Sari la conținut

Scuter 50cc In 4 Timpi


ipman
 Share

Postări Recomandate

M-am orientat la scuter din motivul ca poate cara doi oameni. Atit.

Si inca ceva: cistig timp. Foarte pretios pentru mine.

Later edit, dupa ce am rafinat informatia. Un moped cu acelasi motor ca un scuter consuma mai putin??? Ca sa nu mai zic ca mopedele sint in 2T si unele scutere in 4T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am orientat la scuter din motivul ca poate cara doi oameni. Atit.

Si inca ceva: cistig timp. Foarte pretios pentru mine.

Later edit, dupa ce am rafinat informatia. Un moped cu acelasi motor ca un scuter consuma mai putin??? Ca sa nu mai zic ca mopedele sint in 2T si unele scutere in 4T.

 

 

sa traduc eu ce a zis el:

 

tu nu te-ai uitat la fatza mea!!! am eu fatza de trotineta cu pedale!!! :finger::crack: ;) :10: :10:

 

valoarea lui, valoarea lui X-( :moron: :D :ok: :bore:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuter de 50cc, 4T, cu doua persoane e cam greu (merge dar vai de capul lui) plus trebuie sa fie persoane mai usurele. Moped de doua locuri nu prea gasesti, dar gasesti unele cu cutie la spate cred facute prin China.

O alta marca care poate o gasesti in Romania este Tomos din Slovenia:

http://www.tomos-twowheelers.com/novica.asp?novicaID=12

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin, intre modele exista diferenta de design. Pe site sint prezentate caracteristicile tehnice ale fiecarui scuter iar apoi il poti CONFIGURA si iti indica si preturile! Mai mult, poti comanda pe site.

Eu sint pentru scuterele cu mot 4T pentru cei care nu au o aplecare spre moto si nici spre tehnica si surubarit.

Ca si consum, scuterele 4T consuma mai putin din experienta mea (limitata la jumatate de an), si sint mai comode dpdv al intretinerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuter de 50cc, 4T, cu doua persoane e cam greu (merge dar vai de capul lui) plus trebuie sa fie persoane mai usurele. Moped de doua locuri nu prea gasesti, dar gasesti unele cu cutie la spate cred facute prin China.

O alta marca care poate o gasesti in Romania este Tomos din Slovenia:

http://www.tomos-twowheelers.com/novica.asp?novicaID=12

 

 

unde se gasesc?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am obs u vrei ceva carenu e scum dupqa parerea mea poti sqa iti iei unu de la fb ckiar daac toti ceilalti nu sunt de acord dar un vecin are si m-ma plimbat si eu cu el mere cu 60 pe testate 100 la 100 si 50 cu doua pers.Acum tu decizi,sunt banii tai faci ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am de mers zilnic 2km. In 2km care sint in plin centrul orasului, un scuter nu ajunge la 100km nici daca ii pui NOS.

Asa ca ma intereseaza sa consume putin. Viteza de 45km/h mi se pare rezonabila, mai ales cind sint semafoare din 500m in 500m.

Poate sa fie si unul mai scump daca justifica diferenta de pret prin consum scazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuter ca a lu' DMW RULES!

 

:finger: :moron: ;)

 

:10: :10: X-(

 

@d-ra nijja :D :ok: :bore:

 

@ipman: scuteristule!!!! :P :( :)

 

 

te apuca rasu daca vezi la ce scutere se uita domnu: cu ABS, injectzie shi alte minunatzii tehice pentru un scuter de doar 49 cmc. deh, obrzul subtzire cu cheltuiala se tzine :kick: :kick: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca dispui de ceva banmi ai putea sa iti iei o aprilia pe injectir

dar daca nu te deranjeaza nici ckinezariile poti sa iti iei una ca doar pana la serviciu nu tre sa mergi cu 100 si parerea mea e sa iti iei ceva cu reprezentanta aproape de u xca daca se intampla ceva sa le dai un tel si le spui xca vi cu moto si nu ai probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4T sint si la Piaggio si Peugeot. La Honda nu vad de 50cc. Acum caut si la Yamaha/Suzuki.

Ma incinta 50cc datorita greutatii, il bag in lift si apoi in debara, ca pe bicicleta.

Cel de 100cc are si 100kg, care nu mai e chiar asa indiferent. Nu mai e asa usor de ridicat de jos.

 

nu stiu cum bagi tu un moped in debara ca si ala e mai mare si mai greu cu mult decat o bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PArerea mea e sa obtezi pt un moped,deoarece:

-nu iti tre carnet si daca vrei varate duci la o bere si te duci cu el si nu are ce sa iti ia'si cu scooter politia te opreste mai des decat cu mopedul.

-daca se strica piesele sunt ieftine.

PArerea mea este sa iti iei unu de la FB ca sunt fff.bune,de moped vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ipman: Momentan GoPOP nu justifica pretul, cind pot lua unul de marca la banii astia.

Cum asa? Ma indoiesc ca la unul NOU de marca dai cat pe un GoPOP nou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am afirmat asta. Unul nou costa cam de doua ori mai mult, asa e.

Dar sint alte avantaje: multi importatori, piese pe toate drumurile, care mai sint si ieftine pe deasupra. Cunostiinte despre ele la fel, o multitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...