Sari la conținut

Billy Lane


Klaus
 Share

Postări Recomandate

"Sa-ti transformi motocicleta cum nu a reusit vecinu de peste gard sa o transforme" NU este decat design si nimic mai mult, in asta consta chopperul nu-i asa. Si totusi atentie la caini!!!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-i avantajul la roata aia ?

in afara de faptu ca arata cul :P

singurul avantaj este ca nu mai tre sa stergi spitele :D

si daca faci pana tre sati dai cu capu de pereti pina schimba aia caociucul

dar inventia in sine este de apreciat mai ales ca este pusa pe un chopper

este interesant si arata fain

avantaje .......ramine lumea si se uita la motor ore in sir

miemi place asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
faina si deshteapta inventie....mie-mi place insa sa sterg spitzele....hehehehe

 

 

 

B.

haha si mie imi plac spitele sa fie asa de multe incit de abea sa le pot sterge :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e geiala.. pe un chopper futuristic arate super.. dar mi-mi plac alea clasice... au un aer mai special... simt ca reprezinta ceva nu e doar o motocicleta de expus...

 

Parerea mea. :cheers: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l... simt ca reprezinta ceva nu e doar o motocicleta de expus...

 

Parerea mea. :laugh:  :friends:

deci sa stiti cu totii ca billy lane cu chopperul asta cu roata asta pe spate ...circula aproape zilnic...si va pot asigura ca nu este un chopper,doar de show este perfect functionala si utilizata de proprietarul billy lane:)) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Mai Klaus...ai tu un fix cu cainii...! :cheers: Eu il iau pe-ala mic cu mine...a fost si la intilnirea de la Brasov si la cea de la Constantza anu' trecut!E el mic,e un Westie,da' tot musca!Roata asta chiar imi place,ma gindesc ce privire timpa ar face soferii pe la noi,cind ar vedea-o!Sunt curios de viteza motorului cu asa o roata...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si are si viteza pt ca are schimate pinioanele in cutie si gindestete ca este cu tractiune pe curea si are un motor si cu tractiune pe lant pe accelasi sistem de roata....asa nare nici o problema...Da daca vorbim de motorul scos de fred kodlin acela nu poate atinge cine stie ce viteza pt ca are tractiunea prin frictiune deirect pe cauciuc...

asa ca asta merge fara probleme am vazut o data cÂĄun clip cu billy lane cu motorul asta si era la 100 mile la ora....aparea pe camera aluia care filma

asa ca merge nea billy cu el nul iarta:)) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Mai Klaus...ai tu un fix cu cainii...! :cheers: Eu il iau pe-ala mic cu mine...a fost si la intilnirea de la Brasov si la cea de la Constantza anu' trecut!E el mic,e un Westie,da' tot musca!Roata asta chiar imi place,ma gindesc ce privire timpa ar face soferii pe la noi,cind ar vedea-o!Sunt curios de viteza motorului cu asa o roata...

Ce vreti ma, am eu succes la caini si cocalari, acu cateva zile a incercat o javra prin Pitesti sa ma muste da i-au ramas dintii in pantalonii de piele , m-am luat dupa el asta asa ca sa ma scot si eu la mandrele care radeau. :laugh:

Cred ca daca-mi rupea pantalonii il impaiam si il duceam lu Pendiuc la primarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Totusi ash vrea sa stiu,asa,sa mor impacat,CIT COSTA asa ceva?Daca alea de la OCC ajung si la 150.000 $,ma gindesc ca asta sare...Iar daca tipu' le face in State,nu vreau sa ma gindesc cit ar fi taxele vamale... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza misto e ca un romanas de-al nostru a luat premiul 1 la un salon de inventii din America, cu o roata mult mai tare, care functioneaza pe baza campurilor magnetice.

De fapt roata ere un mare magnet in forma unui inel in interiorul caruia evista un alt inel format dintr-o serie de electromagneti care prin utilizarea altermativa generau propulsia.

Faza misto e ca nu exista frecari deoarece roata era suspendata in camp magnetic, si astfel se puteau atinge viteze apreciabile. Ia ganditi-va la trenurile japoneze de mare viteza, care exact pe principiul asta functioneaza.

Am incercat sa il contactez, sa experimentez inventia pe simsonul meu, dar cand l-am sunat, mi-a raspuns robotul: " momentan abonatul solicitat nu poate fi contactat. S-a mutat cu familia la Pentagon".

Singurele impedimente pentru utilizarea sistemului la motociclete ar fi acela ca motorul nu ar mai actiona roata, deci adio lantz, cardan sau curea, ci un generator de curent care sa alimenteze electromagnetii.

Am uitat sa precizez ca si franarea era tot electromagnetica.

 

P.s. Daca il mai vede cineva vreodata pe tip, injurati-l din partea mea. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza misto e ca un romanas de-al nostru a luat premiul 1 la un salon de inventii din America, cu o roata mult mai tare, care functioneaza pe baza campurilor magnetice.

De fapt roata ere un mare magnet in forma unui inel in interiorul caruia evista un alt inel format dintr-o serie de electromagneti care prin utilizarea altermativa generau propulsia.

Faza misto e ca nu exista frecari deoarece roata era suspendata in camp magnetic, si astfel se puteau atinge viteze apreciabile. Ia ganditi-va la trenurile japoneze de mare viteza, care exact pe principiul asta functioneaza.

Am incercat sa il contactez, sa experimentez inventia pe simsonul meu, dar cand l-am sunat, mi-a raspuns robotul: " momentan abonatul solicitat nu poate fi contactat. S-a mutat cu familia la Pentagon".

Singurele impedimente pentru utilizarea sistemului la motociclete ar fi acela ca motorul nu ar mai actiona roata, deci adio lantz, cardan sau curea, ci un generator de curent care sa alimenteze electromagnetii.

Am uitat sa precizez ca si franarea era tot electromagnetica.

 

P.s. Daca il mai vede cineva vreodata pe tip, injurati-l din partea mea. :friends:

chestiile astea nu ar avea niciodata succes pe choippere , nu va exista asa ceva la bikeri nici acu si nici in viitor,eu unu urasc noile tehnologii pline de electronica, motoarele nu vor fi niciodata asa, stiti voi la ce ma refer cand zic motroare.

Bili a facut ced a facut datorita obsesiei pentru fiare, inm viziunea luii si a bikerilor adevarati jnu existaplastic, electronice, gata sint bet nu mai vorbesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe-un touring poate...Si-asa nu stiu ce gizmo-uri sa mai puna...Da' pe chopper EXCLUS! Vorba lui Klaus:fara plastic! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...