Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Referitor la U.E. , noi nu primim nimic fiindca tot ceea ce ar trebui sa ajunga la noi ajunge la presedinte , parlamentari si gurvernatori ... UE a pompat foarte multi bani in tara noastra , dar rezultatul este mai rau decat atunci cand nu eram in UE.

 

Da, sa stii... portia TA de bani de la UE e la basescu in portbagaj la logan... nu din cauza politicii ne merge noo prost, ci din cauza celor care gandesc asa. UE a pompat foarte multi bani in Romania, numa ca dupaia o trebuit sa dea cu vidanja ... -pentru ca NU S-AU FACUT PROIECTE pentru a incasa banii ipotetici.

 

Rezultatele sunt mai grave, pentru ca in vremea pre-uniunii erau POMANA si toata lumea era obisnuita ca "vin bani", acum sunt doar "pusi la dispozitie" si nu se sinchiseste sa ii ia nimeni (inertia e mai puternica decat orice fibrilatie financiara - si asa va fi o perioada buna de acum incolo, chiar si in conditiile crizei actuale, a recesiunilor in lant, si a falimentelor statale)

 

 

ROMANIA TE IUBESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De bine de rau Aradul dispune de doctori relativ buni.Intradevar exista si oi negre.De vina in principal este sistemul.Lipsa fondurilor face treaba unui doctor foarte grea,acesta fiind nevoit sa flosesasca metode invechite,aparatura slaba,medicamente....ce sa mai vorbim,pacientul si-o cumpara.E pacat sa sti ca "ai cu cine dar nu ai cu ce"

Ah era sa uit I love U Romania

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sa stii... portia TA de bani de la UE e la basescu in portbagaj la logan...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De bine de rau Aradul dispune de doctori relativ buni.

PE DRACU,.. cel putin la ortopedie nu sunt,.. si de cei care se zice ca sunt buni se grabesc tot timpul si nu te baga in seama,.. eventual daca-i arati 100 de euro,.. se mai opresc si iti explica ce si cum,... :lol:

Editat de Hondita500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

acum cativa ani,mi-am rupt mana.a fost in ghips,dar nu s-a sudat osul bine...doctorii au spus ca e ok.....dapa aprox un an am dat noroc cu cineva,sa rupt a 2a oara in acelasi loc....ghips iar,doctorii au spus ca e ok....mi-am rupt piciorul,si o vena sectionata....salvare,urgenta...ajung acolo,logic,stau.....aprox1ora...intru,jos la ortopedie in sf,si surpriza,prima data trebuie sa merg sus la chirurgie plastica.ok,urc sus(fara carje,sarind intr-un picior)si......aflu ca nu au ce sa faca,prima data jos,la urgente trebuie....sun dupa lift,ciuciu lift.nu vine.sar iar intr-un picior,mai stau jos ceva timp,si ..........,,pai nu ti-am spus ca sus????,,,urc din nou sus,cu liftul,ma coase in sf,si ma tr iar jos...am pierdut mult sange,ameteam,si i-am rugat sa ma primeasca odata..dar era schimbul de ture....am plecat acasa asa cum eram,nervos,tremurand,intr-un picior.a 2a zii febra mare,ca au uitat sa-mi faca antitetanos....iar spital,iar timp pierdut.....

am un catel,fuge si asta in fata masinii,il loveste,merg la veterinar.imed film,il coase,antitetanos,ghips.....a durat 30min.ma gandesc sa il intreb,sa vada si mana mea...se uita,i-mi face film si la naiba,osul de la mana mea nu e ok.....mi-ar trebuii tija de metal,dar sa ajung la veterinar......nu ma bate gandul...la doctorii nostrii???nici din greseala.ma gandesc,daca se mai rupe ca am 2 solutii,sau veterinar,sau ungaria.....deci scuze daca nu prea dau noroc...

deci cine spune ca functioneaza ceva la noi????sant si exceptii,dar mai rar,din pacate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De bine de rau Aradul dispune de doctori relativ buni.

Tin sa te contrazic : Verisorul meu care acum are aprox 9 luni a stat mai mult de jumatate din viata prin spitale . A fost dus la spital , s-au adunat toti doctorii care erau acolo si au inceput sa tremure , fiecare doctor spunea ceva complet diferit . Intr-un final unchiul meu (tatal copilului) a hotarat ca sa-l duca la Timisoara si a fost transportat acolo cu Smurdul . Acolo a fost diagnosticat cu "coartatie de..."(nu mai tin minte exact) si a fost transportat de acolo la Targu Mures unde a fost operat si internat . Povestea pe scurt

 

si referitor la postul lui ursu : Din pacate traim intr-o tara in care medicii veterinari sunt mai buni decat medicii la care mergem cand ajungem in spital . A fost odata la mine acasa o persoana , a venit cu bunicul meu (cand traia) si ne-a bagat la toti "diagnosticuri" si "tratamente" cu toate ca era rupt de beat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca va explic eu de ce nu merge bine aici, in tara mea (ca voi va deziceti de ea)

Pentru ca toata lumea arata cu degetul spre altcineva, toti striga "nu se face nimic"

Evident, este mult mai usor asa, decat sa pui mana sa faci ceva

Evident e mai usor sa dai spaga profului decat sa inveti

Spaga este singurul mecanism care functioneaza ireprosabil in tara asta, pentru ca noi acceptam treaba asta

Daca vreti sa fie bine, puneti mana si invatati, sa ajungeti oameni mari si sa reparati tara

Dixit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si referitor la postul lui ursu : Din pacate traim intr-o tara in care medicii veterinari sunt mai buni decat medicii la care mergem cand ajungem in spital .

Pe mine un prieten-veterinar-motociclist mo pansat dupa a 2-a operatie... pt ca am zis ca in Judetean nu ma mai duc in veci... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca va explic eu de ce nu merge bine aici, in tara mea (ca voi va deziceti de ea)

Pentru ca toata lumea arata cu degetul spre altcineva, toti striga "nu se face nimic"

Evident, este mult mai usor asa, decat sa pui mana sa faci ceva

Evident e mai usor sa dai spaga profului decat sa inveti

Spaga este singurul mecanism care functioneaza ireprosabil in tara asta, pentru ca noi acceptam treaba asta

Daca vreti sa fie bine, puneti mana si invatati, sa ajungeti oameni mari si sa reparati tara

Dixit

 

 

Aici iti dau dreptate, problema e ca anumite generatii pana la ei vor muri cu banii(spaga) in mana ca degeaba o dai ca tot te omoara ca nu stiu ce sa faca , lipsa de aparatura si lipsa banilor sunt scuze pentru stirile de la ora 17.00.

Sunt si doctori care merita tot respectul...din pacate dupa aceste alegeri din 2009 au decis sa plece...si pe zi ce trece cam majoritatea celor buni pe diferite specialitati fac acelasi lucru. Pierderea este dubla pentru noi, in primul rand pierdem pe cineva care ne poate salva viata daca reusesti sa ajungi pe mana lor si nu in ultimul rand este un cetatean roman cu care statul roman a cheltui foarte multi bani pana in acest moment si el pleaca in strainatate unde altii il preiau gata format fara sa cheltuie nimic pentru el.

Si lasa-ma sa spun ca nu ajunge ca unii sa puna mana pe carte sa invete sa repare tara, este necesar si sa fie lasati si cum aici nu e nimeni lasat...vor pleca dincolo...din pacate asta e! Cum zicea Mircea Bdea intro emisiune ca el nu mai spera la nimic ca sa nu fie dezamagit si ii cam dau dreptate.

Sanatosi sa fim ca doamne fereste sa ne imbolnavim...plus ca rotile tre sa se invarta in curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat vom fi condusi de oameni care si inainte de '89 au fost intr-un fel sau altul "la ciolan", parerea mea e ca nu putem spera la nimic bun... totusi imi pastrez speranta ca generatiile care se formeaza acum, sa nu se "molipseasca" de la predecesori, ci sa invete din greselile lor

buna, rea, ai lov iu Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... totusi imi pastrez speranta ca generatiile care se formeaza acum

daca iti pui speranta in generatia de acum, dau exemplu generatia mea , tara asta se duce de rapa :lol: numa cand ii vad pe la scoala cate aere isi dau ei si cat de importanti se cred, multi dintre ei inca nu stiu sa citeasca bine dar ei sunt importanti. Vorba aia , atata timp cat imi da mama si tata ii bine dupaia dumnezo cu mila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic : Verisorul meu care acum are aprox 9 luni a stat mai mult de jumatate din viata prin spitale . A fost dus la spital , s-au adunat toti doctorii care erau acolo si au inceput sa tremure , fiecare doctor spunea ceva complet diferit . Intr-un final unchiul meu (tatal copilului) a hotarat ca sa-l duca la Timisoara si a fost transportat acolo cu Smurdul . Acolo a fost diagnosticat cu "coartatie de..."(nu mai tin minte exact) si a fost transportat de acolo la Targu Mures unde a fost operat si internat . Povestea pe scurt

 

si referitor la postul lui ursu : Din pacate traim intr-o tara in care medicii veterinari sunt mai buni decat medicii la care mergem cand ajungem in spital . A fost odata la mine acasa o persoana , a venit cu bunicul meu (cand traia) si ne-a bagat la toti "diagnosticuri" si "tratamente" cu toate ca era rupt de beat .

 

 

nu i-ti doresc sa cobori scarile de la judetean de 2 ori,sarind intr-un picior.nu i-ti doresc sa ai mana mea.dar se vede ca nu prea ai fost pe la spital....sorry....cred ca in privinta asta,decat sa faci misto,mai bine taci.scuze pt indemn,dar .....habar nu ai,pana nu treci prin ele.......eu doar am povestit ce am patit...nu fabulez,nu mint.mana e tot timpul la mine,piciorul la fel.cred ca e o dovada vie.dar daca tu stii,te las in pace si i-mi cer scuze in mod oficial.nu contest ca sant si doctori buni,dar din pacate sant putini.majoritatea sant MACELARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti pui speranta in generatia de acum, dau exemplu generatia mea , tara asta se duce de rapa :disappointed: numa cand ii vad pe la scoala cate aere isi dau ei si cat de importanti se cred, multi dintre ei inca nu stiu sa citeasca bine dar ei sunt importanti. Vorba aia , atata timp cat imi da mama si tata ii bine dupaia dumnezo cu mila.

 

Maka... nota 10 + pentru sinceritate

Nu stiu daca ,,m-am laudat'' sau nu pana acuma dar consoarta este profa de fizica, si nu la generala ci de liceu, iar prin natura sistemului care tine in ,,reanimare'' o gramada de fosile in loc sa le scoata la pensie nu are post stabil - lucreaza ca suplinitor.

Acest fapt i-a permis sa cunoasca o multime de licee Aradene cu tot ce (din pacate f. putin)a mai ramas bun bun in ele.

Situatia este DEZASTRUOASA fratilor: viitoarea clasa sociala care ajunge la maturitate peste cativa ani, nu stie sa faca inmultiri simple de clasa 4-5-a de scris nu mai vorbesc-hieroglife arucate cu pixul pe hartie, dezacorduri, propozitii simple redactate print-un adevarat ,,viol'' la adresa gramaticii L. Romane, si ca si cum nu ar fi destul ,,vidul'' peste tot acest mix de lipsuri cine credeti ca troneaza puternic ancorata in pile relatii cunostinte-pentru cei care le au si pentru cei care nu le au in ,,mi-se rupe ''.....=NESIMTIREA !!!

Kato , Korben voi astia mai trecuti prin viata, daca vedeti cata nesimtire se poate aduna la un loc intr-o clasa de elevi de liceu ramaneti interzisi.

Si ca sa fiu si mai concis, doresc sa va semnalizez ca testele (grila - ca altfel copii se incurca rau si nu trebe stresati)care le da sotia la scoala, le trec acasa cu brio doar din ce imi aduc aminte ce am invatat acum circa 20 de ani .

GROAZNIC JALNIC INCREDIBIL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i-ti doresc sa cobori scarile de la judetean de 2 ori,sarind intr-un picior.nu i-ti doresc sa ai mana mea.dar se vede ca nu prea ai fost pe la spital....sorry....cred ca in privinta asta,decat sa faci misto,mai bine taci.scuze pt indemn,dar .....habar nu ai,pana nu treci prin ele.......eu doar am povestit ce am patit...nu fabulez,nu mint.mana e tot timpul la mine,piciorul la fel.cred ca e o dovada vie.dar daca tu stii,te las in pace si i-mi cer scuze in mod oficial.nu contest ca sant si doctori buni,dar din pacate sant putini.majoritatea sant MACELARI

 

Nu-ti face griji , am fost si eu la spital . Eram sa-mi rup piciorul drept intr-o cazatura cu scuterul din cauza unui bou ... sange , carne si nu puteam sa pasesc pe piciorul drept . Am fost acolo si am auzit "macel" la greu in sali si cand am intrat eu pana nu i-a dat mami niste "bani de suc" la asistenta nu prea s-a sinchisit cu mine . Dupa faza aia tot intr-un picior am sarit o luna si daca nu mai puteam luam ce aveam la indemana : bate de baseball , linguri de lemn , scaunele . Doctori sunt si buni , adevarat ... dar un doctor veterinar de obicei nu intra pe bani in meseria asta si invata , spre deosebire de cei care nu poti sa spui decat ca te "carpesc" .

 

Si NU , NU am facut misto de intamplarea ta . Veterinarul acela ne-a dat diagnosticurile si tratamentele corecte , asta am vrut sa spun . Daca l-as fi intalnit cu vre-o saptamana dupa ce mi-as fi rupt piciorul nu as mai fi avut cicatricele pe care le am acum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maka... nota 10 + pentru sinceritate

Nu stiu daca ,,m-am laudat'' sau nu pana acuma dar consoarta este profa de fizica, si nu la generala ci de liceu, iar prin natura sistemului care tine in ,,reanimare'' o gramada de fosile in loc sa le scoata la pensie nu are post stabil - lucreaza ca suplinitor.

Acest fapt i-a permis sa cunoasca o multime de licee Aradene cu tot ce (din pacate f. putin)a mai ramas bun bun in ele.

Situatia este DEZASTRUOASA fratilor: viitoarea clasa sociala care ajunge la maturitate peste cativa ani, nu stie sa faca inmultiri simple de clasa 4-5-a de scris nu mai vorbesc-hieroglife arucate cu pixul pe hartie, dezacorduri, propozitii simple redactate print-un adevarat ,,viol'' la adresa gramaticii L. Romane, si ca si cum nu ar fi destul ,,vidul'' peste tot acest mix de lipsuri cine credeti ca troneaza puternic ancorata in pile relatii cunostinte-pentru cei care le au si pentru cei care nu le au in ,,mi-se rupe ''.....=NESIMTIREA !!!

Kato , Korben voi astia mai trecuti prin viata, daca vedeti cata nesimtire se poate aduna la un loc intr-o clasa de elevi de liceu ramaneti interzisi.

Si ca sa fiu si mai concis, doresc sa va semnalizez ca testele (grila - ca altfel copii se incurca rau si nu trebe stresati)care le da sotia la scoala, le trec acasa cu brio doar din ce imi aduc aminte ce am invatat acum circa 20 de ani .

GROAZNIC JALNIC INCREDIBIL

eu sunt de parere ca sistemu actual de invatamant e invechit si sa va spun de ce, eu am facut prima data profesionala , acolo tre sa te invete meserie numai ca scolile noastre romane nu au materialele necesare pt a face practica. eu sunt de profil electric si electronic , din clasa mea 3-4 stiu meserie printre care ma numar si eu , restul pana la 27 nu stiu nici sa schimbe un amarat de tub de neon , deci ganditi-va ce vor face dupa ce ies de pe bancile scolii, in loc sa ne invete lucruri de baza ce tin de meserie si de cultura generala ne bagama pe gat tot felul de materii cum ar fi chimia sau religia, ma mir cum de nu facem si bilogie si ma intreb la ce mama naibii ne foloseste noua ca electricieni chimia ? sau alte materii de umplutura. Ca sa nu mai adaugam si informatica unde profesoru e mai prost ca elevul ( asta poate sa o confirme si Swartelf ca si la el la scoala e tot un specimen de profesor ).

In loc sa ne invete lucruri elementare de care ne vom lovi in viata , baga in noi tot felu de forumule trigonometrice si cacaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc sa ne invete lucruri de baza ce tin de meserie si de cultura generala ne bagama pe gat tot felul de materii cum ar fi chimia sau religia, ma mir cum de nu facem si bilogie si ma intreb la ce mama naibii ne foloseste noua ca electricieni chimia ? sau alte materii de umplutura. Ca sa nu mai adaugam si informatica unde profesoru e mai prost ca elevul ( asta poate sa o confirme si Swartelf ca si la el la scoala e tot un specimen de profesor ).

In loc sa ne invete lucruri elementare de care ne vom lovi in viata , baga in noi tot felu de forumule trigonometrice si cacaturi.

pretene...aici o dai rau de tot in bara...

-unu la mana te contarzici tu pe tine...loc sa ne invete lucruri de baza ce tin de meserie si de cultura generala ne bagama pe gat tot felul de materii cum ar fi chimia sau religia, ma mir cum de nu facem si bilogie

-doi...tu ca electrician si electronist esti in foarte stransa legatura cu chimia (poate chiar si biologia, anatomia), pe ca iti dau ex orice fir sau cablu e facut din diferite aliaje, e tratat cu diferite substante pt a fi cat mai rezistent, durabil, etc...si tu ar cam trebui sa ai macar habar de toate astea.asta ca sa nu mai iti zic de electronica...in care chimia e la ea acasa(rezistente, condensatoare,tranzistoare, izolatori,antioxidanti etc...etc...) toate is facute pe baza chimiei

-sa stii ca nimic din ceea ce inveti nu e de umplutura, doar ca nun te intereseaza poate pe tine personal...si ca loc unde sa depozitezi informatiile ai berechet(cica oamenii folosesc doare vreo 5-6% din creier...asa ca spatiu estem :lol: )

-faza cu profesorul mai "prost ca elevul"...nu va convine faceti o petitie si de depuneti-o directorului, la inspectorat...faceti ceva...pune-ti lucrurile in miscare cand ceva nu va convine(cand eram student am facut-o de 2 ori...si atitudinea fata de anul nostru s-a schimbat radical)

-cu formulele...dc ai stii cat caut eu acuma prin carti/net dupa anumite formule, legi sa mi le reamintesc cand ma lovesc de ele...

 

nu o lua ca atac la persoana...e doar o constatatare :disappointed:

mai pot sa zic multe da asa m-am plictisit...

hai bikes on ice...hai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretene...aici o dai rau de tot in bara...

-unu la mana te contarzici tu pe tine...loc sa ne invete lucruri de baza ce tin de meserie si de cultura generala ne bagama pe gat tot felul de materii cum ar fi chimia sau religia, ma mir cum de nu facem si bilogie

-doi...tu ca electrician si electronist esti in foarte stransa legatura cu chimia (poate chiar si biologia, anatomia), pe ca iti dau ex orice fir sau cablu e facut din diferite aliaje, e tratat cu diferite substante pt a fi cat mai rezistent, durabil, etc...si tu ar cam trebui sa ai macar habar de toate astea.asta ca sa nu mai iti zic de electronica...in care chimia e la ea acasa(rezistente, condensatoare,tranzistoare, izolatori,antioxidanti etc...etc...) toate is facute pe baza chimiei

-sa stii ca nimic din ceea ce inveti nu e de umplutura, doar ca nun te intereseaza poate pe tine personal...si ca loc unde sa depozitezi informatiile ai berechet(cica oamenii folosesc doare vreo 5-6% din creier...asa ca spatiu estem :lol: )

-faza cu profesorul mai "prost ca elevul"...nu va convine faceti o petitie si de depuneti-o directorului, la inspectorat...faceti ceva...pune-ti lucrurile in miscare cand ceva nu va convine(cand eram student am facut-o de 2 ori...si atitudinea fata de anul nostru s-a schimbat radical)

-cu formulele...dc ai stii cat caut eu acuma prin carti/net dupa anumite formule, legi sa mi le reamintesc cand ma lovesc de ele...

 

nu o lua ca atac la persoana...e doar o constatatare :lol:

mai pot sa zic multe da asa m-am plictisit...

hai bikes on ice...hai

vad ca tu ai inteles gresit, in ce legatura stransa suntem noi cu chimia? ce ma intereseaza pe mine ca firu ala de cupru e facut din X54t54760gyi657h9832 forumuele, lu peste pe care oricum nu le ti minte + ca noi facem chimie organica care e cu totul opus meseriei mele da infine :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretene...aici o dai rau de tot in bara...

-unu la mana te contarzici tu pe tine...loc sa ne invete lucruri de baza ce tin de meserie si de cultura generala ne bagama pe gat tot felul de materii cum ar fi chimia sau religia, ma mir cum de nu facem si bilogie

-doi...tu ca electrician si electronist esti in foarte stransa legatura cu chimia (poate chiar si biologia, anatomia), pe ca iti dau ex orice fir sau cablu e facut din diferite aliaje, e tratat cu diferite substante pt a fi cat mai rezistent, durabil, etc...si tu ar cam trebui sa ai macar habar de toate astea.asta ca sa nu mai iti zic de electronica...in care chimia e la ea acasa(rezistente, condensatoare,tranzistoare, izolatori,antioxidanti etc...etc...) toate is facute pe baza chimiei

-sa stii ca nimic din ceea ce inveti nu e de umplutura, doar ca nun te intereseaza poate pe tine personal...si ca loc unde sa depozitezi informatiile ai berechet(cica oamenii folosesc doare vreo 5-6% din creier...asa ca spatiu estem :lol: )

-faza cu profesorul mai "prost ca elevul"...nu va convine faceti o petitie si de depuneti-o directorului, la inspectorat...faceti ceva...pune-ti lucrurile in miscare cand ceva nu va convine(cand eram student am facut-o de 2 ori...si atitudinea fata de anul nostru s-a schimbat radical)

-cu formulele...dc ai stii cat caut eu acuma prin carti/net dupa anumite formule, legi sa mi le reamintesc cand ma lovesc de ele...

 

nu o lua ca atac la persoana...e doar o constatatare :disappointed:

mai pot sa zic multe da asa m-am plictisit...

hai bikes on ice...hai

da bah...nu fizica sta la baza chestiilor care le-ai insirat tu mai sus? rezistente,condensatoare...etc... intreb si io...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma intereseaza pe mine ca firu ala de cupru e facut din X54t54760gyi657h9832 forumuele, lu peste pe care oricum nu le ti minte + ca noi facem chimie organica care e cu totul opus meseriei mele da infine

Alex,

Nu exista specializare fara o pregatire minimala de cultura generala

Si stai linistit, nivelul de predare/pregatire a materiilor complementare pentru liceu (ma refer la materiile care NU sunt de specialitate) este tot minimal

Ca de altfel si pregatirea profesionala, tot minimala

Indiferent pentru ce meserie te pregatesti, in liceu sau in scoala profesionala se face doar pregatirea de baza

Vei deveni un adevarat meserias abia dupa ani buni de munca alaturi de meseriasi adevarati

Si vei vedea pe parcursul acestor ani ca pregatirea de cultura generala este foate importanta

Mesaj completat

da bah...nu fizica sta la baza chestiilor care le-ai insirat tu mai sus? rezistente,condensatoare...etc... intreb si io...:disappointed:

Chimie si fizica, amandoua

Chiar daca se invata separat, le sunt foarte strans legate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bah...nu fizica sta la baza chestiilor care le-ai insirat tu mai sus? rezistente,condensatoare...etc... intreb si io...:lol:

partial ai dreptate...da fizica asta cum zici tu se intampla in anumite materiale si din cauza anumitor materiale...create prin procedee chimice.gugalizeaza un pic si o sa te dumiresti...

post-22150-1264958673_thumb.jpg

 

ps: ma bucur ca macar cineva a intles ceva din ceea ce am vrut sa punctez, nicule :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chimie ?

 

adica concentratia de antigel din radiator are legatura cu chimia?

benzina buna sau proasta tot cu chimia se leaga ?

gumele de vara sau de iarna tot de ceva chimic se leaga ?

vaselina de rulmenti e tot chimie ?

wtf?

 

creanga sau eminescu ?

virgula sau nimic ?

litera mare? ce rost are?

wtf?

 

scripeti?

plan inclinat?

lentile ?

curent sau putere?

wtf?

 

vezica sau rinichi ? ca pietre fac toate...

oase si muschi? are toata lumea...

wtf?

 

 

 

si uite cum eliminam de rapid o multime de obstacole, in goana noastra nebuna ...DUPA CE ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi de pe acest forum nu stiu nici macar cat fac 2+2:2= ? maradeanu nu a stiut :lol:

ma , tu chiar nu intelegi ca nu mi-am dat deloc interes pentru tampenia aia ? :disappointed:

Daca ar fi fost macar in timpul scolii , dar atunci m-am "izolat" complet de scoala :lol:

Sunt sigur ca multi altii care nu s-ar fi concentrat la aia ti-ar fi dat acelasi raspuns ... in fine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...