Sari la conținut

Angel's Grave


adorlith
 Share

Postări Recomandate

Am promis ca pun fotografii cu Angel's Grave, abia acum am facut rost de ele. Este si un film facut pe parcursul constructiei, trebuia sa apara inca din vara pe un cd la una din cele 2 reviste, nu mai retin care. Se pare ca e inflatie de subiecte si nu au gasit inca spatiu sa publice articolul si filmul. :ok:

 

Enjoy !

post-598-1138095907_thumb.jpg

post-598-1138095920_thumb.jpg

post-598-1138095929_thumb.jpg

post-598-1138095937_thumb.jpg

post-598-1138095951_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama de cind asteptam sa vad ceva poze cu chopperul asta....imi place cum este facut

 

:moto: :) :ok: :ok: :welcome:

 

salut

roby

 

si io la fel...vazusem doar o poza cu frumusetea asta

 

@adorlith:stii amanunte despre constructia motocicletei?

De ex.cadrul a fost facut romania?A modificat o moto harley?sau a luat motorul si a construit in jurul lui?

Ma rog...zi si tu ce stii te rog

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io la fel...vazusem doar o poza cu frumusetea asta

 

@adorlith:stii amanunte despre constructia motocicletei?

De ex.cadrul a fost facut romania?A modificat o moto harley?sau a luat motorul si a construit in jurul lui?

Ma rog...zi si tu ce stii te rog

Merci

 

TOTUL in afara de jante si motor e facut in Botosani. Crucile malteze din janta spate(initial era plina) tot in Botosani sunt taiate. Motorul e S&S, echilibrat de Catalin. Basically, orice se poate face in ro, tehnologie exista; noi s-avem bani :ok:

 

Mai astept catva timp poate o sa apara totusi filmul in revista, n-ar fi fair sa-l fac acum public. Daca nu apare o sa-l pun pe net pentru cei interesati (~500M). Nu e OCC, nu se cearta nimeni, nu distrug masini&co, mie mi se pare mult mai interesant.

 

Franele sunt Roland Stocker (nu stiu exact cum se scrie).

Editat de adorlith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

studiam,chiuloasele ,cilindri si blocul motor...intrebarea mea este esti sigur ca e S&S motorul complet sau anumite piese cum ar fii vibrochenul pistoanele si alte chestii din motor sunt de S&S

incerca daca poti te rog eu frumos,sa faci rost daca se poate de detallile coplete ale motorului cutiei de viteze,si transmisia ......pt noi macar aici pe forum....

 

La BOTOSANI SE FAC CHESTII DE VIITOR si asta imi place am auzit destule de catalin...miar place sal cunosc in persoana,sigur are multe chestii interesante de stat la o lada de bere si povestit

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTUL in afara de jante si motor e facut in Botosani. Crucile malteze din janta spate(initial era plina) tot in Botosani sunt taiate. Motorul e S&S, echilibrat de Catalin. Basically, orice se poate face in ro, tehnologie exista; noi s-avem bani :ok:

 

Mai astept catva timp poate o sa apara totusi filmul in revista, n-ar fi fair sa-l fac acum public. Daca nu apare o sa-l pun pe net pentru cei interesati (~500M). Nu e OCC, nu se cearta nimeni, nu distrug masini&co, mie mi se pare mult mai interesant.

 

Franele sunt Roland Stocker (nu stiu exact cum se scrie).

Foarte tare frate!

Are o linie superba motorul si cadrul arata de mare primejdie

BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

studiam,chiuloasele ,cilindri si blocul motor...intrebarea mea este esti sigur ca e S&S motorul complet sau anumite piese cum ar fii vibrochenul pistoanele si alte chestii din motor sunt de S&S

incerca daca poti te rog eu frumos,sa faci rost daca se poate de detallile coplete ale motorului cutiei de viteze,si transmisia ......pt noi macar aici pe forum....

 

La BOTOSANI SE FAC CHESTII DE VIITOR si asta imi place am auzit destule de catalin...miar place sal cunosc in persoana,sigur are multe chestii interesante de stat la o lada de bere si povestit

 

salut

 

Nu e S&S complet. Motorul e identic din cate stiu cu cel de pe motorul pe care-l vindea Catalin in primavara, pe care l-ai pus tu pe aici pe undeva, deci cu modificari.

 

Si e bine echilibrat, nu vibreaza asa de mult cat ma asteptam.

Editat de adorlith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e S&S complet. Motorul e identic din cate stiu cu cel de pe motorul pe care-l vindea Catalin in primavara, pe care l-ai pus tu pe aici pe undeva, deci cu modificari.

 

Si e bine echilibrat, nu vibreaza asa de mult cat ma asteptam.

da asa este asta de aici din linkul asta tot de catalin este facut /index.php?...topic=14823&hl= pe acela la vindut??stii cumva?

 

ala avea multe chestii de S&S in motor si super lucrat si acela ,dar cu totul alta line...ca aspect

 

e normal sa vibreze motoarele astea ,unele S&S noi ai impresia ca nici macar nus prinse pe motor :ok:

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde faci rost de un motor de asta?

O inclinare pana la pamant pentru ceea ce au facut acesti oameni!

 

PAI ORI SE CUMPARA TOT PE BUCATI,ORI SE CUMPARA MOTORUL INTREG...DIN STATE AR IESII CEL MAY EFTIN.....PE EBAY GASESTI CAM TOT CE VREI,PRETURI MULT MAI IEFTINE DE CIT IN EUROPA,SE IASA MAI EFTIN CU VAMA CU TOT DECIT DACA AI LUA DIN EUROPA

 

salut

L&R roby

 

da de niste oglinzi d'alea de unde faci rost?

pe internet sunt o gramada de catoloage si piese cite vrei ,daca nu le cuperi iti poti face asa ceva numa sa ai unde

 

uitate aici pe grupul chopperistilor la adresse utile gasesti o gramada, de unde, cum si ce, ai avea tu nevoie gasesti pe acolo prin linkuri....cam orce fel de accesorii

aici ai likul ca sati fie mai simplu /index.php?showtopic=8651

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adorlith

Salut

Stii cumva daca baiatul care a facut moto asta choppereste si pt altii,cu asta se ocupa sau construieste numai pt el?

Merci

 

Face orice, motorul meu e modificat tot la el, vezi poza in profil.

 

Daca ai nevoie de info:

0745400643 sau 0231/531286

catalinstary@yahoo.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...