Sari la conținut

lant distributie f650 gs


Postări Recomandate

nu se duce lantul asa rapid. daca ai jocurile ok la supape, deblocheaza intinzatorul si trebuie sa mearga bine.

 

mai fugareste mobra din cand in cand, ca nu i face bine daca mergi usurel cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se duce lantul asa rapid. daca ai jocurile ok la supape, deblocheaza intinzatorul si trebuie sa mearga bine.

 

mai fugareste mobra din cand in cand, ca nu i face bine daca mergi usurel cu ea

 

 

 

am deblocat intinzatorul si tot mai tacane insa mult mai incet .

o sa-i schimb si uleiul sapt asta si dupa sa vad daca mai tacane ce sa=i mai fac?

 

 

de alergat o sa o alerg dar sa rezolv pb asta odata.

post-46316-1240951477_thumb.jpgpost-46316-1240951477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

la mine, intinzatorul cu tot cu arc costa 280 RON, la BMW; arcul singur, costa 8 lei; avand in vedere ca arcul vechi era cat de cat ok, am bagat 4 saibe sub el sa fie mai tensionat si de atunci nu mai am treaba cu el.

 

cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum doua zile am schimbat la AB intinzatorul de lant.

aveam sunet metalic la motor si m-am dus la tibi.

mi-a zis ca e vb de intinzator si l-am comandat( aproximativ 220 ron) si acum doua zile mi l-a si schimbat (aprox 110 ron).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai schimbat numai intinzatorul? sau tot lantul de distributie?

cat costa? la reprezentanta BMW l-ai comandat?

 

 

 

 

schimbat numai intinzatorul comandat la bmw baneasa ca la pipera nu era in ziua aia cel de la piese 245 ron vine cu surub si saiba www.catalinovidiuenache.wordpress.com

 

aici ai poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape 36000 km are motocicleta

de preturi la AutoTransilvania, in Cluj, am intrebat

oare sa nu imi fi spus bine? hmmm....adevaru e ca era cam aeriana tipa cu care am vorbit :-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape 36000 km are motocicleta

de preturi la AutoTransilvania, in Cluj, am intrebat

oare sa nu imi fi spus bine? hmmm....adevaru e ca era cam aeriana tipa cu care am vorbit :-??

 

 

 

 

 

 

suna la bmw in pipera (in baneasa au preturi mai mari ) si intreaba iti face proforma platesti din cont si iti vin piesele in max 7 zile

daca vrei le iau eu si le trimit cu un curier ceva pana la tine si iesi mai ieftin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna la bmw in pipera (in baneasa au preturi mai mari ) si intreaba iti face proforma platesti din cont si iti vin piesele in max 7 zile

daca vrei le iau eu si le trimit cu un curier ceva pana la tine si iesi mai ieftin .

si asa e destul de mare pretul lantului respectiv,,,,uitati ce am gasit eu....lantul respectiv e compatibil pentru urmatoarele motociclete bmw......K 72,F 650,F 800,F 650 GS,,,si costa 67,43 euro, la reprezentanta desigur,,,,si intinzatorul 65,12 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

salut am si eu o problema similara cu cea discutata si anume o bataie la cald a motorului pe care toti cunoscutii mai avizati sau nu au catalogato drept bataie de bolt sau de ambielaj,ambele variante de speriat avand in vedere ca mobra are abia 36000 km.Am desfacut piulita de la intinzator si am scos cilindrul din interior care are un arc inauntru.Am observat ca era gripat nu se mai comprima piesa respectiva.Am lovito cu o cheie si a inceput sa se comprime.Ce trebuie schimbat doar piesa cu arc(8)sau si patina de plastic(7)care intinde lantul?

post-64250-0-79853200-1335214440_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...