Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

buna revenirea :P

 

ma gandeam sa-ti mai iei tu ceva :D

Totusi ce motor ai tu ?

 

Eh eu cine stie ce-mi iau dar nu il bag la experimente :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot oricand sa " te verific ". Din rationamente de etica si deontologie motociclistica, nu voi spune nimic, insa

zi-mi pe PeMe cum ai putea sa ma verifici, chiar sunt curios :P

 

fa cum consideri tu ca e mai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, nu imi dezvalui skillul. Sa revenim, totusi, on topic: chiar, ar mai fi ceva de spus pe topicul asta ?

 

Este, :grinbandit:

 

Hai Fijiderr zi ce motor ai :>

 

Eu consider ca putem discuta despre orice tine de moto aici, mai ales de ahamay.... am observat cum zicea si killer cu r1, ca se duce la " munte " sa se dea, mai exact unde ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa il dezgropam cand reuseste nebu sa isi ia R1

Rookie, anu asta am incercat F4, la anu vine si ala, mi-am promis-o insa o sa fie ceva special :bounce:

 

Iar pt. mine nu ma exista motociclism prin bucuresti. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si gagicile cu ce le mai plimbi ?

a vrut sa spuna ca ... vrea sa se dea numai pe circuit...sau pe serpentine la munte :)

Editat de CostiX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rookie, anu asta am incercat F4, la anu vine si ala, mi-am promis-o insa o sa fie ceva special :bounce:

 

Iar pt. mine nu ma exista motociclism prin bucuresti. :grinbandit:

 

Ai o problema de atitudine. N-ai inteles nimic. Nu F4 a fost de vina ca l-ai facut praf, tu ai fost de vina ca n-ai putut sa-l stapanesti, sa ocolesti dambul ala, sa mergi mai temperat. Cauciucul nu se raceste in 5 minute cat alimentezi. Tragi concluzia de aici ca iti trebuie ceva mai mare? De exemplu R1?

Nu da vina nici pe Bucuresti. Problema e in capul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai o problema de atitudine. N-ai inteles nimic. Nu F4 a fost de vina ca l-ai facut praf, tu ai fost de vina ca n-ai putut sa-l stapanesti, sa ocolesti dambul ala, sa mergi mai temperat. Cauciucul nu se raceste in 5 minute cat alimentezi. Tragi concluzia de aici ca iti trebuie ceva mai mare? De exemplu R1?

Nu da vina nici pe Bucuresti. Problema e in capul tau.

 

Salut si tie,

 

Nu nu am probleme de atitudine, nu trebuie sa intelegem lucrurile la fel, ocoleste tu damburi la peste 180km/h si dupa suna-ma si pe mine, eram foarte temperat de fel insa atunci cand te mananca te mananca si inevitabil se produce tragedia, am alimentat am vorbit la telefon am fumat si o tigara, eu zic ca s-a racit ;)

 

Sunt de parere ca motocicletele SS nu sunt pentru bucuresti, daca sunt sunt pentru mers la terasa si mers la mc romana/victoriei ( adica pt. figuri ) ( ce probabil faci tu si altii care le au sa se uite la ele, si nu sa le foloseasca la capacitatea lor reala ) , nu ma judeca pe mine ca nu vreau sa mai merg cu motocicleta st ss in bucuresti este concluzia mea.

 

si gagicile? :D

 

Masina, metrou, perpedes, pe motocicleta monopost de acum, iti dai seama daca aveam si pasager ( desi nu depaseam 60/80 cand aveam pasager si eram in buc, poate inafara am mers si mai tare cu pasager dar in buc nu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o luna , doua sau cat ai avut tu cu f4-u ala si l-ai facut asa dauna totala .... Eu ti-as zice sa nu iti mai incerci norocu si sa iti cumperi o bicicleta, spre binele tau.

Daca dupa accidentu ala iti dadeai seama ca inca nu stii prea multe poate mai aveai ceva sanse pe motor in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

180, pe viraj, in Bucuresti, pe traseu necunoscut, ai cazut si nu ti-ai rupt nimic? Hmmm, mare noroc mare. Sau poate aveai doar 80...

Acum vrei sa le stii tu pe toate ?

 

 

:yousuck:

 

 

Hai sa-i dam cu closed cum spunea cineva mai sus ca au aparut raceri de bucuresti.

 

 

 

Thread cloesd; :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu se leaga povestea.

viteza foarte foarte mare, asfalt prost, cauciucul se racise oprisem sa alimentez, am zis sa mai fac o tura si m-am infipt in gaz tare primele trepte, cred ca de la o denivelare in virajul respectiv m-a aruncat in bordura pe partea cu bordura am incercat sa franez sa fac ceva insa nu am reusit asa ca am sarit de pe trotineta care s-a infipt fix intr-un stalp putin mai infata dupa care a sarit fix pe contrasens ca in filme :crack:

Apoi spui ca aveai peste 180.

 

Eu nu pot sa cred ca poti sa cazi la 180, ca zici ca n-ai pus frana, ai sarit de pe ea, si sa nu patesti nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa zic Rookiee, viteza foarte foarte mare, asfalt prost, cauciucul se racise oprisem sa alimentez, am zis sa mai fac o tura si m-am infipt in gaz tare primele trepte, cred ca de la o denivelare in virajul respectiv m-a aruncat in bordura pe partea cu bordura am incercat sa franez sa fac ceva insa nu am reusit asa ca am sarit de pe trotineta care s-a infipt fix intr-un stalp putin mai infata dupa care a sarit fix pe contrasens ca in filme :crack: ( am facut pe raceru in bucuresti si uite ca mi-a iesit pe nas si pe gura, vorba lui cristi de acum o sa-mi aduc aminte si o sa ma calmez cand o sa vreau sa mai fac ceva, asta daca o sa mai fac pe strada, anyway ma gandesc serios pt. oras la un Supermoto, iar pentru plecat la plimbarele si circuit la un ss strict pt. asta )

Ceva de genul am inteles eu. Fara camion. Si cal. Si cred ca fara mustata. Cu casca.

 

India-Horse-Chase-Slide-Under-Truck-.Gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...