Sari la conținut

Rusinica Pentru Honda !


Makalu
 Share

Postări Recomandate

Se zvoneste ca cei de la Honda isi iau teme de proiect de la Yamaha. Nu ma intrebati de unde stiu ca nu o sa aflati :D . Intradevar, modele din 2004 ale celor de la Yamaha si celor de la Honda cam seamana intre ele. Asta s-a putut observa si in anii anteriori dar in mici detalii (cei care cunosc stiu). Treaba asta nu a fost facuta publica si nici nu cred ca va fi. Nu stiu daca asta edevarata chestia asta, dar nici nu m-ar mira daca ar fi.

post-6-1072047342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bulangii honda astia, isi fac proiectele la yamaha, carenele seamana de nu se poate (sint ascutite in fata, clar au copiat! ), ii tot fura pe aia cit pot, da ei cistiga toate campionatele an de an, si yamaha e pe locu 3-4....ghinionu dracu...

 

am auzit si io ca ferrarri cam trage cu ochiu pe la dacia pitesti, nu ma intrebati de unde stiu, ca e secret.

 

 

coxanele, tu nu erai in greva ma ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun o intrebare plina de logica dupa parerea mea:tu de unde dracului sti asta?oricare poate veni cu o afirmatie de genul asta..bhairava are dreptate in privinta celor de la Ferrari se uita astia ai dracu' la Dacia de rup.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum Suzuki "lucreaza" cu Kawasaki, se poate sa existe si o colaborare intre Honda si Yamaha, dar, nu prea cred lucrul acesta. Le consider independente pe fiecare in parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator LeoVFR

Aha, si de unde poti fi sigur ca cei de la Yamaha nu iau "teme" pt. acasa de la Honda? Honda este oficial cel mai mare producator de motociclete din lume...Nu s-ar putea intitula postul "Rusinica pt. Yamaha"? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar chestia e ca nu se copiaza de la distanta, ei chiar discuta proiectele intre ei si am ipresia ca numai dureaza mult si Honda cu Yamaha vor fi una si aceeasi :D)

sa speram ca nu ! mai ramine sa fuzioneze yamaha-honda cu suzuki-kawasaki si o sa avem monopol pe motoarele japoneze, ceea ce ar fi complet de cacao. concurenta este conditia esentiala a calitatii.....monopolul nu poate aduce nimic bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bieti, din pacate pt. voi eu sunt fan Yamaha si ca vreti sau nu de la anu Yamaha ia numaru unu in lume, se va pisa e toti. Baclava, apropo, numai belii ochii in afara si numai zice tu ca Yamaha e pe 3-4, de la anu o sa fie pe 1 si pe circuit si pe strada. Uita-te in Romania si vezi ce motocicleta a castigat campionatu la noi. Dar defapt mai invata si tu cate ceva despre motocicletele astea nervoase si pana una alta du-te la Coltu comunistelor ca acolo e de tine.

V-Twin, e valabil si pt. tine, cand mai cresti un pic, atunci sa vi sa stam de vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. fan yamaha nu esti din pacate pentru noi, ci din pacate pentru tine.

2. baclava sa-i zici lu mamica ta.

3. amenintari cu "la anu" am mai auzit. e ca la circiuma cu "maine servim gratis". asa o sa fie si yamaha "numaru unu". LA ANU SI LA MULTI ANI.

4. la noi nu e campionat, ci un fel de chestie. se alearga pe AEROPORTURI ! prin urmare e complet irelevant.

5. nu esti tu omu care sa-mi spuna unde e de mine.

6. urmareste sa aduci argumente in ceea ce spui, nu sa faci afirmatii gratuite in limbaj de smecheras de cartier cu cosuri pe fata.

 

cam atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afirmatii de smecheras cu cosuri pe fata?! interesant. Parerea mea si nu numai a mea e sa iti vezi de treaba ta si sa numai vi TU cu afirmatii de (cuvant urat) cand nici macar nu sti despre ce e vorba. Daca vrei sa iti faci record de mesaje scrise du-te in alta parte... asta a fost ideea. Intradevar dupa cum a mai zis cineva, nici nu trebuie sa iti dau atentie si nici macar nu stiu dece ma agit. Din pacate temele aste nu sunt pentru tine si de aceea nu esti in masura sa faci nici un comentariu pentru ca esti afon in asa ceva. Atat am avut de zis. Sarbatori Fericite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D00d, am intrebat..nu ma intereseaza nici de Honda si nici de Yamaha absolut deloc(v-twin is a BMW Motorrad fan).

Cat despre Bhairava, e vorba de respectul cuvenit unui alta user(asta daca exista asa ceva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bieti, din pacate pt. voi eu sunt fan Yamaha si ca vreti sau nu de la anu Yamaha ia numaru unu in lume, se va pisa e toti. Baclava, apropo, numai belii ochii in afara si numai zice tu ca Yamaha e pe 3-4, de la anu o sa fie pe 1 si pe circuit si pe strada. Uita-te in Romania si vezi ce motocicleta a castigat campionatu la noi. Dar defapt mai invata si tu cate ceva despre motocicletele astea nervoase si pana una alta du-te la Coltu comunistelor ca acolo e de tine.

V-Twin, e valabil si pt. tine, cand mai cresti un pic, atunci sa vi sa stam de vorba.

eu n-am nimic cu nimeni da treaba cu PISATU chiar nu imi place.

Incercati si voi o muscatura mai de salon .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, nu trebuie sa te superi pe mine, este o simpla vorba, intradevar nu e o vorba la locu ei, dar nici tu nu cred ca nu ai mai auzit chestii dastea, asa ca nu cred ca e o premiera pt. tine si nici nu ai dece sa te superi. La Multi Ani !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am suparat, vorba era ca inca nu ne cunoastem atit de bine.

la multi ani si tie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, nu trebuie sa te superi pe mine, este o simpla vorba, intradevar nu e o vorba la locu ei, dar nici tu nu cred ca nu ai mai auzit chestii dastea, asa ca nu cred ca e o premiera pt. tine si nici nu ai dece sa te superi. La Multi Ani !!!

ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare cel putin... straniu... sa afirmi ca cei de la Honda ,,copiaza" proiectele Yamaha... :lol: :D Nu cred ca au nevoie... :D :P

In privinta la ce spuneti... daca nu ati fii subiectivi 100% , poate nu v-ati hazarda in afirmatii!!!

De exemplu: e ca si cand eu posesor de Suzuki, as afirma ca la anul Suzuki se vor ,,Caca" :lol: pe toti. Din nou... :D :D E ridicol, nu...? ;) :lol:

Motocicletele astea sunt foarte ,,apropiate" din punct de vedere performante , asa ca vorba lui tata Andrei, totul tine de ,,vizitiu"! :D ;)

 

La Multi Ani 2 everybody! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand va zic La Multi Ani pe noul an, iar in al doilea vrea sa va aduc aminte de ceva : cineva a mai zis ca cei de la Kawasaki lucreaza impreuna cu cei de la Suzuki, si este adevarat, dece credeti ca Honda nu ar lucra cu cei de la Yamaha ??? sunt cam multe coincidente pe intre ei pe multe teme ... mai ganditi-va un pic !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce credeti ca Honda nu ar lucra cu cei de la Yamaha ??? sunt cam multe coincidente pe intre ei pe multe teme ... mai ganditi-va un pic !!!!

Daca ar LUCRA ar fi ok, dar tu ai spus ca FURA proiecte de la Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...