Sari la conținut

Am voie pe autostrada?


Postări Recomandate

Sunt 20 de intrebari, proba se da pe un calculator cu touch screen.

Intrebarile sunt ca la categoria B, numai ca inloc de "autoturismul" ai "motocicleta"

Ex: pentru B: AUTOTURISMUL executa corect manevra ?!

Pentru A,respectiv A1: MOTOCICLETA executa corect manevra ?!

 

(Codul rutier este acelasi pentru toate categoriile, cat despre poligon o sa te invete instructorul,el stie mai bine) :baldy: Bafta.

ms mult si faza cu analizele si testu pshihologic la scoala e pe bune ?? k am citit k erau baieti care le-au facut cu 150 de lei si au iesit cu brio

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ms mult cel teoretic in pipera unde se si inmatriculeaza nu ?? si mai am o intrebare cel teoretic contine 20 sau 26 de intrebari , iar intrebarile sunt la fel k cele pentru masina ?? de exemplu chestionarele de pe net sunt bune ??? iar din cate am inteles cel practic consta in efectuarea poligonului in 4 min si contine jaloane opturi 50 m linie dreapta cu stanga ridicata si evitarea unui obstacol nu ?? as vrea sa ma apuc si eu de scoala in vacanta asa ca ma documentez. ms

 

vezi ca in revista "motociclismo" e un articol despre examen

 

ms mult si faza cu analizele si testu pshihologic la scoala e pe bune ?? k am citit k erau baieti care le-au facut cu 150 de lei si au iesit cu brio

 

faza cu analizele e bine sa o faci pe bune pentru tine ca poate doamne fereste esti chior si nu stii. dar daca vrei sa sari peste, vorbeste cu instructorul o sa stie el ce e de facut :baldy:

 

 

iar pentru baietii cu 125 pe autostrada spre constanta ....sunteti sigur ca va tine benzina? :wacko:

Editat de R4z0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci iti dai seama cat de bine l-a citit

 

Mopedul nu are voie pe autostrada

Hop si tu el la citit cum la citit dar tu nu poti face diferenta intre moped/scuter/ motocicleta dar iti spui motociclist, scuteristule =))

 

 

Ps: pt baieti cu autostrada luati`o pe DN cand o sa inceapa sa va bata vantu din fata a sa va plangeti de mila ....

pss este A2 bucuresti constanta A1 bucuresti pitesti

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde drq ai vazut tu TIR cu 130 km/h ? esti bou ? toate tirurile sunt limitate la 85 si 89...daca are viteze mai mari pe tahograma sunt niste amenzi mari de tot

 

 

Ce TIR WRX ?! :baldy:, eu am spus de A1, nu de TIR :wacko:

Si am mai spus ca, codul rutier este acelasi pentru toata lumea, nu m-am referit la viteza de deplasare a TIR-urilor, decat a masinilor si a motocicletelor.

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pentru baietii cu 125 pe autostrada spre constanta ....sunteti sigur ca va tine benzina? :baldy:

 

Nu toate 125-urile consuma cat un SUV, asa ca cei cu 4t nu vad de ce si-ar face probleme avand in vedere consumul care spre exemplu la mine, YZF-R125 mi-a iesit de ~2,8/100km la mers si pe DN1 si pe ceva viraje...(atat ca eu schimb intre 5500 si 6500 rpm nu in 10000 ca altii :lol: )

 

 

Ce TIR WRX ?! :wacko: , eu am spus de A1, nu de TIR :)

Si am mai spus ca, codul rutier este acelasi pentru toata lumea, nu m-am referit la viteza de deplasare a TIR-urilor, decat a masinilor si a motocicletelor.

 

Citeste in plm toate posturile si ai sa vezi ca nu s-a referit la tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!Am un amic ce are A1 si un motor de 125 cmc aprilia rs 125.In acceasta vara am dorii sa parcurgem traseul Bucuresti-Constanta pe Autostrada A1.

 

Nu toate 125-urile consuma cat un SUV, asa ca cei cu 4t nu vad de ce si-ar face probleme avand in vedere consumul care spre exemplu la mine, YZF-R125 mi-a iesit de ~2,8/100km la mers si pe DN1 si pe ceva viraje...(atat ca eu schimb intre 5500 si 6500 rpm nu in 10000 ca altii :wacko: )

 

a lor e aprilia rs si sunt "doi pe bicicleta" crezi ca tot 3/100 km o sa iasa consumul?

unde mai pui ca vor sa ajunga la ct plecand pe A1 :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a lor e aprilia rs si sunt "doi pe bicicleta" crezi ca tot 3/100 km o sa iasa consumul?

unde mai pui ca vor sa ajunga la ct plecand pe A1 :wacko:

doi pe una de 125cmc?pana in ct? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a lor e aprilia rs si sunt "doi pe bicicleta" crezi ca tot 3/100 km o sa iasa consumul?

unde mai pui ca vor sa ajunga la ct plecand pe A1 :wacko:

 

 

 

Acum vad ca vor sa ajunga la Constanta pe A1, in cazul asta le recomand sa-si ia si segmenti de rezerva fiindca o sa-i vomite motorul pe actualii ... :baldy:

 

Dupa ce ca avem 2 autostrazi, unii si pe alea le confunda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A1 este, de fapt, Bucuresti - Pitesti

A2 este Bucuresti Constanta. ambele sosele mandre, nicicum nu pot fi numite mizeriile alea autostrazi, dar sa zicem merci ca le avem.

v-ati rupt amandoi cu legislatia. este interzis accesul pe autostrada a vehiculelor trase sau impinse cu mana cu tractiune animala sau care prin constructia motorului nu pot depasi 50 la ora. poate mai sunt, asta mai tin si eu minte. deci rs 125 e total legal. doar ca o sa va cam plictisiti si e cam chinuitor.

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze am gresit.A2 (Autostrada Soarelui).

Eu spun ca vom ajunge 2 pe motor , dar va fi un drum lung , plictisitor si obositor.

Iar la capitol-ul consum vom lua o sticla de 2,5 L de Benzina preventiv daca nu reusim nici asa:)) AUTO-STOP-UL!!:baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa va cam pape multa benzina rs-ul mai luati un rucsac cu sticle de benzina la voi , dar mai bine nu o luati voi pe drumul vechi ca o sa gasiti si benzinarii . apropo spuneti-mi si mie daca stiti situri cu vanzari auto-moto din romania dar altele in afara de cele pe care le gasesti cu motoarele de cautare ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sunteti rai? Baieti vor aventura, distractie .

Asfalt uscat !

 

nu am fost rai cu ei doar le-am aratat niste "puncte slabe" in aventura lor ...chiar daca am facut-o mai in gluma :wacko:

 

in rest ...vant in/la pupa (parca asa era urarea) :baldy:

Editat de R4z0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa mergi linistit pe A2 sunt statii peco, faci plinu la iesire pe A2 si este imposibil sa nu te duca pana la primul peco de pe autostrada, si ca sa nu ai surprize inainte de Fetesti cu 15km este o statie peco fa plinu acolo, ca pana la Medgidia e pauza de benzina adica 130-150km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand zici ca rs`u consuma si iti trebuie sticle la tine zici ca e vreun 760LI, reveniti-va fratilor un rs in afara consuma 5-6% si rezervoru are 14 litri...toti sunteti stiutori

 

o sa va cam pape multa benzina rs-ul mai luati un rucsac cu sticle de benzina la voi , dar mai bine nu o luati voi pe drumul vechi ca o sa gasiti si benzinarii . apropo spuneti-mi si mie daca stiti situri cu vanzari auto-moto din romania dar altele in afara de cele pe care le gasesti cu motoarele de cautare ms

 

 

o sa va cam pape multa benzina rs-ul mai luati un rucsac cu sticle de benzina la voi , dar mai bine nu o luati voi pe drumul vechi ca o sa gasiti si benzinarii . apropo spuneti-mi si mie daca stiti situri cu vanzari auto-moto din romania dar altele in afara de cele pe care le gasesti cu motoarele de cautare ms

Cam cate rs`uri ai prin ograda de stii toate astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand zici ca rs`u consuma si iti trebuie sticle la tine zici ca e vreun 760LI, reveniti-va fratilor un rs in afara consuma 5-6% si rezervoru are 14 litri...toti sunteti stiutori

 

 

 

 

 

Cam cate rs`uri ai prin ograda de stii toate astea?

auzi la 2 persoane pe rs corect in afara mai ales sa mergi pe banda 1 cu 100 sau mai mult k dupa te injura smecherii cu dacii cam cat crezi tu ca iti consuma ??? eu am avut un prieten cu rs si ii manca cam 8-9 dar era si el destul de greu si consumu asta il avea la 2 persoane e un consum exagerat pt un 125 dar asta era

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoi la un loc avem 120 kg:)) probabil consuma 10-11% ?

 

Nu va ia ma atat...6...cam asa..nu te speria faceti peste 200 km cu un plin :moto:

Apropos...voi cum faceti sa vedeti cat va consuma..?

Editat de illdude
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va ia ma atat...6...cam asa..nu te speria faceti peste 200 km cu un plin :moto:

Apropos...voi cum faceti sa vedeti cat va consuma..?

 

Pai (asta am auzit-o de la mai multe persoane), ii faci plinul (full, pana in buza), faci 100 km, si vezi cata benzina mai ai in rezervor sau cata ai consumat in cei 100 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi la 2 persoane pe rs corect in afara mai ales sa mergi pe banda 1 cu 100 sau mai mult k dupa te injura smecherii cu dacii cam cat crezi tu ca iti consuma ??? eu am avut un prieten cu rs si ii manca cam 8-9 dar era si el destul de greu si consumu asta il avea la 2 persoane e un consum exagerat pt un 125 dar asta era

8-9% imi ia si mie in oras...dar afara e prea exagerat...bine tu ascultati prietenii...mai mult de 7% al meu daca ia in afara ma pun cu toporu pe el....si asta mers in blana.

 

amandoi la un loc avem 120 kg:)) probabil consuma 10-11% ?

30%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai (asta am auzit-o de la mai multe persoane), ii faci plinul (full, pana in buza), faci 100 km, si vezi cata benzina mai ai in rezervor sau cata ai consumat in cei 100 km.

 

Faci plinul full, da dup'aia cum vezi cat mai ai in rezervor ca asta nu'mi dau seama....te interesezi de forma rezervorului si calculezi volumul sau cum....:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...