Sari la conținut

Paramountcycles


robychopper
 Share

Postări Recomandate

http://www.paramountcycles.com

.... De multe ori conceptul de SHOW BIKE este depasit si la americani in sensul ca nu mai exista nici o limita,de multe ori vedem niste creaturi care sunt cu totul de admirat datorita creatiei si spiritului de inovatie

Am avut rabdarea de a sta aproape 2 ore sa urmaresc tot proiectul acestei bestii facute de cei de la paramountcycles si credetima ca a meritat ,este ceva de nedescris,nu am cuvinte sa descriu acest SHOW BIKE

este superb ca si creatie,inovatie si inventie....

 

Cele 235 de poze facute din momentul ce incepusera sa faca cadrul si pina la finalul proiectului,le gasiti in acest link,stiu ca multi nu aveti timp sa studiati tot chiar pt asta am sa va pun citeva poze sa va dati seama despre ce vorbesc aici...

http://www.paramountcycles.com/catalog/gal...win-West?page=1

 

O masinarie superba,parca a venit pe pamint de pe o alta planeta

 

Asta este un mic text ce este adaugat la ulimele trei poze din acest proiect

----

What is left of the crew gather round the motorcycle, unable to leave what they have worked so hard to build. They will not rest until the bike is safely delivered to the World Championship of Custom Bike Building where it will take its rightful place in competition with hundreds of motorcycles by builders from throughout the world. Whatever Vegas may hold, the PCC crew and their incomparable machine are ready.-------

 

respectele mele pt cei ce au creat aceasta bestie in adevaratul sens al cuvintului

 

va salut

L&R roby

post-66-1137189035.jpg

post-66-1137189047.jpg

post-66-1137189087.jpg

post-66-1137189414.jpg

post-66-1137189464.jpg

post-66-1137189507.jpg

post-66-1137189564.jpg

post-66-1137189612.jpg

post-66-1137189654.jpg

post-66-1137189712.jpg

post-66-1137189757.jpg

post-66-1137189804.jpg

post-66-1137189849.jpg

post-66-1137189889.jpg

post-66-1137189947.jpg

post-66-1137189978.jpg

post-66-1137190059.jpg

post-66-1137190136.jpg

post-66-1137190172.jpg

post-66-1137190243.jpg

post-66-1137191147.jpg

post-66-1137191230.jpg

post-66-1137191264.jpg

post-66-1137191311.jpg

post-66-1137191368.jpg

post-66-1137191403.jpg

post-66-1137191462.jpg

post-66-1137191525.jpg

post-66-1137191567.jpg

post-66-1137191619.jpg

post-66-1137191676.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... De multe ori conceptul de SHOW BIKE este depasit si la americani in sensul ca nu mai exista nici o limita,de multe ori vedem niste creaturi care sunt cu totul de admirat datorita creatiei si spiritului de inovatie

Am avut rabdarea de a sta aproape 2 ore sa urmaresc tot proiectul acestei bestii facute de cei de la paramountcycles si credetima ca a meritat ,este ceva de nedescris,nu am cuvinte sa descriu acest SHOW BIKE

este superb ca si creatie,inovatie si inventie....

 

Cele 235 de poze facute din momentul ce incepusera sa faca cadrul si pina la finalul proiectului,le gasiti in acest link,stiu ca multi nu aveti timp sa studiati tot chiar pt asta am sa va pun citeva poze sa va dati seama despre ce vorbesc aici...

http://www.paramountcycles.com/catalog/gal...win-West?page=1

 

O masinarie superba,parca a venit pe pamint de pe o alta planeta

 

Asta este un mic text ce este adaugat la ulimele trei poze din acest proiect

----

What is left of the crew gather round the motorcycle, unable to leave what they have worked so hard to build. They will not rest until the bike is safely delivered to the World Championship of Custom Bike Building where it will take its rightful place in competition with hundreds of motorcycles by builders from throughout the world. Whatever Vegas may hold, the PCC crew and their incomparable machine are ready.-------

 

respectele mele pt cei ce au creat aceasta bestie in adevaratul sens al cuvintului

 

va salut

L&R roby

bai Roby! Unde dreaq le gasesti mai frate !?

E extraordinar ce au facut baietii aia. Singrul impediment care-l vad e ca nu cred ca se poate circula cu motocicleta aia din simplul motiv ca nu vezi nimic in fata de charger.Oricum asa un proiect nu e facut pro street asa ca... ce mai conteaza !!!

Editat de robog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Roby! Unde dreaq le gasesti mai frate !?

E extraordinar ce au facut baietii aia. Singrul impediment care-l vad e ca nu cred ca se poate circula cu motocicleta aia din simplul motiv ca nu vezi nimic in fata de charger.Oricum asa un proiect nu e facut pro street asa ca... ce mai conteaza !!!

 

salut romica,

cum le gasesc??pai o buna parte din timpul meu liber mil dedic sa ma documentez de pe net,dupa cum bine stii--si caut tot ce iasa la ora actuala pe la marii constructori si numai. In usa sunt multi constructori care inca nu au ajuns pe paginile nici unei reviste cunoscute, cu toate ca creaza si ei la fel ca sii marii cunoscuti cei stim in general

 

sunt foarte multi care ii gasesc cu proiecte ce ma lasa fara cuvinte.....

 

sa traiasca cei ce au inventat search enginurile pe net,datorita lor am reusit sa ma informez si sa ma documentez de multi ani de tot ce iasa pe piata americana si europeana si nu numai

 

in curind voi pune citeva noutati de prin usa

 

 

L&R roby

 

 

inca o creatura de la paramountcycles numita Cherry Bomb :ok: :welcome: :moto:

post-66-1137253950.jpg

post-66-1137253981.jpg

post-66-1137253993.jpg

post-66-1137254008.jpg

post-66-1137254020.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba asta arata binisor da primul are un design de tot cacatul , nu stiu ce va place in afara de 360

ati luato razna parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba asta arata binisor da primul are un design de tot cacatul , nu stiu ce va place in afara de 360

ati luato razna parerea mea

mai klaus mie imi plac old school chopperele si boberele pina in maduva oaselor ...

 

Dar am apreciat tot timpul showbikeurile la americani,duse la extrem. Dar tot timpul le admir pt creativitate si desing NO LIMITS.....si nici 360 nu mil place personal....unicul cauciuc ce mia placut de cind a aparut este 230/60/15 stii bine ca numi plac cauciucurile cu profil jos, 230/60/15 este versiunea mea ideala pt un chopper cauciuc bombat,profil inalt

 

OFF TOPIC...ia pune ceva despre cum decurge proiectul tau

 

salut

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu stagnez, deocamdata trebuie sa inchid motoru ca avea chiulasele varza, maine le montez si dau butucul spate la strungar sa-l faca, roata o fac saptamana asta si ma apuc si de cadru. in caz ca n-o sa ma mai terorizeze maseaua.

 

cand mai ai cum sa trimiti ceva in tara ...... as cam vrea si io un cauciuc de 250 avon. sti tu de care, pentru viitorul chopper de care ma apuc dupa ce il termin pe asta.

 

 

hai ca pe la voi se gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu stagnez, deocamdata trebuie sa inchid motoru ca avea chiulasele varza, maine le montez si dau butucul spate la strungar sa-l faca, roata o fac saptamana asta si ma apuc si de cadru. in caz ca n-o sa ma mai terorizeze maseaua.

 

cand mai ai cum sa trimiti ceva in tara ...... as cam vrea si io un cauciuc de 250 avon. sti tu de care, pentru viitorul chopper de care ma apuc dupa ce il termin pe asta.

hai ca pe la voi se gasesc.

off topic---klaus ala de care zici tu este 230/60/15....si cum lam gasit pe ala care lam trimis in tm a fost chiar noroc---mai intreb poate gasesc unul-dar credema in europa le vezi foarte rar pe choppere

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...