Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poti sa faci si on-line si alegi ce ora si ce data vrei din lista. :D cel putin eu asa am facut (pe 14 martie am completat on-line formularul pt data de 21 martie pt intervalulul 11-11-30).asa am vrut eu dar puteam sa aleg si data de 15 dar daca ziua respectiva era plina cu programari posibil sa-mi fi zis sa aleg alta zi.

poti sa treci ce pret vrei acolo :) dar la rar nu iti trebuie.mie mi-a cerut doar cererea de rar(pe care am completat-o in ziua cand am avut programare,iti da portarul acea cerere) si carta de circulazione.Totusi e bine sa ai toate actele la tine pentru orice eventualitate. Succes.

 

http://pro.rarom.ro/programari.asp?main

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru prima inmatriculare trebuie sa faci identificare+itp NUMAI la RAR

trebuie sa ai targa, certificat proprietate si act V-C catre tine, buletin +rabdare

 

daca ai nevoie de transport avem masina+remorca speciala pentru moto

Oreste,am facut programarea on-line si este pe 24/04/13 intre 11:30-12:00

Ma las in baza ta cu transportul atunci, ok?

 

poti sa faci si on-line si alegi ce ora si ce data vrei din lista. :D cel putin eu asa am facut (pe 14 martie am completat on-line formularul pt data de 21 martie pt intervalulul 11-11-30).asa am vrut eu dar puteam sa aleg si data de 15 dar daca ziua respectiva era plina cu programari posibil sa-mi fi zis sa aleg alta zi.

poti sa treci ce pret vrei acolo :) dar la rar nu iti trebuie.mie mi-a cerut doar cererea de rar(pe care am completat-o in ziua cand am avut programare,iti da portarul acea cerere) si carta de circulazione.Totusi e bine sa ai toate actele la tine pentru orice eventualitate. Succes.

 

http://pro.rarom.ro/programari.asp?main

Multumesc, am facut programarea on-line asa cum mi-ai spus tu.

 

nu e mai simplu sa-ti iei nr rosii, faci rar-ul si te si plimbi o luna pana s-o inmatriculezi?

Da este mai simplu, doar a nu am inca permisul, si nu sunt in tara.Varianta cu oreste este cea valida

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oreste,am facut programarea on-line si este pe 24/04/13 intre 11:30-12:00

Ma las in baza ta cu transportul atunci, ok?

ma suni inainte cu 2 zile si rezolvam

aici gasesti datele mele de contact

 

nu e mai simplu sa-ti iei nr rosii, faci rar-ul si te si plimbi o luna pana s-o inmatriculezi?

e mai scump, plus ca tre sa stai la vre-o 2-3 cozi si poate mai dai peste un functionar ciufut care iti strica ziua

asa faci o singura data toate si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vizita/programarea de la RAR unde mai trebuie sa ma mai deplasez cu mobra?

Actele de italia trebuie sa fie traduse(am auzit ca nu)?

Actele originale de italia dupa inmatriculare raman la politie sau la mine?

Editat de 9iuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vizita/programarea de la RAR unde mai trebuie sa ma mai deplasez cu mobra?

Actele de italia trebuie sa fie traduse(am auzit ca nu)?

Actele originale de italia dupa inmatriculare raman la politie sau la mine?

doar la RAR te duci cu mobra

actele de italia raman la politie in dosarul de inmatriculare si vei primi actele de romania pe numele tau sau pe ce nume ai facut dosarul

sa ai la tine buletinu'

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa intrebi si tu la politie la inmatriculari, dar eu am ramas cu traducerea in mapa pe post de amintire ca am avut odata carte de UK la motor...

Asa ca decat sa pierzi banii aia mai bine faci un plin la motor dupa ce il inmatriculezi si ii dai pedala..

 

Nu mai zic ca initial am sunat la Inmatriculari ca a trebuit sa merg la Piatra Neamt sa rezolv situatiunea (inca am domiciliul stabil pe jud Neamt) si ei mi-au zis ca imi tre traducere. Cand am ajuns acolo ofiterul de la birou care mi-a verificat actele a zis "probabil colegii mei au inteles gresit, numai la masini e nevoie de traducere..." :eek: :eek: :eek:

 

Singura idee care mi-a trecut prin minte atunci a fost..."76 ron=X litri benzina pierduti" Viata e frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. vin si eu din braila sambata in iasi cu moto si stau pana duminica. daca va strangeti pe undeva, sa imi lasati si mie un PM cu locatia, poate vin si eu macar sa va strang mana :). vin cu prietena sa viziteze si ea Iasi-ul. va salut, asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute la magazinele cu metalice. adica alea unde gasesti burghie, rulmenti, sarma de cupru pt bobine, curele industriale... nu stiu unde sunt, dar banuiesc ca acum stii unde ai putea gasi. daca nu in piata la cei ce aduc la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cand unii se doresc a fi Pffeifer de Iasi..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

ce-am intrebat eu ......si ce scrieti voi aici. mai ales off-topic incurajat de un moderator...dar na,unde nu-i cap.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...