Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa ca de acum inainte cand va luati de mine si ma criticati, mai documentati-va ce si cum nu aruncati cu vorbe auzite de ici de colo, eu am stat de vorba cu destui oameni care fac parte din diferite cluburi moto, mi-au spus ce sa fac si ce nu , am inteles care e diferenta dinte un club moto si un grup moto , sunt oamneni din diferite orase din tara si apartin de diferite cluburi moto din tara.

Nu eu reprezint GRUPUL ARAD BIKERS , o reprezentam toti membrii si orice motociclist din Arad e bine venit ,noi incercam sa facem lucruri organizate , plimbari organizate , ierisi in grup etc. voi va enervati ca noi v-am sters conturile de pe site , poate ati vazut si voi ca intrau pe site diferite persoane cu diferite nickname-uri care nu aveau nici o treaba cu ce se intampla si injurau sau comentau aiurea, noi vrem sa facem un lucru frumos nu sa creem cearta si raca intre noi, ceea ce am vorbit aici nu ma caracterizeaza , cei care ma cunosc stiu ca imi sare tandara repede si ma enervez cand vad ca cineva ne critica fara rost, daca aveati ceva cu noi putetati sa ne spuneti in fata , nu sa creem aici cearta si replici acide. :)

SITEUL l-am creeat pentru noi toti , video la fel. chatul si forumul am hotarat sa fie doar pentru membrii ( am expicat de 1000 ori de ce ) voi spuneti ca TIMISOARA BIKERS au forumul deschis pt toti. ADEVARAT pentru ca in Timisoara oamenii sunt mai uniti si mai civilizati ca in Arad. Sper sa incetati cu replicile acide si sa ne vedem cu bine pe sosele, unii inca pasageri altii pe propriile lor motoare.

Mesaj completat

Ma omule , oamenii aia te respecta datorita tatalui tau fiindca daca el nu ar fii motociclist tu n-ai fii cunoscut aproape pe nimeni din toti cei pe care ii cunosti acum . Tu faci videouri , modifici poze si faci niste siteuri amarate ... cred ca daca i-as da programele cu care lucrezi tu chestiile astea si ar stii niste engleza si sora-mea s-ar descurca sa faca treburile astea . Baga la cap ca tu ai facut un cont sa-ti dea un blog si ai facut un cont sa-ti dea un forum . Le-ai dat un aspect frumos , le-ai pus niste poze "jmechere" si pac ... hai sa ma laud ca am facut siteuri . Faptul ca "vechea generatie" nu prea "stie" sa faca asa ceva este fiindca ei nu si-au dat interesul pentru asa ceva .

Daca erai baiat destept copiai blogul si il tineai din propriul tau calculator sau din calculatorul altcuiva si nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

Dar cum naiba sa aflii toate astea daca si chatul si forumul sunt private iar omul care iti da sfaturi sa nu vada ce se intampa si iti piere cheful sa mai ajuti oamenii care "i-ai insultat"

Baga la cap tot ce am scris si eu si tavi si toti care te-au criticat pe tine si "grupul" vostru fiindca sunt informatii folositoare pentru o mai buna dezvoltare .

 

aaa ... si va doresc sa va ajutati doar voi intre voi , membrii grupului, scuze ca am uitat de asta

Noapte buna tuturor

MAI BAIATULE , hai ca daca tot mai provocat sa iti dau si tie replica ti-o dau ca sa te lamuresc si pe tine cum sta treaba cu siteurile.

ziceai ca :Daca erai baiat destept copiai blogul si il tineai din propriul tau calculator sau din calculatorul altcuiva si nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

 

Daca ersi si tu destept te documentai ce inseamna sa pui un site sa functioneze de pe calculatorul tau. Calculatorul tau trebuie sa functioneze ca un server, pentru asta calculatorul trebuie sa mearga non stop, daca inchizi calculatorul pica si siteul, dar tu le sti iara pe toate.

 

Si mai ziceai ca : Tu faci videouri , modifici poze si faci niste siteuri amarate ... cred ca daca i-as da programele cu care lucrezi tu chestiile astea si ar stii niste engleza si sora-mea s-ar descurca sa faca treburile astea . Baga la cap ca tu ai facut un cont sa-ti dea un blog si ai facut un cont sa-ti dea un forum . Le-ai dat un aspect frumos , le-ai pus niste poze "jmechere" si pac ... hai sa ma laud ca am facut siteuri . Faptul ca "vechea generatie" nu prea "stie" sa faca asa ceva este fiindca ei nu si-au dat interesul pentru asa ceva .

 

Tu faci siteuri cu tempelateuri gata facute care le iei de pe diferite siteuri. Tempelateul pt ARAD BIKERS l-am facut eu singur cu diferite programe gen Photoshop.

 

si mai ziceai ca : ...nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

 

nu dau 10 E pe luna , dau 10 E pe an , atata costa domeniul.com si hostingul e gratis daca chiar te intereseaza, vrei si o copie a chitanteti ca sa te lamuresc?

 

Asa ca iti spun si tie , INAINTE SA MA CRITICI MAI DOCUMENTEAZA-TE

Mesaj completat

Asa ca de acum inainte cand va luati de mine si ma criticati, mai documentati-va ce si cum nu aruncati cu vorbe auzite de ici de colo, eu am stat de vorba cu destui oameni care fac parte din diferite cluburi moto, mi-au spus ce sa fac si ce nu , am inteles care e diferenta dinte un club moto si un grup moto , sunt oamneni din diferite orase din tara si apartin de diferite cluburi moto din tara.

Nu eu reprezint GRUPUL ARAD BIKERS , o reprezentam toti membrii si orice motociclist din Arad e bine venit ,noi incercam sa facem lucruri organizate , plimbari organizate , ierisi in grup etc. voi va enervati ca noi v-am sters conturile de pe site , poate ati vazut si voi ca intrau pe site diferite persoane cu diferite nickname-uri care nu aveau nici o treaba cu ce se intampla si injurau sau comentau aiurea, noi vrem sa facem un lucru frumos nu sa creem cearta si raca intre noi, ceea ce am vorbit aici nu ma caracterizeaza , cei care ma cunosc stiu ca imi sare tandara repede si ma enervez cand vad ca cineva ne critica fara rost, daca aveati ceva cu noi putetati sa ne spuneti in fata , nu sa creem aici cearta si replici acide. :crack:

SITEUL l-am creeat pentru noi toti , video la fel. chatul si forumul am hotarat sa fie doar pentru membrii ( am expicat de 1000 ori de ce ) voi spuneti ca TIMISOARA BIKERS au forumul deschis pt toti. ADEVARAT pentru ca in Timisoara oamenii sunt mai uniti si mai civilizati ca in Arad. Sper sa incetati cu replicile acide si sa ne vedem cu bine pe sosele, unii inca pasageri altii pe propriile lor motoare.

Mesaj completat

 

MAI BAIATULE , hai ca daca tot mai provocat sa iti dau si tie replica ti-o dau ca sa te lamuresc si pe tine cum sta treaba cu siteurile.

ziceai ca :Daca erai baiat destept copiai blogul si il tineai din propriul tau calculator sau din calculatorul altcuiva si nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

 

Daca ersi si tu destept te documentai ce inseamna sa pui un site sa functioneze de pe calculatorul tau. Calculatorul tau trebuie sa functioneze ca un server, pentru asta calculatorul trebuie sa mearga non stop, daca inchizi calculatorul pica si siteul, dar tu le sti iara pe toate.

 

Si mai ziceai ca : Tu faci videouri , modifici poze si faci niste siteuri amarate ... cred ca daca i-as da programele cu care lucrezi tu chestiile astea si ar stii niste engleza si sora-mea s-ar descurca sa faca treburile astea . Baga la cap ca tu ai facut un cont sa-ti dea un blog si ai facut un cont sa-ti dea un forum . Le-ai dat un aspect frumos , le-ai pus niste poze "jmechere" si pac ... hai sa ma laud ca am facut siteuri . Faptul ca "vechea generatie" nu prea "stie" sa faca asa ceva este fiindca ei nu si-au dat interesul pentru asa ceva .

 

Tu faci siteuri cu tempelateuri gata facute care le iei de pe diferite siteuri. Tempelateul pt ARAD BIKERS l-am facut eu singur cu diferite programe gen Photoshop.

 

si mai ziceai ca : ...nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

 

nu dau 10 E pe luna , dau 9 E pe an , atata costa domeniul.com si hostingul e gratis daca chiar te intereseaza, vrei si o copie a chitanteti ca sa te lamuresc?

 

Asa ca iti spun si tie , INAINTE SA MA CRITICI MAI DOCUMENTEAZA-TE

POFTIM SI POZA

post-47525-1274570592_thumb.jpg

Mesaj completat

deci vedeti daca va luati dupa ce auziti si ma criticati aiurea? Am fost invatat de tatal meu sa nu mint si sa nu ma bag in seama daca nu am dreptate , acum ti-am demonstrat si tie ca nu sunt asa prost pe cum ma credeti voi si nu mint cu nimic din ce sustin. Eu propun sa incheiem aici acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa va demonstram voua nimic, voua vi ciuda pe noi si in special pe mine pentru ca am facut acel site si am facut acele video si voi nu faceti parte din grupul nostru, nu aveti acces pe forum asta e problema voastra.

1

Mesaj completat

mai uitate odata la lista membrii si dupaia dati cu parerea :) unde vezi tu ca korben e la membrii? el a spus ca daca facem ONG nu mai vrea sa fie membru,

2

Amice, da-mi voie sa ti-o spun: esti un idiot

Vorbesti numai tampenii, e vorba de FORUM, desteptule, nu de kktu ala de ong, am spus ca nu vreau sa fiu membru in ong

Si pana in prezent nu ai reusit sa dai o explicatie pertinenta si inteligenta la intrebarea initiala: de cer mi-ai sters contul de pe forum, din moment ce indeplineam toate conditiile si nu am jignit pe nimeni

Tot nu ai lamurit pe nimeni, care e legatura intre forum si ong

Probabil ca inteligenta ta a ramas undeva pe la 12-13 ani, din moment ce afirmi ca "ne este ciuda ca nu suntem membrii pe forum"

Este vorba strict de MODUL in care s-a facut stergerea conturilor, de explicatiile tale puerile

Atat mie cat si multor altor motociclisti din Arad ne este indiferent ca voi faceti sau nu ong

Si cu ajutorul pentru Nelu Bujor, ce sa mai zic, ai o gandire extrem de limitata

Sau mai nou voi sunteti singura autoritate care aduna bani pentru ajutorarea cuiva?

Noi, ceilalti, nu suntem capabili sa ajutam pe cineva decat prin voi?

Supraestimezi puterea si drepturile unui grup de persoane care pana in prezent se remarca prin limbajul de mahala, nicidecum prin realizari

 

 

 

Mesaj completat

Eu propun sa incheiem aici acest subiect.

Subiectul se va incheia cand iti vei cere scuze, in numele tau sau in numele grupului pe care il reprezinti

Pana atunci, ramai fiul care i-a facut tatalui sau un cadou neplacut cu ocazia onomasticii lui

 

Da, sa stii ca nu am uitat, Kato imi este prieten si stiu ca se numeste Constantin

Asa ca ii urez, cu intarziere, din cauza ta, LA MULTI ANI, KATO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

Iti atrag atentia atat tie, cat si prietenului Tavy XT, ca Moto Thursday NU este si NU a fost gandita sau organizata de arad bikers, ci de cei din Buduresti, iar ideea a fost preluata si propusa de rookie22, aka Cristi, care nu este, nu a fost si nu va fi membru arad bikers

arad bikers are doar "meritul" de a fi preluat ideea si de a-si anunta cu surle si trambite prezenta, substituindu-se unei entitati de care nu era nevoie, adica "organizatori"

Ideea era simpla: ne adunam, defilam, plecam. Atata vreme ct s-a procedat astfel, a fost bine, si va fi bine in continuare, pentru ca eu, personal, sunt capabil sa ma invart prin oras fara complexe si fara sa am nevoie sa imi spuna arad bikers ce sa fac

Numarul conteaza, dar nu e determinant

Putem fi 3, 30 sau 300, important este mesajul transmis, nu CINE il transmite

 

:crack: :) Intr-adevar mesajul este important si nu cine il transmite, chiar daca eu nu am venit decat de doua ori pana acum la actiune asta nu inseamna ca nu poate continua, actiunea este a motociclistilor pentru motociclisti, cine a inteles ideea si ce se vrea va veni, cine nu, nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :) Intr-adevar mesajul este important si nu cine il transmite, chiar daca eu nu am venit decat de doua ori pana acum la actiune asta nu inseamna ca nu poate continua, actiunea este a motociclistilor pentru motociclisti, cine a inteles ideea si ce se vrea va veni, cine nu, nu.

Daca cititi pe topicul MOTO THURSDAY observati postul lui branconier in care spune asa :

 

eu nu pricep o chestie, "lutzifer" scrie la el pe blog, sait ce-o fi impresii despre moto Thursday:

 

"De data asta a fost foarte , foarte sec. Cei care “cica” au venit cu initiativa de a se tine aceasta “manifestatie” in fiecare Joi , au avut alte treburi mai importante si nu s-au mai prezentat la locul intalnirii bine stiute de toata lumea… s-au retars in alt loc! Foarte bine… dar partea proasta este ca fara sa anunte pe nimeni ca defapt nu o sa vina nici dracu la intalnire… Asa ca am fost vreo 10 motoare! Am dat o tura foarte scurta pana la ei … si de acolo acasa!"

 

ce mi s-a parut mie interesant e ca Arad Bikers Group s-a gandit ca fix joi, fix de la 7 sa se stranga in alta parte si sa nu ia parte la defilare... fiecare face ce vrea, dar nu va mai bateti cu caramida in piept ca faceti ceva pentru motociclistii aradeni...

 

cum spunea rookie ,la fel de bine puteti face actiunea si daca nu sunt acolo cei din ARAD BIKERS GROUP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai dreptate, se poate si fara voi, dar daca tot incercati sa faceti ceva pentru motociclisti, mi se parea normal sa fiti si voi acolo; cum v-ati intalnit in alta parte, la fel va puteati intalni si la kaufland, si macar mai afla unu' si altu' de accident

parerea mea; nu va fac eu program... imi spun doar parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

Iti atrag atentia atat tie, cat si prietenului Tavy XT, ca Moto Thursday NU este si NU a fost gandita sau organizata de arad bikers, ci de cei din Buduresti, iar ideea a fost preluata si propusa de rookie22, aka Cristi, care nu este, nu a fost si nu va fi membru arad bikers

arad bikers are doar "meritul" de a fi preluat ideea si de a-si anunta cu surle si trambite prezenta, substituindu-se unei entitati de care nu era nevoie, adica "organizatori"

Ideea era simpla: ne adunam, defilam, plecam. Atata vreme ct s-a procedat astfel, a fost bine, si va fi bine in continuare, pentru ca eu, personal, sunt capabil sa ma invart prin oras fara complexe si fara sa am nevoie sa imi spuna arad bikers ce sa fac

Numarul conteaza, dar nu e determinant

Putem fi 3, 30 sau 300, important este mesajul transmis, nu CINE il transmite

 

 

:crack: :) Intr-adevar mesajul este important si nu cine il transmite, chiar daca eu nu am venit decat de doua ori pana acum la actiune asta nu inseamna ca nu poate continua, actiunea este a motociclistilor pentru motociclisti, cine a inteles ideea si ce se vrea va veni, cine nu, nu.

 

Corect! Dar se vede ce iese daca ne adunam haotic si nu facem ceva organizat. Nimic. Suntem ca oile ratacite in tot ceea ce se numeste actiune, de orice gen. Exemplele pot continua la nesfarsit. Pot veni cu 20 de exemple de nepasare fata de orice actiune daca organizatorul sau oranizatorii nu sunt prezenti. Debandada totala.Oare de ce ne trebuie ONG? Si pentru asta voi aduce 20 motivatii concrete si logice. M-am saturat de debandada fata de orice implicare. Cei care nu se pot acomoda cu unele reguli sau hotarari luate sa stea deoparte sa ne lase pe cei ce vrem sa facem ceva ptr Aradul asta pe plan motociclistic. Multi am fost ,putini vom ramane. Dar sper ca cei putini care stiu ce inseamna sa fii organizat,sa socializezi cu ceilalti membrii din grup, sa te intrajutorezi,sa se faca iesiri impreuna, etc. Nu ma intereseaza ce face unul sau altul. Asa ar fi bine sa nu-i intereseze pe nimeni ce facem noi cu grupul Arad Bikers. Daca ii intereseaza ceva sa vina sa ne cunoasca personal, aici pe forum nu vom da nicio explicatie fata de acel grup. Domnilor, viata e frumoasa (cateodata) daca fiecare respecta pe cel de langa el. Haideti deci sa comunicam ca pana acum. Bagati sabiile in teci iar daca aveti ceva de spus e de preferabil sa veniti cu argumente concrete, nu puerile.Si ar fi bine sa ne intalnim personal cati mai multi. Pe virtual fiecare intelege ce vrea din replicile celorlalti si de accea se nasc controverse stupide. Nu se poate continua la nesfarsit pe tonul asta. Multumsc. Sper ca joi sa fie timp bun si sa schimbam cateva replici pe platou sau la un suc. Rookie, te asteptam si pe tine pruncule ratacitor ce esti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ai dreptate, se poate si fara voi, dar daca tot incercati sa faceti ceva pentru motociclisti, mi se parea normal sa fiti si voi acolo; cum v-ati intalnit in alta parte, la fel va puteati intalni si la kaufland, si macar mai afla unu' si altu' de accident

parerea mea; nu va fac eu program... imi spun doar parerea

daca nu ati vazut am facut chiar eu topic CU SI DESPRE ACCIDENT , si cum si cand sa ne intalnim sa vedem cum sa il ajutam /index.php?showtopic=525562 , dar unii dintre voi astea nu le vedeti , decat certurile si replicile acide si cum sa va contraziceti cu mine in special. topicurile cu certuri le vedeti imediat , asta nu l-ati vazut nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog adminul sa-mi stearga contul de pe acest forum. Trebuie sa facem loc orgoliului si ingamfarii noului ONG in devenire "Arad Bikers Group" care mentionez ca nu are nici o legatura cu motociclistii aradeni desi poarta titulatura de Arad Bikers Group.

Referitor la alti membri ai acestui forum care au ceva de spus referitor la acest ONG, ar fi cazul ca la urmatoarea discutie fata in fata cu membrii ONG-ului si a purtatorilor lor de cuvant sa va spuneti pasurile altfel atitudinea si vorbele aberante aratate in ultimele zile din partea lor va lua amploare si va afecta negativ imaginea tuturor motociclistilor din Arad.

Mesaj completat

 

Mesaj completat

 

Subiectul se va incheia cand iti vei cere scuze, in numele tau sau in numele grupului pe care il reprezinti

 

 

 

Ca sa iti ceri scuze trebuie sa fi un om matur in gandire....s-ar putea sa ai de asteptat mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog adminul sa-mi stearga contul de pe acest forum. Trebuie sa facem loc orgoliului si ingamfarii noului ONG in devenire "Arad Bikers Group" care mentionez ca nu are nici o legatura cu motociclistii aradeni desi poarta titulatura de Arad Bikers Group.

Referitor la alti membri ai acestui forum care au ceva de spus referitor la acest ONG, ar fi cazul ca la urmatoarea discutie fata in fata cu membrii ONG-ului si a purtatorilor lor de cuvant sa va spuneti pasurile altfel atitudinea si vorbele aberante aratate in ultimele zile din partea lor va lua amploare si va afecta negativ imaginea tuturor motociclistilor din Arad.

Mesaj completat

 

Mesaj completat

 

Subiectul se va incheia cand iti vei cere scuze, in numele tau sau in numele grupului pe care il reprezinti

 

 

 

Ca sa iti ceri scuze trebuie sa fi un om matur in gandire....s-ar putea sa ai de asteptat mult si bine.

pacat ca alti motociclisti din arad nu sunt asa de frustrati ca tine,pe ei poate nu ii intereseaza ce facem noi si altii poate au inteles unele lucruri pe care tu si maradeanu nu le-ati inteles, aduci argumente pe care numai tu sti de unde le-ai scos si ti-am demonstrat si tie si lui maradeanu ca nu aveti dreptate in ceea ce sustineti, am explicat de 100000 ori ce vrem sa facem noi cu GRUPUL ARAD BIKERS , daca tie nu iti convine ce facem noi nu ai decat sa stai in banca ta si sa ne lasi pe noi sa ne facem treaba , inainte sa comentezi tu si alti useri de pe acest forum nu a comentat nimeni si nu ne-a acuzat nimeni ca nu e bine ceea ce facem. noi ne vedem de treaba noastra indiferent ca iti convine tie sau nu. SI DACA TOT AI RUGAT UN ADMIN SA ITI STEARGA CONTUL , ROAGA SA ITI STEARGA SI POSTURILE , DEGEABA IL ROGI AICI IN TOPIC pentru ca adminii au au timp sa citeasca toate aberatiile ce le scoate X si Y , pe motociclism.ro sunt tot felul de oameni frustrati care isi dau cu presupusul din auzite, prietenii mei nu au postat pentru ca nu ii intereseaza ce spune X si Y dar pe mine ma intereseaza si nu o sa ma las calcat in picioare de X si Y si sa ni se aduca acuzatii din auzite si presupusuri. putem sa continuam replicile astea la nesfasit si de fiecare data iti voi demonstra ca nu ai dreptate in ceea ce zici, dar tu oricum nu ai cum sa intelegi.

 

Nu am pentru ce sa imi cer scuze pentru ca nu am jignit pe nimeni, am demonstrat ca nu ai dreptate in ceea ce susutii tu despre Arad bikers Group, daca te-ai simtit jignit imi pare rau, eu incerc pe cat posibil sa ma inteleg cu toata lumea si cei care ma cunosc stiu ce imi poate capul si cum sunt eu , iar daca te-am jignit cu ceva imi cer scuze, nu uita ca tu m-ai atacat primul cu acuzatii si reprosuri.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai semnaliza Makaveli ca stim cum esti. Unii nu au vrut sa ti-o spuna ca jigneste pe kato care nu mai stie cum sa te apere mai diplomat. Pe langa inconstienta de care dai dovada. Si pana la urma ai forumul vostru. Nu te obliga nimeni sa dai explicatii aberante pe aici. Cu membriu acestui ONG voi avea ocazii sa ma intalnesc si vom purta discutii constructive. Atata timp cat ai aerele astea in cap nu am cu cine discuta in persoana ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai semnaliza Makaveli ca stim cum esti. Unii nu au vrut sa ti-o spuna ca jigneste pe kato care nu mai stie cum sa te apere mai diplomat. Pe langa inconstienta de care dai dovada. Si pana la urma ai forumul vostru. Nu te obliga nimeni sa dai explicatii aberante pe aici. Cu membriu acestui ONG voi avea ocazii sa ma intalnesc si vom purta discutii constructive. Atata timp cat ai aerele astea in cap nu am cu cine discuta in persoana ta.

unii ca tine si maradeanu sau cine? :) si daca cineva are ceva cu mine mi-o spune in fata, nu pe forum ca tine. Si ti-am mai spus ca alti oameni ma cunosc , tu nu ma cunosti asa ca poti sa crezi ce vrei despre mine .

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar te obsedeaza sa detii controlul forumurilor, vb cu adminu si sa lase pe acest forum doar membrii ABG ca asa nu poate nimeni sa va zica o parere sau sa va intrebe ceva ce nu pare la locul lui. faceti din topicul de Arad unul privat doar pt voi. si asa nu mai intra restul "cocalarilor" care nu sunt membri ABG si care nu inteleg nimic ca sunt niste "oameni care nu inteleg nimic din ce explici tu , si probabil ca nu au cum sa ajunga la geniul gandirii tale"

Mesaj completat

unii ca tine si maradeanu sau cine? :) si daca cineva are ceva cu mine mi-o spune in fata, nu pe forum ca tine. Si ti-am mai spus ca alti oameni ma cunosc , tu nu ma cunosti asa ca poti sa crezi ce vrei despre mine .

 

 

Ti-am spus si pe mess mai privat dar nesimtirea si tupeul a fost identic. daca asa esti tu de obicei atunci...

 

Si nu "ca mine si maradeanu", in inconstienta ta nu-ti dai seama cati ar fi...dar asa e, ca daca nu va zice nimeni nimic sunteti prieteni cu el, daca scoate un cuvant care nu va convine vreti sa-l puneti cu botul pe labe. Tin sa te anunt ca mai ai sa cresti sa inveti unele lucruri si mai ales tehnici de comunicare.

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar te obsedeaza sa detii controlul forumurilor, vb cu adminu si sa lase pe acest forum doar membrii ABG ca asa nu poate nimeni sa va zica o parere sau sa va intrebe ceva ce nu pare la locul lui. faceti din topicul de Arad unul privat doar pt voi. si asa nu mai intra restul "cocalarilor" care nu sunt membri ABG si care nu inteleg nimic ca sunt niste "oameni care nu inteleg nimic din ce explici tu , si probabil ca nu au cum sa ajunga la geniul gandirii tale"

ma omule, tu ai venit cu acuzatii si reporsuri care nu sunt adevarate, eu am incercat sa te fac sa intelegi cum sta treaba , dar vad ca tu nu ai cum sa intelegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!stie cineva din ce cauza se tot amana examinarile moto in arad???cand ar trebuii sa fie examinarile(la ora 9am) examinatori vin la ora 12;00 si pe toti care sunt la moto ii reprogrameaza ...cum zice Gigi Becali...K ASA VREAU EU....traseul este omologat....dar examinatorul viseaza gropi....dungi pe traseu care nu stiu ce au....ma rog...ati prins idea...ma poate ajuta careva cu vreo informatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!stie cineva din ce cauza se tot amana examinarile moto in arad???cand ar trebuii sa fie examinarile(la ora 9am) examinatori vin la ora 12;00 si pe toti care sunt la moto ii reprogrameaza ...cum zice Gigi Becali...K ASA VREAU EU....traseul este omologat....dar examinatorul viseaza gropi....dungi pe traseu care nu stiu ce au....ma rog...ati prins idea...ma poate ajuta careva cu vreo informatie?

eu am auzit ca deja se dau, chiar acum 2 saptamani a dat un prieten de-al meu.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum te exprimi trag concluzia ca sunt prost, nu trebuie sa te feresti sa spui cuvantul asta. dar asta o vom discuta live sa vedem cine ce nu intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum te exprimi trag concluzia ca sunt prost, nu trebuie sa te feresti sa spui cuvantul asta. dar asta o vom discuta live sa vedem cine ce nu intelege.

daca vrei sa discutam live te invit azi la ora 6 in fata stadionului UTA, eu cu prietenii mei dam o tura pana la pecica , esti invitatul nostru la plimbare, si poate asa o sa iti schimbi si tu parerea despre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca as merge ca e super vreme dar am seaua la darian la tapitat si ma tine de o sapt jumate. Dar o sa merg si cu voi ca anu asta mi-am propus sa nu mai tin motoru in garaj. Anu trecut am vrut sa-l vand si am vrut sa ma despart psihic de el deaia nu am iesit. Sa veti drum bun si asfatl uscat!

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca as merge ca e super vreme dar am seaua la darian la tapitat si ma tine de o sapt jumate. Dar o sa merg si cu voi ca anu asta mi-am propus sa nu mai tin motoru in garaj. Anu trecut am vrut sa-l vand si am vrut sa ma despart psihic de el deaia nu am iesit. Sa veti drum bun si asfatl uscat!

 

Ok, esti bine venit , Uite ca sa vezi de ce nu am anuntat persoanele carora le-am sters contul de pe forumul nostru, scria asta la Termeni si conditii de utilizare.

 

Dispozitii finale

 

www.aradbikers.com isi rezerva dreptul de a putea efectua orice modificari ale acestor prevederi, precum si orice modificari asupra site-ului www.aradbikers.com, structurii acestuia sau orice alte modificari ce ar putea afecta site-ul, fara a fi necesara vre-o notificare prealabila catre utilizatori in acest sens.

 

sper sa nu mai existe neplaceri intre noi si sa nu mai creem replici inutile pe forum, daca doriti sa discutam cel mai bine discutam in fata sau la o terasa , o iesire, plimbare etc. Numai bine tuturor si sa ne vedem cu bine pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben... sunt SETH... si am facut si eu parte din AradBikers... din cauza unor probleme personale ce il includ si pe adminu Makaveli am fost si eu exclus din grup... conditiile grupului le-am indeplinit.... cotizatia lunara am dato... si da-mi voie sa te citez te rog... si sai spun adminului "Amice, da-mi voie sa ti-o spun: esti un idiot".... "Probabil ca inteligenta ta a ramas undeva pe la 12-13 ani" ...... daca excludeti membrii din grup din cauza ca tie nu iti place de fata lui... sau ai tu ceva cu el... nu ajungeti niciunde... creezi doar haos intr-un grup pe care l-am crezut pe calea cea buna.... grup care ajutau nevoiasiiii ...ETC.... daca excludeti membrii pe motive personale ...si nu pentru ca au incalcat regulile grupului.... cum va asteptati sa vi se mai alature cineva....?

Mesaj completat

1

Mesaj completat

 

2

Amice, da-mi voie sa ti-o spun: esti un idiot

Vorbesti numai tampenii, e vorba de FORUM, desteptule, nu de kktu ala de ong, am spus ca nu vreau sa fiu membru in ong

Si pana in prezent nu ai reusit sa dai o explicatie pertinenta si inteligenta la intrebarea initiala: de cer mi-ai sters contul de pe forum, din moment ce indeplineam toate conditiile si nu am jignit pe nimeni

Tot nu ai lamurit pe nimeni, care e legatura intre forum si ong

Probabil ca inteligenta ta a ramas undeva pe la 12-13 ani, din moment ce afirmi ca "ne este ciuda ca nu suntem membrii pe forum"

Este vorba strict de MODUL in care s-a facut stergerea conturilor, de explicatiile tale puerile

Atat mie cat si multor altor motociclisti din Arad ne este indiferent ca voi faceti sau nu ong

Si cu ajutorul pentru Nelu Bujor, ce sa mai zic, ai o gandire extrem de limitata

Sau mai nou voi sunteti singura autoritate care aduna bani pentru ajutorarea cuiva?

Noi, ceilalti, nu suntem capabili sa ajutam pe cineva decat prin voi?

Supraestimezi puterea si drepturile unui grup de persoane care pana in prezent se remarca prin limbajul de mahala, nicidecum prin realizari

 

 

iti dau dreptate korben... asfalt uscat...

 

 

 

Mesaj completat

 

Subiectul se va incheia cand iti vei cere scuze, in numele tau sau in numele grupului pe care il reprezinti

Pana atunci, ramai fiul care i-a facut tatalui sau un cadou neplacut cu ocazia onomasticii lui

 

Da, sa stii ca nu am uitat, Kato imi este prieten si stiu ca se numeste Constantin

Asa ca ii urez, cu intarziere, din cauza ta, LA MULTI ANI, KATO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben... sunt SETH... si am facut si eu parte din AradBikers... din cauza unor probleme personale ce il includ si pe adminu Makaveli am fost si eu exclus din grup...

Sunt la curent cu evenimentele care au dus la excludera ta, si nu ma mir absolut de loc

Si ca sa nu cumva sa creada ca sunt afectat de stergerea contului, mai explic inca o data ca nu sunt curios de arad bikers, nici de forum, nici de ong, tocmai datorita structurii haotice si a gandirii impulsive a adminului

Oricum, acel forum nu era altceva decat un fel de maxi-chat personalizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben... sunt SETH... si am facut si eu parte din AradBikers... din cauza unor probleme personale ce il includ si pe adminu Makaveli am fost si eu exclus din grup... conditiile grupului le-am indeplinit.... cotizatia lunara am dato... si da-mi voie sa te citez te rog... si sai spun adminului "Amice, da-mi voie sa ti-o spun: esti un idiot".... "Probabil ca inteligenta ta a ramas undeva pe la 12-13 ani" ...... daca excludeti membrii din grup din cauza ca tie nu iti place de fata lui... sau ai tu ceva cu el... nu ajungeti niciunde... creezi doar haos intr-un grup pe care l-am crezut pe calea cea buna.... grup care ajutau nevoiasiiii ...ETC.... daca excludeti membrii pe motive personale ...si nu pentru ca au incalcat regulile grupului.... cum va asteptati sa vi se mai alature cineva....?

Mesaj completat

Seth, sunt Kato. Vad ca ti-ai gasit aici loc de refulare. Nicio problema. Ma intreb de ce nu ai continuat propozitia ,,din cauza unor probleme personale"? Sa explic eu de ce caci Maka e prea nervos si l-am rugat sa nu scrie, asta ca sa afle tot poporul ,,problema ta personala, nu numai cei din Arad Bikers Grup. Daca ei considera ca esti apt sa stai intr-un grup de prieteni cu capul sus e treaba lor. Eu nu o mai consider asa. Deci sa revin la poveste. Oare cui om cu prietena, nevasta i-ar placea prezenta ta stiind ca faci avansuri la tot ce misca pe langa tine de sex feminin, netinand cont ca ti-e prieten, vecin, coleg? Fapta e consumata deja la Garnic cand hormonii tai nemarezistand iar viitorii profesori, ingineri deja ingramditi in scroturile tale te implorau sa gasesti si tu o ocazie, indiferent cine e sa mai iasa si ei din ingramadeala aia. Instinctul a fost mai presus decat ratiunea. Ca un om de grota nu ai mai tinut cont ca te aflai intre prieteni si ai apucat de mana pe prietena prietenului tau, ai tras-o in tufisuri. Buna partida, ha? Viata ne rezerva o sumedenie de surprize dar pentru mine asta inseamna tradarea suprema daca un prieten mi-ar face asa ceva. Reprosurile au curs fluviu din gurile celor pe care ii cunosti. Coincidenta fiind ca erau majoritatea din Arad Bikers si nu te mai vor printre ei. As fi vrut din partea ta un gst de fair-play sa te fi autoexclus singur dintre noi, nu sa fim noi nevoiti sa te excludem. Nu te supara, nu suntem un grup de swingeri sa aprobam aceste comportamente. Toate au o limita. As dori ca pe viitor sa-ti revizuiesti acest comportament in cercul de prieteni si atentionez pe aceasta cale pe prietenii mei sa-si pazeasca sotiile, prietenile in preajma ta. Chiar daca te motivezi aici caci ea ti-a dat avansuri (oare?) trebuia sa vii sa-i spui lui Maka : Prietene uite ce se intampla... Nu? Pacat caci mi-ai fost simpatic...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am cu cine vorbi

Corect! Dar se vede ce iese daca ne adunam haotic si nu facem ceva organizat. Nimic. Suntem ca oile ratacite in tot ceea ce se numeste actiune, de orice gen.

 

Vorbeste, te rog, pentru tine, nu generaliza

Nu ma simt de loc, absolut de loc o oaie ratacita, in niciun domeniu

Simplul fapt ca am lasat "organizarea" pe seama celor care au strigat mai tare, nu inseamna ca am avut nevoie efectiv de asta

 

Exemplele pot continua la nesfarsit. Pot veni cu 20 de exemple de nepasare fata de orice actiune daca organizatorul sau oranizatorii nu sunt prezenti. Debandada totala.Oare de ce ne trebuie ONG? Si pentru asta voi aduce 20 motivatii concrete si logice.

 

Asteptam cele 20 de motivatii concrete si logice

Si daca se poate, sa fie si de bun simt

 

M-am saturat de debandada fata de orice implicare. Cei care nu se pot acomoda cu unele reguli sau hotarari luate sa stea deoparte sa ne lase pe cei ce vrem sa facem ceva ptr Aradul asta pe plan motociclistic.

 

Puteti incepe prin a respecta propriile voastre reguli

 

Multi am fost ,putini vom ramane.

 

Multumesc, in sfarsit am primit axplicatia mult asteptata

Acum m-am linistit

 

Nu ma intereseaza ce face unul sau altul. Asa ar fi bine sa nu-i intereseze pe nimeni ce facem noi cu grupul Arad Bikers. Daca ii intereseaza ceva sa vina sa ne cunoasca personal, aici pe forum nu vom da nicio explicatie fata de acel grup.

 

Atata vreme cat va veti numi Arad bikers, nu se poate

Alegeti-va alt nume, care sa nu genereze confuzii, si puteti sa faceti tumbe in fata primariei

 

Domnilor, viata e frumoasa (cateodata) daca fiecare respecta pe cel de langa el. Haideti deci sa comunicam ca pana acum. Bagati sabiile in teci iar daca aveti ceva de spus e de preferabil sa veniti cu argumente concrete, nu puerile.

 

Hai ca esti tare

Nu crezi ca ar fi trebuit sa faci prima data ordine in propria ograda?

[/qoute]

Accentuez: NU ma intereseaza forumul vostru. Era suficient un gram de bun simt, nimic mai mult

Dar cine seamana vant, culege furtuna

Va doresc numai "succesuri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...