Sari la conținut

sa o?!?! ... sau sa nu o!


Postări Recomandate

in 28 aprilie merg cu ea la RAR

mai fratilor trebuie sa-i pun oglinzi si semnalizari?

semnalizarile trebuie sa functioneze?

 

da

si cauciucuri cu latimea specificata in acte. nu te dezcuraja. toate se pot rezolva. inmatriculaz-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana trecuta am fost si eu la rar dupa aproape un an de mers fara numere, iar zilele astea o sa-mi iau si placuta de la prefectura; o sa fiu mult mai linistit cand merg pe drumuri publice, am observat ca dai de valorosul logan unde si cand nu te astepti, si daca tu te mai tarasti si catre casa cu ouale pe rezervor ca ai pana pe spate, te cam trec transpiratiile pe sub casca (noroc ca s-a facut ca nu ma vede); orice contraventie ii mai buna decat dosarul penal, eu zic ca nu merita.

 

pentru cei interesati costurile sunt -RAR identificare +civ + itp 245 ron;

- rca 6 luni aprox 95 ron

- taxa inmatriculare 26 ron, placuta 17 ron, fisa inmatr. 30 ron, si inca ceva taxe

de maxim 50 ron in total

 

Eu cand am fost la rar i-am pus semnale, tot, am avut emoti doar pt guma spate pt ca era mai lata, da nu cred ca i-au facut altceva decat sa citeasca seria de pe cadru; Important: SA FIE CURATA LUNA!

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana trecuta am fost si eu la rar dupa aproape un an de mers fara numere, iar zilele astea o sa-mi iau si placuta de la prefectura; o sa fiu mult mai linistit cand merg pe drumuri publice, am observat ca dai de valorosul logan unde si cand nu te astepti, si daca tu te mai tarasti si catre casa cu ouale pe rezervor ca ai pana pe spate, te cam trec transpiratiile pe sub casca (noroc ca s-a facut ca nu ma vede); orice contraventie ii mai buna decat dosarul penal, eu zic ca nu merita.

 

pentru cei interesati costurile sunt -RAR identificare +civ + itp 245 ron;

- rca 6 luni aprox 95 ron

- taxa inmatriculare 26 ron, placuta 17 ron, fisa inmatr. 30 ron, si inca ceva taxe

de maxim 50 ron in total

 

Eu cand am fost la rar i-am pus semnale, tot, am avut emoti doar pt guma spate pt ca era mai lata, da nu cred ca i-au facut altceva decat sa citeasca seria de pe cadru; Important: SA FIE CURATA LUNA!

 

Numa bine

La ce firma de asigurari i-ai facut rca?... ca imi expira in 23 luna asta si tre sa-l fac iar, dar cam peste tot am vazut ca e in jurul a 150 ron pe 6 luni. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee,daca vreti sa fiti legali pe strada va dau un pont sa fiti legali si pe deal.Faceti o cerere prin clubul in care sunteti inscrisi la directorul Romsilva din zona in care sunteti,cerere prin care doriti sa deveniti - paznici voluntari- .Elaborati in cerere cum agregatele voastre pot ajunge in cele mai dificile locuri,si mai multe puncte de vedere. La noi a mers treaba doar ca a cam durat pana a acceptat directorul local si apoi a fost trimisa cererea la Bucuresti si s`a dat acord si de acolo. Singurul inconvenient trebuie sunat cu o zi inainte de iesiri sa intrebam unde se face vanatoare sa nu trecem pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce firma de asigurari i-ai facut rca?... ca imi expira in 23 luna asta si tre sa-l fac iar, dar cam peste tot am vazut ca e in jurul a 150 ron pe 6 luni. Mersi.

 

ARDAF- 108 RON, 96 RON era dupa preturile vechi

 

Poti sa mai incerci Euroins, si acolo erau preturi bune, dar nu cred ca e undeva mai ieftin de 108. Eu cel putin nu am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARDAF- 108 RON, 96 RON era dupa preturile vechi

 

Poti sa mai incerci Euroins, si acolo erau preturi bune, dar nu cred ca e undeva mai ieftin de 108. Eu cel putin nu am gasit.

bcr 102ron oricum sunt topicuri specializate pt rca :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca pretul imatricularii este simbolic raportat la "riscul" la care te expui.

 

Decizia iti apartine.

 

Cat despre colegii de mai sus care recomanda fuga.... nu pot decat sa le urez:

 

"bafta si sa nu aiba ghinionul sa cada in fata organului" !

 

ca in acest caz s-ar incadra la alte fapte si nu cred ca vor fi indulgenti.... si sa scape cu pedeapsa cu suspendare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...