Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pasaj dintr-un articol de azi de pe aradon.ro

 

"Fără motoare turate

 

Locuitorii din centrul oraÂşului, care deseori ne-au semnalat la redacție problema concursurilor nocturne de maÂşini de pe Bulevardul Revoluției, pot răsufla uÂşurați. Rugămințile lor au fost ascultate, Âşi au făcut, cel puțin pe hârtie, obiectul proiectului de hotărâre. „Constituie contravenție Âşi se sancționează contravențional următoarele fapte: folosirea autovehiculelor cu turarea motoarelor acestora Âşi efectuarea de manevre prin derapaje, întoarceri bruÂşte pe loc, accelerări Âşi frânări bruÂşte, executate pe domeniul public intravilan al municipiului Arad, efectuate în scop de divertisment fără avizul Comisiei de Ordine Publică Âşi/sau al Comisiei de Circulație din cadrul Primăriei Municipiului Arad”. Contravențiile se sancționează cu amendă contravențională cuprinsă între 800 lei la 2.500 lei pentru persoanele fizice Âşi de la 1.500 lei la 2.000 lei pentru persoanele juridice."

 

"disciplina de fier in municipiu"

 

sunt tare curios cine va constata aceste contraventii, ceabilitati speciale va trebui sa aibe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt tare curios cine va constata aceste contraventii, ceabilitati speciale va trebui sa aibe...

In tarile civilizate au gasit o solutie, o vor gasi si "ai nostri"

Adevarul e ca se cam sare calul: eu aud din Gradiste motoarele turate in oras

Oricat as fi de pasionat de motociclism/motociclete, poate ca am nevoie de odihna noaptea

Exista precedentul cu terasele de pe strand: pana la urma bunul simt a invins, sper sa invinga si de aceasta data, pentru ca nesimtitii astia cu tobe galagioase nu fac altceva decat sa arunce la gunoi rezultatele eforturilor noastre de a ne face o imagine pozitiva (gen "motociclistii exista in trafic" sau Motothursday)

Din cauza lor vom ramane vesnic "niste derbedei"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pasaj dintr-un articol de azi de pe aradon.ro

 

"Fără motoare turate

 

Locuitorii din centrul oraÂşului, care deseori ne-au semnalat la redacție problema concursurilor nocturne de maÂşini de pe Bulevardul Revoluției, pot răsufla uÂşurați. Rugămințile lor au fost ascultate, Âşi au făcut, cel puțin pe hârtie, obiectul proiectului de hotărâre. „Constituie contravenție Âşi se sancționează contravențional următoarele fapte: folosirea autovehiculelor cu turarea motoarelor acestora Âşi efectuarea de manevre prin derapaje, întoarceri bruÂşte pe loc, accelerări Âşi frânări bruÂşte, executate pe domeniul public intravilan al municipiului Arad, efectuate în scop de divertisment fără avizul Comisiei de Ordine Publică Âşi/sau al Comisiei de Circulație din cadrul Primăriei Municipiului Arad”. Contravențiile se sancționează cu amendă contravențională cuprinsă între 800 lei la 2.500 lei pentru persoanele fizice Âşi de la 1.500 lei la 2.000 lei pentru persoanele juridice."

 

"disciplina de fier in municipiu"

 

sunt tare curios cine va constata aceste contraventii, ceabilitati speciale va trebui sa aibe...

 

-_- ;) :D :lol: ...

 

mai departe zic dupa ce trece de faza de PROIECT/PROPUNERE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pasaj dintr-un articol de azi de pe aradon.ro

 

"Fără motoare turate

"Locuitorii din centrul oraÂşului, care deseori ne-au semnalat la redacție problema concursurilor nocturne de maÂşini de pe Bulevardul Revoluției ..."

 

"folosirea autovehiculelor cu turarea motoarelor acestora Âşi efectuarea de manevre prin derapaje, întoarceri bruÂşte pe loc, accelerări Âşi frânări bruÂşte, executate pe domeniul public intravilan al municipiului Arad ..."

 

 

AutoVehicule nu motociclete :D :lol: -_- ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Locuitorii din centrul oraÂşului, care deseori ne-au semnalat la redacție problema concursurilor nocturne de maÂşini de pe Bulevardul Revoluției ..."

 

"folosirea autovehiculelor cu turarea motoarelor acestora Âşi efectuarea de manevre prin derapaje, întoarceri bruÂşte pe loc, accelerări Âşi frânări bruÂşte, executate pe domeniul public intravilan al municipiului Arad ..."

 

 

AutoVehicule nu motociclete :blbl: :) :P B)

pai da,ca motocicleta ii carutza...nu-i tot autovehicul? eu asa am invatat in scoala,ca autovehiculul este vehiculul motorizat,adica si motocicleta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da,ca motocicleta ii carutza...nu-i tot autovehicul? eu asa am invatat in scoala,ca autovehiculul este vehiculul motorizat,adica si motocicleta :ok:

 

m-am referit la prima parte cu ""Locuitorii din centrul oraÂşului, care deseori ne-au semnalat la redacție problema concursurilor nocturne de maÂşini de pe Bulevardul Revoluției ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da,ca motocicleta ii carutza...nu-i tot autovehicul? eu asa am invatat in scoala,ca autovehiculul este vehiculul motorizat,adica si motocicleta :blbl:

 

care cum ...unele autobuz, unele capra, unele cocie, si mai is si cateva cotetze :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepând cu 12 iunie 2010, cetățenii români pot intra în Republica Serbia în baza cărții de identitate valabile.

Cetățenii români nu au nevoie de viză pentru a călători in Republica Serbia pentru perioade de Âşedere de maximum 90 zile.

Atenție! Persoanele care depăÂşesc această perioadă riscă pedeapsa cu închisoarea între 5 Âşi 15 zile.

sursa :MAE

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepând cu 12 iunie 2010, cetățenii români pot intra în Republica Serbia în baza cărții de identitate valabile.

Cetățenii români nu au nevoie de viză pentru a călători in Republica Serbia pentru perioade de Âşedere de maximum 90 zile.

Atenție! Persoanele care depăÂşesc această perioadă riscă pedeapsa cu închisoarea între 5 Âşi 15 zile.

sursa :MAE

 

aci sau acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul dintre "Cartierul verde" si Zimand Cuz(asfaltul "nou") se "sapa" pana la vechiul asfalt si in capat spre "Cartierul verde" sunt numai dungi in sosea . AVETI GRIJA!!!

... eu era sa mi-o iau ieri seara ca era semaforul verde si i-am dat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa pe la 8.45,si la 9 sunt la cicir,ii dau gas :10:

 

9.05 era cand te-am claxonat dupa semafor in gradiste.. :D

Drumul dintre "Cartierul verde" si Zimand Cuz(asfaltul "nou") se "sapa" pana la vechiul asfalt si in capat spre "Cartierul verde" sunt numai dungi in sosea . AVETI GRIJA!!!

... eu era sa mi-o iau ieri seara ca era semaforul verde si i-am dat :D

 

BATMAN,... mai incet... astia lucreaza de o saptamana deja...

Cei care au enduro... recomand cu drag portiunea de drum EUROPEAN de care vb Maradeanu... :)

 

... apropos, am vazut la Antena 3 ca drumul Arad-Oradea ii pe locul 4 in tara,... deci nu-i cel mai nashpa... ii un drum NATIONAL, nu mai stiu unde in tara,... NEASFALTAT.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au enduro... recomand cu drag portiunea de drum EUROPEAN de care vb Maradeanu... :cheers:

doar daca va umflati cauciucurile cu o presiune adecvata ca va trag dungile alea de nu-i adevarat ... pt cei cu enduro eu recomand sa o ia pe camp (e un drum paralel cu soseaua... pe acolo mergeam cu Toreo cand era lunga coloana) fiindca parca si pe acolo e mai bine decat pe sosea

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar daca va umflati cauciucurile cu o presiune adecvata ca va trag dungile alea de nu-i adevarat ... pt cei cu enduro eu recomand sa o ia pe camp (e un drum paralel cu soseaua... pe acolo mergeam cu Toreo cand era lunga coloana) fiindca parca si pe acolo e mai bine decat pe sosea

 

Superr !

Da ....unde merem ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum am zis : e paralel

incepe dupa ~2-300m dupa prima curba de pe asfaltul "nou" si tine pana pe la jumatatea lui spre Zimand Cuz ... de acolo o puteti lua pe langa sosea :cheers:

repet : pt cei cu enduro ... ca daca o bagi pe suzi pe acolo cred ca se cam "zbate" (nici scuterului nu prea i-a placut dar nu prea avea de ales :D)

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii un drum NATIONAL, nu mai stiu unde in tara,... NEASFALTAT.... :cheers:

drumuri nationale neasfaltate sunt multe, de exemplu transalpina e DN 67C si e impracticabil cu o masina normala sau cu o motocicleta de strada, Arad- Oradea este european( E671 ).... si ma indoiesc ca sunt drumuri europene neasfaltate :D

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumuri nationale neasfaltate sunt multe, de exemplu transalpina e DN 67C si e impracticabil cu o masina normala sau cu o motocicleta de strada, Arad- Oradea este european( E671 ).... si ma indoiesc ca sunt drumuri europene neasfaltate :D

Oradea - Deva " ii foarte bun " mai ales in zona aia cand faci stanga din Varfurile peste dealuri ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oradea - Deva " ii foarte bun " mai ales in zona aia cand faci stanga din Varfurile peste dealuri ...

Ala inca mai are asfalt

Dar Hondita500 are dreptate, EXISTA in Romania un drum national/european (o portiune scurta) complet fara asfalt, am vazut si eu la tv

A, de fapt e asfaltat, in evidentele celor de la ANDsimainustiucumRO :cheers:

Masinile cu asfalt si utilajele s-au miscat doar pe hartie, si baronii asfaltului au mai facut "un ban cinstit"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala inca mai are asfalt

Eu ziceam ca idee ca e drum NATIONAL si e vaisamar de mama lui ... :cheers: I-ar prinde bine o "resuscitare" ... totusi face legatura intre orase mari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ziceam ca idee ca e drum NATIONAL si e vaisamar de mama lui ... :cheers: I-ar prinde bine o "resuscitare" ... totusi face legatura intre orase mari !

sa vezi ce "cool" e cand trece cate un TIR mai greut si cu viteza de ti se scutura toata casa ... daca mai ai norocul sa lasi vreun pahar pe margine poti sa pleci sa aduni cioburile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi ce "cool" e cand trece cate un TIR mai greut si cu viteza de ti se scutura toata casa ... daca mai ai norocul sa lasi vreun pahar pe margine poti sa pleci sa aduni cioburile :cheers:

Stai linistit ca is obisnuit cu senzatia... la noi pe strada e piatra cubica , defapt piatra cubica lipsa :D si la orice masina putin mai mare chiar si microbus se cam zguduie casa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...