Sari la conținut

scuter alien 50cc


ciudinesco
 Share

Postări Recomandate

va rog daca cineva poate sa ami spuna cum sa modific si eu chinezaria asta de scuter ca mare teapa mi-am luat cu ea si acum nemaiavand bani ca sa pot sa ami iau alta asi vrea sa al modific si eu.el ia in timp 65-70 km/h dar asi vrea sa ai ia unpic mai repede si poate si mai multa viteza va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog daca cineva poate sa ami spuna cum sa modific si eu chinezaria asta de scuter ca mare teapa mi-am luat cu ea si acum nemaiavand bani ca sa pot sa ami iau alta asi vrea sa al modific si eu.el ia in timp 65-70 km/h dar asi vrea sa ai ia unpic mai repede si poate si mai multa viteza va multumesc!

Inainte sa modifici ceva la scuter , mai consulta o carte : Gramatica Limbii Romane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog daca cineva poate sa ami spuna cum sa modific si eu chinezaria asta de scuter ca mare teapa mi-am luat cu ea si acum nemaiavand bani ca sa pot sa ami iau alta asi vrea sa al modific si eu.el ia in timp 65-70 km/h dar asi vrea sa ai ia unpic mai repede si poate si mai multa viteza va multumesc!

 

 

Salut !Dap set mai mare iti trebuie.Este in 4 timpi sau in 2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !Dap set mai mare iti trebuie.Este in 4 timpi sau in 2?

ESTE IN PATRU TIMPI SI MECANICUL DE LA GARANTIE MI-A SPUS CA A VENIT CU SET MARIT DE 70CC SI CA POT SA AI IAU UN SET CU,CAMASA,PISTON SI SEGMENTI SI SA AL ADUC LA 70CC DAR VA INTREB DACA ESTE BINE AMI ESTE SA NU AL OMOR SUPORTA BIELA FORTA DE 70CC DE LA 50CC?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE IN PATRU TIMPI SI MECANICUL DE LA GARANTIE MI-A SPUS CA A VENIT CU SET MARIT DE 70CC SI CA POT SA AI IAU UN SET CU,CAMASA,PISTON SI SEGMENTI SI SA AL ADUC LA 70CC DAR VA INTREB DACA ESTE BINE AMI ESTE SA NU AL OMOR SUPORTA BIELA FORTA DE 70CC DE LA 50CC?

 

Esti sigur ca este 4T???!

Marfa Carrefour-ul asta...afla omu' ca-i in 2 timpi scuterul dupa ce ramane fara ulei si caleaza motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca este 4T???!

Marfa Carrefour-ul asta...afla omu' ca-i in 2 timpi scuterul dupa ce ramane fara ulei si caleaza motorul!

pai asa scrie si in carte si pe talon ca este in patru timpi si scuterele care au bae de ulei separata cu joja nu sunt obligatoriu in patru timipi?

 

Alien stiu ca este si in 4T si 2T, sunt 2 variante, asa am vazut undeva. Sau 4T cel de 125 ?

nu al meu este de 50cc si in 4T!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am scuter Alien de 50 cc si e in 2 T iar pe talon si in carte scrie 4 T si tot din Carrefour e luat. Am luat teapa cu el dar asta e. Nici macar nu am umblat la el sa ii scot limitarea ca nu ma pricep.

bai fratilor pana la urma 2T are rezervor de ulei separat nu?iar 4T are bae de ulei cu joja de nivel nu? tu cu ce ai cu joja de nivel sau cu rezervor de ulei separat?

 

Si eu am scuter Alien de 50 cc si e in 2 T iar pe talon si in carte scrie 4 T si tot din Carrefour e luat. Am luat teapa cu el dar asta e. Nici macar nu am umblat la el sa ii scot limitarea ca nu ma pricep.

tu de care ai?e ceva asemanator cu cel din poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din poza e 4T sigur motor GY6

Voi nu deosebiti motoarele 4T cu cele 2T ? E imposibil sa nu iti dai seama la sunet, e o dif destul de mare la sunet. Si motorul 4T e diferit total, are bujia intr-o parte, bae de ulei si multe altele. Cel 2T are bujia in cap-ul motorului nu are bae de ulei si motorul e mai simplu, se vede clar 2T si 4T....

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in carte si talon nu scrie in cati timpi e motorul...4T de acolo este o parte din denumirea modelului: e coincidenta ca este exact aceasta pereche de simboluri (4T), dar nu inseamna ca e scuterul in 4 timpi

Dar, daca are joja este clar ca-i 4T!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din poza e 4T sigur motor GY6

Voi nu deosebiti motoarele 4T cu cele 2T ? E imposibil sa nu iti dai seama la sunet, e o dif destul de mare la sunet. Si motorul 4T e diferit total, are bujia intr-o parte, bae de ulei si multe altele. Cel 2T are bujia in cap-ul motorului nu are bae de ulei si motorul e mai simplu, se vede clar 2T si 4T....

puteti sa ami dati si mie un sfat acum ca ati vazut scuterul la ce inbunatatiri asi putea sa ai aduc? viteza demaraj etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un kit 80cc cu tot cu chiulasa, si se rezolva, se schimba multe, si demaraj, putere si ceva viteza :D

Se pot face mai multe.

Merita ca e un scuter mare, frumos

laur sti de unde asi putea procura si eu un kit de 80cc sau daca ma poti ajuta cu ceva adrese de siteuri sau magazine in tara? multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La smartmotor.ro gasesti tot ce vrei pentru motor GY6 139QMA/B (sa te uiti in acte daca asa e motorul tau, dar asa cred). Daca iti ei set de 80cc ei cu tot cu chiulasa e 350 ron dar merita, si un carburator pentru 80cc. O sa se cunoasca la scuter mult. Faci un rodaj cat de cat si nai treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un kit 80cc cu tot cu chiulasa, si se rezolva, se schimba multe, si demaraj, putere si ceva viteza :D

Se pot face mai multe.

Merita ca e un scuter mare, frumos

tu ai pune asa ceva pe o chinezeria din aia??eu sincer l-as lasa asa cum la dat domnul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...