Sari la conținut

Etichetarea pneurilor in functie de consum-proiect UE


SNOWMAN
 Share

Postări Recomandate

Este o idee, dar ma indoiesc ca cineva va alege un pneu pentru motocicleta sa doar pentru ca este eco. In cazul autovehiculelor este alta treaba dar la moto, in nici un caz consumul nu va conta nici 5% din ponderea deciziei.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de urmatoarea propunere a deputatilor europeni de-a eticheta pneurile in functie de consum? Vezi linkul urmator pt. detalii:

 

http://www.prisma-online.ro/pagina5.html

 

Interesanta propunere. Mi se pare o idee buna. Dar o idee si mai buna mi s-ar parea etichetarea cauciucurilor dupa durata lor medie de viata. Ai putea face o alegere mai buna in acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta propunere. Mi se pare o idee buna. Dar o idee si mai buna mi s-ar parea etichetarea cauciucurilor dupa durata lor medie de viata. Ai putea face o alegere mai buna in acest caz.

gume moi = aderenta buna da se duc repede, gume tari, aderenta mai putin buna, tin mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ar baga o eticheta cu perioada lor de viata, pe langa dot sa bage si cati ani mai este in parametri cauciucul

+1

 

cauciucul, chiar si nou, neutilizat, are termen de garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se vor introduce astfel de etichete, cu siguranță ca aÂş alege guma în funcție de gradul de aderență. Consumul ține cel mai mult de cât bagi mâna în gaz. O altă variantă de micÂşorare a consumului e un pinion pe spate cu dinți în minus față de standard.

În ceea ce priveÂşte durata de viață a cauciucului, contează mult modul de folosire. Că dacă-ți place să pleci pe-o roată, să faci burn-out-uri Âşi alte rahaturi d'astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
Ce parere aveti de urmatoarea propunere a deputatilor europeni de-a eticheta pneurile in functie de consum? Vezi linkul urmator pt. detalii:

 

http://www.prisma-online.ro/pagina5.html

Mno, tu, UE si nevasta-mea se pare ca aveti o mare problema: Etichetarea anticonceptionalelor in functie de copiii ratati.

Oare ii bun asa? :D

 

gume moi = aderenta buna da se duc repede, gume tari, aderenta mai putin buna, tin mult.

Nu e regula ceea ce spui tu. Te cam inseli amarnic si te dai in stamba aiurea. :D

 

Ce parere aveti de urmatoarea propunere a deputatilor europeni de-a eticheta pneurile in functie de consum? Vezi linkul urmator pt. detalii:

 

http://www.prisma-online.ro/pagina5.html

Niste dobitoci gata de spagi, e ceva gresit in asta? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno, tu, UE si nevasta-mea se pare ca aveti o mare problema: Etichetarea anticonceptionalelor in functie de copiii ratati.

Oare ii bun asa? :D

 

 

Nu e regula ceea ce spui tu. Te cam inseli amarnic si te dai in stamba aiurea. :D

 

 

Niste dobitoci gata de spagi, e ceva gresit in asta? :lol:

tu sigur nu ai o problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...