Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

helou

 

azi a avut loc intalnirea cu reprezentanta Let's do it din Arad. Cei care doresc sa fie voluntari in acest program vor putea afla mai multe de la conferinta de presa. data si locul exacte vi le voi scrie maine aici. pana sambata cei care au idei de locuri cu gunoaie sunt bineveniti cu propuneri la balaj_mariaiulia@yahoo.com. in weekendul urmator va avea loc cartarea cu gps a locurilor care vor fi curatate in 25 septembrie.

 

multumesc

 

.....Noroc in forumul moto, ca discutii pe tema asta au mai fost dealtfel si daca nu a iesit mai nimic trebuie insistat pana la exasperare. Propun chiar creearea unui forum nou de interes national - ,,motociclisti gunoieri'' unde sa punem accent pe legatura motociclist natura si gunoi.

P.S. Astept nerabdator detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alin-am postat pentru ca erau oameni interesati care m-au intrebat despre asta.

conferinta de presa va avea loc sambata la 10 la primarie sau la joys. o sa va spun locatia exacta vineri. cine doreste sa fie voluntar in aceasta actiune este binevenit. cine nu sa dea ignore la acest mesaj. putem trai foarte bine ca si pana acum...de ce sa evoluam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de ce sa evoluam?

 

Pai chiar asa : Daca era un topic special creeat pe tema asta. de ce sa nu umplem forumul peste tot cu aceeasi tematica ?

Daca este forum moto de ce sa nu ne rezumam la moto cand putem face din asta o ,,rampa de voluntariat'' pt. actiuni care de care mai gratuite ca deh', motociclistii sunt ,,baieti buni si se implica ''?

Nu am avut placerea personal, dar totusi de curiozitate : In ce calitate ne soliciti colaborarea ? De membru al unui ONG? De motociclist ( ca din profil nu rezulta asta) ?

Pentru restul membrilor : Imi cer scuze, dar pur si simplu m-am saturat de fraiereli de-astea ieftine.

 

O zi minunata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o vorba : io vin sa strangem gunoaie, voi veniti sa rasturnam guvernu ? :lol:

afirmativ... pregatim trupele... "THE MISSION" = rasturnarea guvernului! :cheers: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti daca la reprezentanta Opel din Ar Nou se fac teste la masinile Opel. Ma refer la partea de calculatoare de pe masina. Opel Corsa an 2008. Daca acolo nu se face indrumati-ma undeva. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce fel de teste te referi ?

Cat merge intr`adoua :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti daca la reprezentanta Opel din Ar Nou se fac teste la masinile Opel. Ma refer la partea de calculatoare de pe masina. Opel Corsa an 2008. Daca acolo nu se face indrumati-ma undeva. Mersi!

 

acu' vreo 2-3 ani am avut un opel vectra b2 si am fost cu el la diagnoza la baieti; a fost vreo 50 de lei atunci...

 

apropo de diagnoza, daca aveti Alfa/Fiat/Lancia si aveti probleme, va pot face eu diagnoza, "eftin domna, eftin"

Editat de branconier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti daca la reprezentanta Opel din Ar Nou se fac teste la masinile Opel. Ma refer la partea de calculatoare de pe masina. Opel Corsa an 2008. Daca acolo nu se face indrumati-ma undeva. Mersi!

incearca la Piramys in micalaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti daca la reprezentanta Opel din Ar Nou se fac teste la masinile Opel. Ma refer la partea de calculatoare de pe masina. Opel Corsa an 2008. Daca acolo nu se face indrumati-ma undeva. Mersi!

De facut fac sigur, dar preturile nush,.. daca imi spui exact ce vrei pot sa sun un prieten de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stiti daca la reprezentanta Opel din Ar Nou se fac teste la masinile Opel. Ma refer la partea de calculatoare de pe masina. Opel Corsa an 2008. Daca acolo nu se face indrumati-ma undeva. Mersi!

Kato, i-am luat la maicamea un Opel Corsa in 2009...ii exact ca si cel "al tau",numa culoarea difera... Se face orice test,la reprezentanta, contracost bineinteles,dar personal iti spun, mai bine cauta alt loc... ii foarte foarte scump... am platit pentru un schimb de ulei + filtre de ulei si polen 900RON ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impozitele pentru motociclete si masini cu o capacitate cilindrica de pana la 1.600 cmc cresc de la 7 la 8 lei/200 cmc sau fractiune din aceasta, cele pentru autoturismele cu o capacitate intre 1.601 - 2000 cmc - de la 15 la 18 lei/200 cmc, iar pentru cele de 2001-2600 cmc - de la 30 la 72 de lei.

Potrivit OUG de modificare a Codului Fiscal, publicate ieri seara in Monitorul Oficial, impozitele pentru masinile cu o capacitate cilindrica intre 2601-3000 de cmc cresc de la 60 la 144 de lei/200 cmc, iar pentru cele care au peste 3001 cmc - de la 120 la 290 de lei/200 cmc.

Pentru autocare, autobuze si microbuze impozitul creste de la 20 la 24 de lei pentru fiecare 200 cmc, pentru alte vehicule cu masa totala maxima autorizata de pana la 12 tone inclusiv - de la 25 la 30 de lei/200 cmc.

 

Ar trebui instituita o greva fiscala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui instituita o greva fiscala!

Mai degraba sa se federalizeze tara, ca sa nu mai intretinem noi judetele in care nu se produce nimic (pentru ca se lucreaza la negru 80%, nu pentru ca ar fi lumea saraca)

Exact in judetele unde guvernul pompeaza cele mai mari sume de bani ca ajutoare sau subventii, acolo sunt cele mai impunatoare vile/castele

Stiu ei secuii ce stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

helou

 

Cei care doresc sa fie voluntari in acest program...

adica sa strangem noi gunoiu lasat in spate de toti cocalarii si manelistii pe la padure... ;) da firmele de salubritate ce pazesc? si in anii trecuti de 1 mai nu am vazut un sac sau container in zonele de agrement si se mai mira de ce toata lumea lasa gunoiul de isbeliste ;)

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,... uitati, un prieten de al meu si-a deschis spalatorie si vulcanizare MOTO-auto, eu spun ca preturile sunt bune, el se pricepe, e serios si amabil, doar ii motociclist ;)

E vorba de Sandu cu ningealaul de la Port Artur, unii il stiti sigur.

Cafa din partea casei... ;)

post-51255-1277976168_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu neapareat, idiotii facand asta nu realizeaza ca tot acolo ajung pentru ca evaziunea fiscala va fi in floare, ne intoarcem in anii 90 cand totul era " la negru "

 

 

Da, dar atunci toata lumea o ducea bine pana prin 93-94, mai putin statu care avea mai putin functionari publici, deci le ajungeau banii, mai ales ca au avut uzine de vanzare. Asa ca fapt divers taxele erau atunci 3% pentru stat din cifra ta de afaceri restul....reinvestitii la greu. Dobanda la banca in 90 era de 3% dar luai credit mult mai greu nu ca acu pe buletin...! Si nu se muncea atunci la negru mai mult ca acum.

In concluzie abia astept sa ajungem ca in 90 sa incepem businessuri! Deschide acu o firma ca platesti pe an aprox 2500-3000 euro ca existi la registru comertului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...