in primele etape .... si sa sper la o minune in cea de-a treia.. lucru care s-a si intamplat ( minunea) , numai ca eu nu mai eram acolo....:) ... cat despre avans .....nici atat..

Toate bune si ne auzim maine ..... pana atunci Rotila poate deveni tatic ( de fata) ...va tin la curent ! ..

I-ar putea pune numele DOINA ....sa-i aduca aminte de clasarea la raliu :))))...

 

PS: daca stiam ce camera au fetele de la echipa de filmare ......da' n-am stiut......

 

Fetele de la TV n-au avut camera... Au stat la cort ! Si din propriile declaratii. le-a fost frig rau !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

In seara aceasta vreau sa fiu sigur ca nu adorm pana nu scriu urmatoarele cuvinte organizatorilor si tuturor celor pe care i-am cunoscut:

 

VA MULTUMESC DIN SUFLET!

 

Nu, Ion Creanga din mine nu a tradat cauza.

Am fost tradat de tehnologie (vrea cineva o placa de baza pentru incalzit la iarna?) dar nu pentru mult timp.

Sunt multe povesti frumoase de spus despre acest raliu si multe fotografii de aratat si celor care vor veni la anul.

Maaaxim (sase cai) maine seara va voi povesti cum a fost (acum inca instalez programele de baza).

 

Rezumand intr-un cuvant ? :

EXCEPTIONAL !!!

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROTILA E TATIC !!! de fata, cei drept ..si n-o va chema Doi-na ..Sa-i traiasca ! ..... ..

 

pe de alta parte am impresia ca e ceva putred la Craiova .... sau oboseala acumulata isi spune cuvantul ...

 

clasamentele la CP-uri sunt secrete ?? nu sunt ?? ma intereseaza macar timpii mei vs Rotila .. macar atat !

 

 

Multumesc si astept ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...