Sari la conținut

Cum inlaturati scartaitul franelor


ingridana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cui ii scartaie franele inseamna ca le pune cam des. Cine e racer adevarat nu prea le foloseste . Se bazeaza mai mult pe frana de motor :> . Si acu o sa imi sara in cap geniile care o sa zica " si la semafor cum franezi ? " . Acolo da , folosesti frana...

are flashneta mea in 2t o compresie de numa' frana de motor nu faci.

ca sa simt ceva trebuie sa o duc peste 6000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehe, mai citeste (asta daca stii) si mai invata mecanica, dupa aia da-ti cu parerea.

Copilu mai treci pe la orele de romana.

 

Daca ai invatat mecanica din legislatia rutiera nu esti mecanic, ai doar niste cunostinte elementare,daca mai ai vreo nelamurire pm, nu strica un topic doar de dragul de a arata cat esti de desptept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilu mai treci pe la orele de romana.

 

Daca ai invatat mecanica din legislatia rutiera nu esti mecanic, ai doar niste cunostinte elementare,daca mai ai vreo nelamurire pm, nu strica un topic doar de dragul de a arata cat esti de desptept

 

 

Auzi ba nea :rolleyes:, tu imi zici mie sa trec pe la orele de romana ?! Pai vezi ca tu nu stii nici sa conjugi verbul "a fi" :laugh:. stii ce, mai bine taci, si cand o sa fi Maestru Mecanic ca taicamiu sau daca o sa ai vreun neam care lucreaza in domeniu asta atunci poti sa deschizi gura. Pana una alta, DND ca nu are rost, nu ma cobor la nivelul tau de "inteligenta" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ba nea :rolleyes:, tu imi zici mie sa trec pe la orele de romana ?! Pai vezi ca tu nu stii nici sa conjugi verbul "a fi" :laugh:. stii ce, mai bine taci, si cand o sa fi Maestru Mecanic ca taicamiu sau daca o sa ai vreun neam care lucreaza in domeniu asta atunci poti sa deschizi gura. Pana una alta, DND ca nu are rost, nu ma cobor la nivelul tau de "inteligenta" !

 

 

frate eu nu vad nicio greseala gramaticala in post-ul lui :\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IA TERMINATI BA IN PWLA MEA .

 

@ Alyn : TU SA COMENTEZI DUPA CE ITI IEI MOTOR SI SA TE CERTI CU LUMEA . PANA ATUNCI INTRA PE UN FORUM DE MECANICA .

@ Sunnyboy : LASA-L IN PACE !

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ba nea :rolleyes:, tu imi zici mie sa trec pe la orele de romana ?! Pai vezi ca tu nu stii nici sa conjugi verbul "a fi" ;). stii ce, mai bine taci, si cand o sa fi Maestru Mecanic ca taicamiu sau daca o sa ai vreun neam care lucreaza in domeniu asta atunci poti sa deschizi gura. Pana una alta, DND ca nu are rost, nu ma cobor la nivelul tau de "inteligenta" !

Nu te lasi pana nu demostrezi cat esti de prost, ma doare pe mine la banana ca taicatu e maestru mecanic. :laugh:

 

 

Am inteles ca stai in pipera, nu se stie cand dai ochii cu mine.

 

le: eu inchei discutia aici mi-am pierdut destul timp cu tine.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca stai in pipera, nu se stie cand dai ochii cu mine.

 

A da ?! , ce bine, i-auzi, hai poate vrei sa-ti fac cunostinta cu unchimiu. :rolleyes:

 

te faci singur

 

 

Bai Leo, ti-am zis de multe ori sa nu te mai bagi aiurea ca sa faci posturi, si tu nici macar nu ai treaba cu chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Alyn, nici o treaba cu tine, dar esti prost rau...

 

Te lauzi ca familia ta? Tactu e mecanic...e o meserie cu care te puteai lauda in al doilea razboi mondial... Unchitu o fi mare camatar, sau mare cioban...la fel, nu e nimic de lauda. Nu ne arati decat ca provi dintr-o familie de tarani care s-a mutat la bucuresti. Pe deasupra nu ai nici motor, asa ca nu stiu ce cauti pe forumul asta... atat timp cat - observ eu- nu pui nici o intrebare referitoare la motoare cu care te-am putea ajuta. Pierzi vremea degeaba aici...mai bine dute si o gulereaza, mai trece timpu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Alyn, nici o treaba cu tine, dar esti prost rau...

 

Te lauzi ca familia ta? Tactu e mecanic...e o meserie cu care te puteai lauda in al doilea razboi mondial... Unchitu o fi mare camatar, sau mare cioban...la fel, nu e nimic de lauda. Nu ne arati decat ca provi dintr-o familie de tarani care s-a mutat la bucuresti. Pe deasupra nu ai nici motor, asa ca nu stiu ce cauti pe forumul asta... atat timp cat - observ eu- nu pui nici o intrebare referitoare la motoare cu care te-am putea ajuta. Pierzi vremea degeaba aici...mai bine dute si o gulereaza, mai trece timpu.

 

Lasa'l ca el este zeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba Alyn, nici o treaba cu tine, dar esti prost rau...

 

Te lauzi ca familia ta? Tactu e mecanic...e o meserie cu care te puteai lauda in al doilea razboi mondial... Unchitu o fi mare camatar, sau mare cioban...la fel, nu e nimic de lauda. Nu ne arati decat ca provi dintr-o familie de tarani care s-a mutat la bucuresti. Pe deasupra nu ai nici motor, asa ca nu stiu ce cauti pe forumul asta... atat timp cat - observ eu- nu pui nici o intrebare referitoare la motoare cu care te-am putea ajuta. Pierzi vremea degeaba aici...mai bine dute si o gulereaza, mai trece timpu.

 

1. Meserie cu care te-ai putea lauda in al doilea razboi mondial ?! Pai vezi fraiere ca taicamiu ia cat tot familionul tau la un loc.

2. Unchiu nu-i mare camatar nu are mare lucru decat 2 lacuri private in Pipera , si poate oricand sa iti traga o casca in dinti sa nu mai mananci o saptamana (da asa este si el este motociclist)

3. Probabil ca taran esti tu, eu stau in Pipera de cand ma stiu (apropo pentru cultura ta generala, Pipera este cartier rezidential)

 

asa ca DND ca sa nu te fac de kko pe aici. :P

 

:huh:

 

matusa c mai zice e bine, sanatoasa?

 

 

zise prostu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Meserie cu care te-ai putea lauda in al doilea razboi mondial ?! Pai vezi fraiere ca taicamiu ia cat tot familionul tau la un loc.

2. Unchiu nu-i mare camatar nu are mare lucru decat 2 lacuri private in Pipera , si poate oricand sa iti traga o casca in dinti sa nu mai mananci o saptamana (da asa este si el este motociclist)

3. Probabil ca taran esti tu, eu stau in Pipera de cand ma stiu (apropo pentru cultura ta generala, Pipera este cartier rezidential)

 

asa ca DND ca sa nu te fac de kko pe aici. :huh:

 

 

 

 

zise prostu...

 

 

Prietene ...fara suparare...dar nustiu daca are vreo treaba cat ia tatal tau..cu motociclismul , plus ca nu cred ca ar trebuii sa vorbesti pe tonul asta cu scuteristii/motociclistii avand in vedere ca tu nu detii nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene ...fara suparare...dar nustiu daca are vreo treaba cat ia tatal tau..cu motociclismul , plus ca nu cred ca ar trebuii sa vorbesti pe tonul asta cu scuteristii/motociclistii avand in vedere ca tu nu detii nimic.

 

Nu detin permisul inca, de motoare nu duc lipsa, and by the way... saptamana viitoare imi voi achizitiona o aprilia RS 125 08 full power :huh: asa ca suntem egali din punctul asta de vedere, si nu e vina mea, eu am dat o posibilitate baiatului care a facut topicul si am vorbit destul de frumos pana am fost calcat pe coada.

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...