Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@insider: la constitutia ta sa incerci intre 48-50, croiala difera de la firma la firma. 52 e mare, protectiile nu vor sta unde trebuie.

 

Eu am 1.83 / 73kg, 1 sezon si ceva am purtat un Streetfighter (48) simteam o oarece tensiune la protectiile de la coate/umeri cand strangeam bratele, dar per total geaca mi-a fost foarte buna (probata). Apoi am zis sa merg pe aceeasi masura si mi-am luat o alta geaca de la alta firma (48), era mult prea rigida (umeri/coate/spate) si am fost nevoit sa o vand pentru a-mi lua un 50 .

 

Asa ca cel mai bine e sa incerci 48-50 de la firme diferite.

 

da

asta ma dispera, ca difera marimile de la o firma la alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai cistigat nimic si ai furat sansa unui om sa faca un ban cinstit. asa sintem noi, sa moara capra vecinului.

:o

Uai, tu ai replica 1000 :D Iar ai baut suruburile :D

 

post-2973-1262777944_thumb.jpg

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai cistigat nimic si ai furat sansa unui om sa faca un ban cinstit. asa sintem noi, sa moara capra vecinului.

:o

:D

 

asteptam cu nerabdare promotia postului cu nr. 2000 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da' la mine nu scria asa, jur!

Lasa, ca o sa mai primesti suruburi din-alea. Mergi la Ferocris in Pacurari si cere la tejghea, alea 5 suruburi cu tot cu saibe si piulite ar trebui sa fie maxim 1,5 lei.

Maxim am spus! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca o sa mai primesti suruburi din-alea. Mergi la Ferocris in Pacurari si cere la tejghea, alea 5 suruburi cu tot cu saibe si piulite ar trebui sa fie maxim 1,5 lei.

Maxim am spus! :o

au suruburi asa de jmechere? inbus de 10 si decorative mai rar gasesti.

Mesaj completat

sau, mai bine zi-mi daca stii pina la cit e deschis :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva sau a mai facut sctreetfightere? sa imi dea un PM. merci.

 

 

Din cate stiu eu in iasi nu-i nici unu... vezi la sectiunea lor acolo daca vrei idei si sfaturi.

 

Apropo, tu in ce stadiu esti cu a ta? Iese anu' asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi o varianta mai simpla chiar daca nu e 100% streetfighter insa ca si pret mi se pare ok. Renuntat la carene, far bord (le poti vinde daca vrei) si folosit un far de enduro si in loc de semi-ghidoane adaptat un ghidon de Supermoto.

 

176.JPG

 

SuperbikeKit.jpg

 

 

Mesaj completat

resize-dsx_00548.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi o varianta mai simpla chiar daca nu e 100% streetfighter insa ca si pret mi se pare ok. Renuntat la carene, far bord (le poti vinde daca vrei) si folosit un far de enduro si in loc de semi-ghidoane adaptat un ghidon de Supermoto.

 

176.JPG

 

SuperbikeKit.jpg

 

 

Mesaj completat

resize-dsx_00548.jpg

 

Daca ii pune un far mai dichisit de enduro si ii adapteaza prinderi pt un ghidon street nu devine automat streetfighter, pt asta se modifica unghiul coditei, cu tot cu codita, evacuare se face mai scurta, defapt cat mai scurta si mai mica, un bug spoiler si alte cateva detalii pentru a da agresivitate motorului ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi o varianta mai simpla chiar daca nu e 100% streetfighter.

 

 

Daca ii pune un far mai dichisit de enduro si ii adapteaza prinderi pt un ghidon street nu devine automat streetfighter, pt asta se modifica unghiul coditei, cu tot cu codita, evacuare se face mai scurta, defapt cat mai scurta si mai mica, un bug spoiler si alte cateva detalii pentru a da agresivitate motorului ...

 

Stiu si eu care sunt caracteristicile unui streetfighter insa mi se par total nepractice. Ce am spus eu merge daca vrea totusi un streetfighter wannabe on a budget si practic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Asta ar fi cam cea mai simpla transformare

 

resize-dsx_00543.jpg cbr-90rr.JPG

 

48307094.jpg bike1.jpg

 

staffelbomb_56.jpg.jpg picCube_26cad99cf3.jpg

 

071308203243.jpg 071308203301.jpg

 

Daca esti maniac si ai multi bani de investit, poti face si asa ceva, desi mie mi se pare un fel de strutocamila

0707_sbkp_02_z%20honda_cbr900rr%20.jpg

 

Asta, desi nu e 900RR, e destul de bine lucrat si personal imi place ca look :rock:

20070927215502-0-493.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bune poze stefan. o sa le am ca si inspiratie pe unele... clar trebuie vopsit motorul si cadrul. :crack:

Cand te hotarasti asupra unui "proiect" anunta, te pot ajuta sa iti faci alt cadru la codita, alta codita, elemente din fibra, etc

Bineinteles daca vrei ...

Mesaj completat

foarte bune poze stefan. o sa le am ca si inspiratie pe unele... clar trebuie vopsit motorul si cadrul. :rock:

sau poti sa polishezi cadrul si sa lasi motorul asa ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te hotarasti asupra unui "proiect" anunta, te pot ajuta sa iti faci alt cadru la codita, alta codita, elemente din fibra, etc

Bineinteles daca vrei ...

Mesaj completat

 

sau poti sa polishezi cadrul si sa lasi motorul asa ...

 

 

cum ar da un motor absolut negru mat, si toate suruburile sa fie galvanizate? ce parere ai? galeriile cu panza de azbest izolatoare termic si cu o toba auto japanstyle sub motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ar da un motor absolut negru mat, si toate suruburile sa fie galvanizate? ce parere ai? galeriile cu panza de azbest izolatoare termic si cu o toba auto japanstyle sub motor....

depinde, daca motorul are minim 1l de ulei in el si respectivul ulei are sub 30000 km cred ca ar arata cit de cit.

god, iar am facut-o. stiu, hai ca zic singur: las' ca se-nvirte roata.

:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...