Sari la conținut

Care Esti Minitechnicus?


dankrp
 Share

Postări Recomandate

pepsi mersi mult

am nevoie de ea pe 17 - ma duc la covasna sa-i dam gaz cu necunoscute si s-ar putea sa trebuiasca.

modelul asta l-am vazut la imparatul pinguinilor - el a avut unul electric pe care l-a schimbat cu asta manual.

 

pana la urma o sa-mi gasesc 2-3 ore sa mesteresc la ea, mai ales ca am facut rost de tabla si geam plexiglas.

termopan o fac .

:finger:

 

promit poze cand e gata.

Editat de dankrp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e stupida..

 

se foloseste la rally raid

se infasoara frumusel desfasuratorul aferent (primit de la organizator)

si pe masura ce parcurgi casutele invarti la rotita.

in stnga este distanta in km la care apar obstacole / intersectii etc si in dreapta scurte simboluri dupa care te orientezi.

in principiu te ajuta sa ajungi la final cu bine, daca nu stii traseul.

 

cam asa adica:

post-7670-1139497180_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tripmaster sau Roadbook?!?

 

:finger: ... cred ca sunt cu capu'!

 

se cheama derulator de roadbook

roadbookul e hartia

Dane, mai sunt niste baieti care incearca sa le manufactureze. Daca ies bine le zic sa dea drumu la o serie mica si sa-si faca reclama pe site.

 

Eu mai strang bani si imi iau unul original. Restul nu tin la tavaleala. Si daca ti se intepeneste roadbookul in cursa sau iti rupe hartia ai terminat distractia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se cheama derulator de roadbook

roadbookul e hartia

Dane, mai sunt niste baieti care incearca sa le manufactureze. Daca ies bine le zic sa dea drumu la o serie mica si sa-si faca reclama pe site.

 

Eu mai strang bani si imi iau unul original. Restul nu tin la tavaleala. Si daca ti se intepeneste roadbookul in cursa sau iti rupe hartia ai terminat distractia

 

da, ai mai zis de baietii aia acum vreo luna si ceva si n-am maiauzit nimic sa iasa pe piata

una alta ma gandesc ca nu costa mare lucru sa mi-l fac singur si plus ca am nevoie urgent de el.

daca nu-mi iese nu-i bai o sa iau unul de la mama lui, dar mai vedem

 

una alta ce faci? macar de atmosfera nu vii la cv?

hai ca mai am un loc in masina

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

una alta ce faci? macar de atmosfera nu vii la cv?

hai ca mai am un loc in masina

 

:finger:

 

In weekendul ala ma duc cu parintii mei la socrii la Tg Mures ... family business ;)

Las ca da coltul ierbii si nu mai scapati de noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

se cheama derulator de roadbook

roadbookul e hartia

Dane, mai sunt niste baieti care incearca sa le manufactureze. Daca ies bine le zic sa dea drumu la o serie mica si sa-si faca reclama pe site.

 

Eu mai strang bani si imi iau unul original. Restul nu tin la tavaleala. Si daca ti se intepeneste roadbookul in cursa sau iti rupe hartia ai terminat distractia

 

sal ionutz.

ce mai stii de lucrarea baietilor?

au reusit pana la urma sau ne luam unul de nou?

daca apuci sa comanzi sa-i zici si lu' baiatu ca s-ar putea sa vreau vreo 3.

 

cum de ce 3?

imi fac echipa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ionutz.

ce mai stii de lucrarea baietilor?

au reusit pana la urma sau ne luam unul de nou?

daca apuci sa comanzi sa-i zici si lu' baiatu ca s-ar putea sa vreau vreo 3.

Le-am vazut...baietii lucreaza la ele.Au si facut o serie mica de 6 buc, care deja e comandata.

Ia legatura cu Ionutz ca el are numarul de telefon al baiatului, eventual daca mai am drum pe acolo, ma interesez de amanunte. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut...baietii lucreaza la ele.Au si facut o serie mica de 6 buc, care deja e comandata.

Ia legatura cu Ionutz ca el are numarul de telefon al baiatului, eventual daca mai am drum pe acolo, ma interesez de amanunte. :yikes:

 

k mersi mult.

caut nr. lui ionutz... il aveam pe undeva

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce latime trebuie sa aiba hartia?

14,5 cm hartia

 

mi-a dat cineva aici pe forum ideea cu o cutie de tabla pentru mancare

gamela de armata cred ca-i zice

 

de unde dracu gasesc eu gamela stiti?

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, ia suna la nr. asta de tel. cred ca e de-acolo. 021/3224300

 

 

 

Fratilor tineti-va bine:

am sunat la tel asta de mai sus

firma GENERAL SELECT

se ocupa cu tobe de esapament

 

vor nici mai mult nici mai putin de 11 milioane pentru o replica de derulator roadbook!!!! :D

 

in conditiile in care originalul TOURATECH este 80 eur (manual) si 300 eur varianta electrica.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane, (carp) derulatorul pe care l-ai vazut la imparatia mea este facut tot de Tibi de la General Select. Problema lui e ca a iesit mai bine decat originalul, mai robust (e din tabla mai groasa), sudat in argon, cu motoras pas cu pas, si nu a rupt niciodata hartia, ba chiar merge foarte bine, inclusiv la minus 20 celsius. La etapa de transcarpatic, pe la sfarsit a trebuit sa fie putin ajutat la mana, dar hartia avea cred ca 20 metri.....

Problema e putin financiara, si eu dat o gramada pe el. Stiu ca suna nasol sa dai pe derulator cat pe o mobra chinezeasca, dar una-i una si alta-i alta. Profesionalismul nu lasa loc de vrajala........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi comand luna asta un Touratech la www.dirtbike.at. Costa 260E - roadbook electric, cu lumina, cabluri alimentare si comanda pentru ghidon.

Asta are niste rotite dintate din plastic care se duc in timp. Dupa ce se strica fac unele din metal si n-are moarte. Razvan Dumitrache a facut asa cu al lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu imi comand luna asta un Touratech la www.dirtbike.at. Costa 260E - roadbook electric, cu lumina, cabluri alimentare si comanda pentru ghidon.

Asta are niste rotite dintate din plastic care se duc in timp. Dupa ce se strica fac unele din metal si n-are moarte. Razvan Dumitrache a facut asa cu al lui.

 

 

A venit scula. L-am platit cu cardul si in 10 zile a fost aici.

Recomand cu caldura www.dirtbike.at. F seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...