Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

eu nu inteleg ce va doare pe voi capu de motoru altuia, fiecare e liber sa faca ce vrea cu el

cine vrea sa aibe grija de el stie din timp ce sa faca cu el

sunt destui forumisti care se dau mari si le lasa aiurea fara ulei sau in zapada si apoi plang ca li s-au....motoru

app e mai grav sa lesi motoru fara ulei decat in zapada :D si motoare de 3xxx -4xxxeuro

orestte, nu inteleg la ce te referi. cine nu schimba uleiul din motor? cunosti pe cineva anume? nu cred ca asa ceva e posibil. nu in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

orestte, nu inteleg la ce te referi. cine nu schimba uleiul din motor? cunosti pe cineva anume? nu cred ca asa ceva e posibil. nu in Romania.

ba in rOMANIA de aia cumperi de la neamt un motor brici si te miri cum din 89 si arata ca nou???? nu se poate e JEMNUIT

JMENUITE sunt astea din RO

e un caz "celebru" in Iasi in care s-a testat fiabilitatea uleiului si a motocicletei Honda de unde a rezultat ca dupa 20000km FARA NICI UN SCHIMB DE ULEI motocicleta a cedat ULEIUL NU :D

ca sa faci o reparatie dupa o astfel de uzura mai bine iti iei alt motor

 

nu dau nume si sa nu mi-o luati in nume de rau dar ca sa nu-ti schimbi uleiul la timp e tortura pt motor

ce e asa greu faci schimbu notezi pe o foita si o lipesti sub sea nr de km la care ai facut schimbu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce va doare pe voi capu de motoru altuia, fiecare e liber sa faca ce vrea cu el

cine vrea sa aibe grija de el stie din timp ce sa faca cu el

sunt destui forumisti care se dau mari si le lasa aiurea fara ulei sau in zapada si apoi plang ca li s-au....motoru

app e mai grav sa lesi motoru fara ulei decat in zapada :D si motoare de 3xxx -4xxxeuro

 

sa ma simt, sa nu ma simt...

 

motorul meu e 'fara ulei' si in zapada. si ma dau si mare. da' nu prea cred ca o sa ma plang ca mi s-a ... motoru'

 

in alta ordine de idei, dai si tu o platforma sa imi duc motorul la nani?

 

pomo: primita cado, luata de pe ebay cred, acu vreo 3 ani. are oreste huse din cate stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma simt, sa nu ma simt...

 

motorul meu e 'fara ulei' si in zapada. si ma dau si mare. da' nu prea cred ca o sa ma plang ca mi s-a ... motoru'

 

in alta ordine de idei, dai si tu o platforma sa imi duc motorul la nani?

dau.... fac un cadou de craciun da numai platforma ca nu o agat acu dupa masina :D

 

referitor la ulei sunt mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dau.... fac un cadou de craciun da numai platforma ca nu o agat acu dupa masina :D

 

referitor la ulei sunt mai multi

 

caut masina cu virgula cui de remorcare, ofer bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta englezeasca a "ia du-te si-adu-mi coclenderul": "go fetch some elbow grease from him" :D

Daca pierzi vremea pe forumuri tehnice, ai sanse sa gasesti raspunsuri semidocte foarte elaborate date incepatorilor care pun intrebari stupide. Ca exemplu, un tip intreaba de ce nu i se mai aprinde semnalul stanga spate si i se raspunde foarte serios ca a ramas fara "blinker fluid" la semnalul respectiv si ca ar trebui sa completeze cat de repede.

 

Eu, de exemplu, asta vara am reglat la motocicleta jocul velvierului, pentru cine nu stie, velvierul fiind o piesa foarte importanta care face legatura intre motor si cutia de viteze la motocicletele cu ambreiaj umed si transmisie finala pe lant.

 

Chucky a intrebat la Dedeman unde au coclendere sau macar volapice si era sa si-o ia pe coaja. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las' ca si pe mine ma trimiteai dupa coclender asta vara cind ne-am intilnit in Praktiker. ce sa-i faci, daca is autodidact si n-am petrecut timp prin ateliere cu jmecheri :laugh:

eu am luat teapa pe-un forum strainez si iaca asa am ajuns sa caut pe Google despre elbow grease... las' ca vad ei ce koklender le pregatesc :D

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las' ca si pe mine ma trimiteai dupa coclender asta vara

Tu te-ai prins rapid, tipul caruia i-am servit-o pentru ca ma f*tea la cap crede si acum ca velvierul exista :D

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iliescu: Toata tara ar protesta, daca as fi inchis pentru

Revolutie

 

Ion Iliescu declara intr-un interviu acordat renumitului jurnalist BBC John Simpson ca acei oameni care sustin ca el ar trebui sa fie condamnat si inchis "nu sint oameni

normali", iar daca cineva ar incerca un astfel de demers, atunci ar provoca un protest general in toata tara. "Cine ar putea sa ma judece pe mine in legatura cu Revolutia romana

? Sa fim seriosi! Tot poporul a simtit ca am facut sacrificii de-a lungul intregii mele vieti si ca in zilele Revolutiei m-am implicat in tot acest proces de transformare a tarii. A exprima dubii cu privire la rolul meu in Revolutie este o chestiune pe care nimeni in Romania nu ar putea sa o ia in serios!", raspunde Iliescu. "Daca cineva ar incerca asa ceva, ar provoca un protest general in intreaga tara", adauga el. Ion Iliescu, care este numit de Simpson "primul presedinte postcomunist" al Romaniei, considera ca zilele in care s-a tras in timpul Revolutiei au fost, de fapt, "o diversiune terorista" indreptata impotriva celor care au organizat prima structura provizorie a noii puteri. Totodata, fostul presedinte roman evidentiaza ca cei care au judecat procesul lui Ceausescu nu ar fi putut lua o alta decizie in afara executiei si ca nu este cazul sa se vorbeasca despre decenta cind un dictator a incercat sa foloseasca forta impotriva unei revolte populare.

sa moriii tuuu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastel.e mamii lui de bosorog. Doamne ce n'as da sa'l vad retras definitiv la Bellu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cind ma gindesc citeodata cita pensionarime-l adora, ma apuca asa o stare de nedescris...

 

Vrei sa devi pensionar sau sa scapi de pensionari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti ma cu omu? V-a furat voua ceva? V-a injurat pe voi? Eu unu discutiile astea chiar nu le inteleg, de unde atata ura si dezgust pentru un om pe care nu-l cunosti.....?

 

Dar na, gradina e mare si sunt gauri in gard, vorba frizerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-i ma, asa se plangeau si de Iasi in pu.la mea si toti ratatii ieseni tot pe Nichita l-au votat.....

 

sunteti ca niste piz.de care va plangeti......va plangeti...........si va plangeti. Va meritati soarta,toti astia care va plangeti de 'politic'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...