Sari la conținut

Ulei peste nivelul maxim.


CoSSmiN
 Share

Postări Recomandate

forteaza pe dracu'. are epurator motorul. auzi tu...

da dar epuratorul este proiectat pentru, sa zicem 3litrii ulei si 3 litrii aer , daca pui in litru de ulei in plus si turezi spre limita rosie de pe turometru, e foarte probabil ca epuratorul sa nu faca fata decat daca e dotat (supradimensionat) cu "sistem antiprost" :unsure: daca nu surplusul refuleaza pe undeva

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator mariion
da dar epuratorul este proiectat pentru, sa zicem 3litrii ulei si 3 litrii aer , daca pui in litru de ulei in plus si turezi spre limita rosie de pe turometru, e foarte probabil ca epuratorul sa nu faca fata decat daca e dotat (supradimensionat) cu "sistem antiprost" :unsure: daca nu surplusul refuleaza pe undeva

Ia si citeste ce am explicat eu si nu-ti mai da cu parerea aiurea!

Nu faci decat sa induci in eroare prin afirmatii gratuite!

In fond, nici tu nu stii ceea ce zici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: Tare asta!

Asadar, daca presiunea prea mare din carter va forta uleiul sa treaca de etansarea segmentilor spre camera de ardere, acest lucru va distruge segmentii :blink:

Da! Excelent! Iar rad cu lacrimi!

Deh, esti mai bun ca RaceTuning! :blink:

Si io la fel mi sa dus si rimelul =)) =)) si ai grija cand se invata sa consume pui si tu mai putin ulei sau chiar deloc si el o sa sa se dezvete ca nu mai are de unde sa consume. SI ma gandeam ca Canadezii astia sunt retarzi fata de alte natii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
O, da. Clar fur curent, "geniu" neinteles al mecanicii forumistice. :blink:

Nu e chiar asa!

Probabil ai vreun scurt pe undeva, dar, nu e grav! Du-te la un electrician priceput, sa-ti verifice instalatia si sigur se va rezolva ieftin si cu putine batai de cap! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Ce-i asa de ciudat? Mecanicul atotstiutor, care nu se uita-n vreun manual, sa nu cumva sa-i cada tresele?

Mai stiu si eu ceva asemanator. Mi-am cumparat un generator de la Brico Store si la bancul de probe nenea` mi-a zis ca nu are ulei deloc in el (ciudat), in fine cumpar si ulei. Inca 70 lei pe un bidonas... si incepe omu sa toarne in generatorul meu pana ii face PLINUL...

Ce faci nene?

- Cum ce fac, ii pun ulei?

Pai asa?

-Asa cum?

-Pai ii faci plinu?

-Domne` daca nu stii nu te baga, uite iti arat aici in carte ca asa scrie.... Si imi arata o carte de la un alt tip de generator cu motor in 2T

Uite cum isi bate joc un taran d-asta de un generator de 1000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...